Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Szwedzi startują z dwiema maszynami Performance Series P7

Szwedzi startują z dwiema maszynami Performance Series P7

Od lewej: Sten-Inge Fredin i Joakim Marcusson

NicEtikett to szwedzki start-up, który postawił na branżę etykiet i ich drukowanie w technologii wąskowstęgowej. W związku z rozpoczęciem działalności zrealizowane tu zostały znaczące inwestycje sprzętowe, m.in. w dwie nowe maszyny fleksograficzne Mark Andy Performance Series P7. Zostały one dostarczone do zakładu produkcyjnego NicEtikett, zlokalizowanego w Helsingborgu (w regionie Skania) w 3. kwartale br. Wraz z nimi firma zakontraktowała urządzenia, pozwalające na konfekcjonowanie sfalcowanych i pociętych na arkusze etykiet.

Sten-Inge Fredin – CEO firmy, dysponujący ponad 40-letnim doświadczeniem w branży poligraficznej, do niedawna był właścicielem firmy Scandstick, należącej obecnie do koncernu Beontag. Na siedzibę start-upu wybrał on posiadłość o powierzchni niemal 17 tys. m2, gdzie wcześniej znajdowały się stadnina koni oraz drukarnia etykietowa starego typu.
W założeniach kierownictwa firmy NicEtikett ma stać się modelową drukarnią etykietową. „Mamy najnowsze rozwiązania technologiczne, na jakie pozwalał nasz budżet. Obie maszyny Mark Andy obsługują 20-calową wstęgę. Pierwsza z nich to model 8-kolorowy wyposażony w stację koronowania marki Vetaphone, cylindry chłodzące i suszenie UV firmy GEW. Druga maszyna jest wyposażona w cztery zespoły drukujące i ma możliwość druku hybrydowego, uwzględniający zarówno farby wodne, jak i UV. Taka konfiguracja sprzętowa daje nam elastyczność niezbędną, by systematycznie rozszerzać portfolio produktów” – mówi Sten-Inge Fredin.
Obecnie firma prowadzi szeroko zakrojoną rekrutację pracowników, licząc że zarówno dogodna lokalizacja, jak i sam stylowy, ale nowocześnie wykończony zakład produkcyjny przyciągną wysoko wykwalifikowane osoby, zainteresowane wspólnym rozwijaniem tego nowego przedsięwzięcia biznesowego. Przewiduje przy tym, że docelowo firma będzie działać w systemie 24/7, a zatrudnienie przy produkcji znajdzie na stałe około 25 osób oraz dodatkowo 10 w części administracyjnej.

Joakim Marcusson, Sales Manager w firmie Convertec, reprezentującej Mark Andy na rynku skandynawskim, mówi: „NicEtikett ma ambitne plany, by mocno zaznaczyć swoją obecność na skandynawskim rynku etykietowym i poza jego granicami”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.