Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / System do druku arkuszowego B2 z atramentami wodnymi

System do druku arkuszowego B2 z atramentami wodnymi

Firma Ricoh ogłosiła premierę Pro Z75 – pierwszego na świecie cyfrowego urządzenia do druku arkuszowego w formacie B2 wykorzystującego atrament wodny. Jak podaje producent, pozwala ono uzyskać wysoką jakość produkcji przy utrzymaniu szybkiej realizacji zadań oraz obniżeniu nakładu pracy ze strony operatora, co wykazały wielomiesięczne testy beta przeprowadzone w amerykańskiej drukarni Heeter Printing. Premierowy model będzie dostępny w sprzedaży w regionie EMEA od listopada 2023 r.

„Ten system oferuje wysoką jakość obrazu i wydajność produkcji, a jednocześnie pozwala na optymalizację kosztów. Dzięki Ricoh Pro Z75 możemy przyjmować więcej zleceń i nie tylko sprawniej odpowiadać na potrzeby naszych klientów, ale realizować wszystkie projekty podsuwane przez wyobraźnię” – powiedział Kirk Schlecker, prezes Heeter Printing.

Ricoh ProTM Z75 oferuje zalety systemu arkuszowego, jednocześnie generując niskie koszty eksploatacji i wysoką wydajność druku atramentowego. Oferuje wysoką prędkość druku – do 4,5 tys. ark./godzinę lub 2,25 tys. ark./godz. w druku dwustronnym. Głowice piezoelektryczne ze stali nierdzewnej zapewniają rozdzielczość natywną 1200 dpi przy wszystkich prędkościach z czterokolorowymi atramentami pigmentowymi (CMYK), a opatentowany system suszenia sprawia, że wydruki można poddać natychmiast dalszemu wykańczaniu. Urządzenie obsługuje szeroką gamę podłoży, m.in.: niepowlekane, powlekane do druku atramentowego, papiery offsetowe, nośniki o gramaturze do 400 g/m2 i maksymalnym rozmiarze arkusza 585 mm – 750 mm. Efektem jest szybsza, łatwiejsza i bardziej opłacalna produkcja takich prac jak: pocztówki, materiały marketingowe i wiele innych.

System wyposażono w intuicyjny panel sterowania. Wytrzymała, przypominająca urządzenia offsetowe konstrukcja i zaawansowane, trwałe głowice drukujące zostały zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować czas pracy. Proces produkcji usprawnia także wspomagane powietrzem podawanie arkuszy (minimalizuje problemy z transportem papieru) oraz konfigurowalna taca odbiorcza o dużej pojemności (zapewnia równe układanie papieru).

Maszyna jest kompatybilna z wieloma oprogramowaniami wspierającymi automatyzację produkcji, np. Ricoh TotalFlow BatchBuilder i Ricoh Supervisor.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.