Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Arti-Bau modernizuje park maszynowy

Arti-Bau modernizuje park maszynowy

Od lewej: Monika Stefańska (Arti-Bau) i Filip Fortuniak (Digiprint)

Mieszcząca się pod Wrocławiem firma Arti-Bau zainwestowała w maszynę HP Indigo 6K. Ta pierwsza na Dolnym Śląsku cyfrowa drukarnia etykiet na roli niedawno przeniosła się do nowej hali z dwiema cyfrowymi maszynami drukującymi: jedną hybrydową, drugą inkjetową, która właśnie została wymieniona na urządzenie Indigo. Sprawny demontaż starej maszyny, a także dostarczenie i instalację nowej zapewniła firma Digiprint. Dodatkowo, do końca roku planowana jest kolejna instalacja, tym razem maszyny do uszlachetniania etykiet od GM. Decyzja była spowodowana chęcią rozszerzenia oferty o nową technologię druku – elektrofotografię.

Maszyna HP Indigo 6K obsługuje podłoża o grubości od 12 do 450 mikronów, co umożliwia druk na najszerszej gamie podłoży pośród cyfrowych maszyn rolowych. Siedem stacji kolorystycznych do dowolnej konfiguracji oraz możliwość używania kolorów specjalnych – takich jak srebro, biel w trzech odmianach, farby fluorescencyjne, farby wysokoodporne na promienie UV czy farby do druku zabezpieczeń – znacząco podnoszą poprzeczkę możliwości urządzenia. Jakość druku Indigo jest stała, niezależnie od prędkości. Przy standardowym druku czterokolorowym szybkość druku wynosi 30 m/min; w trybie EPM jest to 40 m/min, zaś w trybie jedno- i dwukolorowym – do 60 m/min. Wydruki z modelu 6K można poddawać dalszej obróbce wykończeniowej takiej jak lakierowanie, laminowanie, złocenie i wiele innych.

Czuwający nad całym procesem sprzedaży Filip Fortuniak z firmy Digiprint podkreśla: „Wierzę, że to początek długofalowej współpracy z drukarnią Arti-Bau, która stawia na ciągły rozwój. Podstawowym założeniem tego projektu było wniesienie wartości dodanej do firmy i otwarcie na nowe rynki. HP Indigo, oferując zdecydowanie najszerszy zakres zastosowań, bez wątpienia sprosta temu wyzwaniu. Ponadto kluczowym czynnikiem przy wyborze maszyny była jakość oferowanego przez nas serwisu i ponad 20-letnie doświadczenie w dostarczaniu cyfrowych rozwiązań dla poligrafii”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.