Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Francuzi upraszczają produkcję etykiet

Francuzi upraszczają produkcję etykiet

Rodzinna firma Anjou Etiquettes, zajmująca się produkcją etykiet samoprzylepnych, chcąc zwiększyć swoje szanse na tym wymagającym i konkurencyjnym rynku, zdecydowała o modernizacji parku maszynowego i zakupie nowej maszyny Digital Master 340. Drukarnia z siedzibą w Montreuil Bellay (północno-zachodnia Francja) podkreśla, że o inwestycji w rozwiązanie marki BOBST zdecydowała potrzeba uproszczenia, czyli zautomatyzowania procesów w zakresie wytwarzania skomplikowanych, spełniających oczekiwania właścicieli marek zleceń.

„Etykiety są wszechobecne. Niezależnie od tego, czy mowa o prostych projektach monochromatycznych, czy o kolorowych etykietach wielowarstwowych – kluczowe znaczenie ma zapewnienie jakości na każdym etapie procesu produkcyjnego, łącznie ze zmiennymi danymi, a wszystko to w krótkim czasie. Ze względu na te wyzwania zdecydowaliśmy o zakupie maszyny BOBST Digital Master 340 i już teraz mogę powiedzieć, że okazała się dla nas idealnym rozwiązaniem. System ten bez trudu obsługuje nakłady o różnej wielkości – od 1 do 15 tys. mb., lub większe. MAszyna jest w codziennym użytku i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem jej jakości druku i szybkości. Rozdzielczość 1200 × 1200 dpi możemy osiągnąć przy prędkości 100 m/min”– mówi Laurent Bossy, współzarządzający firmą wraz z Sabriną Chardonneau.

Jak podkreśla kierownictwo francuskiej firmy, kolejną istotną zaletą maszyny BOBST jest jej modułowa budowa pozwalająca na rozbudowanie urządzenia w dowolnym czasie o nowe funkcje, takie jak zespół lakierujący czy moduł sztancujący (wszystkie zaprojektowane i dostarczone przez producenta).

Laurent Bossy do listy zalet maszyny dodaje także wbudowany moduł kalibracji i 100-proc. Kontroli jakości zadrukowanej wstęgi – BOBST AccuCheck. „Kontrola wszystkich naszych etykiet gwarantuje, że dostarczamy naszym klientom najwyższą jakość, a średni poziom odpadów produkcyjnych wynosi zaledwie 2%” – mówi szef drukarni, i dodaje: „Decyzja o nawiązaniu współpracy z BOBST została podjęta w oparciu o wspólne wartości firmy – profesjonalizm i autentyczność. Maszyna została dostarczona, zainstalowana i bezpośrednio zintegrowana z naszym parkiem maszynowym i procesami w niecały tydzień. Zespół serwisowy przeszkolił wszystkich pracowników, dostosowując się do ich możliwości”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.