Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Personalisation Experience – pierwsze spojrzenie na targi

Personalisation Experience – pierwsze spojrzenie na targi

Druga edycja Personalisation Experience to wydarzenie odbywające się razem z targami FESPA Global Print Expo, European Sign Expo i nowymi targami Sportswear Pro 2024 (19–22 marca, Amsterdam RAI). Duncan MacOwan, dyrektor ds. marketingu i wydarzeń w stowarzyszeniu FESPA, dzieli się swoimi uwagami na temat trwającego właśnie wydarzenia, zwracając szczególną uwagę na skład wystawców (ponad 90 marek), bogaty program konferencji oraz nowe możliwości produkcji niestandardowej odzieży sportowej prezentowane w inteligentnej fabryce Personalize Make Wear.

Od najnowocześniejszych narzędzi do projektowania i oprogramowania do automatyzacji sklepu internetowego po zaawansowany sprzęt do drukowania i wykańczania i nie tylko – na gości wydarzenia przez cztery marcowe dni czekało mnóstwo atrakcji.

Integracja personalizacji z ofertą firmy dzięki łatwym w użyciu rozwiązaniom programowym

Dla firm zainteresowanych włączeniem niestandardowych produktów do oferty rozwiązaniem służą dostawcy obecni na Personalisation Experience – w tym Antigro Designer, Cre8iveSkill, Kit Builder, Optimus, Printbox, PunchCloud i Shirtinator. Prezentują oni oprogramowanie umożliwiające personalizację, takie jak łatwe w użyciu narzędzia do projektowania i przyjazne dla klienta rozwiązania do druku internetowego.

Na przykład Antigro Designer zademonstruje, w jaki sposób narzędzia Print Customizer i narzędzie do tworzenia arkuszy zbiorczych DTF można dostosować do potrzeb marki i tworzyć pliki gotowe do druku, gdy użytkownik końcowy wybierze projekt. Z kolei zaawansowana platforma SaaS do dostosowywania 3D na żądanie firmy Kit Builder umożliwia tworzenie niestandardowych witryn sklepowych z kontrolowanymi i uproszczonymi opcjami personalizacji.

Aby ułatwić codzienne zarządzanie firmą, dostawcy, w tym Brother i Dataline Solutions, prezentują kompleksowe oprogramowanie do automatyzacji i przepływu pracy, a także oprogramowanie do systemów informacji zarządczej (MIS) i planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP).

Możliwości personalizacji dzięki technologiom i materiałom eksploatacyjnym

Wielu dostawców – w tym Transmatic, Dongguan Prosub Technology Co. czy Siser – oferuje sprzęt umożliwiający personalizację. Są to m.in. drukarki 3D, prasy cieplne, maszyny próżniowe i sprzęt wykończeniowy, a także różnorodne materiały eksploatacyjne, które uwzględniają możliwość recyklingu i ponownego użycia.

Maszyny i podłoża drukarskie DTF i DTG prezentowały m.in. firmy BestSub Technologies Co Limited i Pals Print & Screen BV. Cyfrowy sprzęt do drukowania i wykańczania produktów personalizowanych oferowały w ramach FESPA Global Print Expo takie firmy jak Kornit Digital, Mimaki, Agfa, Epson i Roland (były to m.in. wielkoformatowe drukarki atramentowe i cyfrowe UV, drukarki i plotery tnące dla rynku oznakowań i grafiki, przemysłu, tekstyliów i 3D).

Wartość personalizacji na konferencji Personalizacja Experience

20 marca zaplanowano ponadto jednodniową konferencję „Personalizacja Experience”, poświęconą wartości dostosowywania, psychologii personalizacji oraz sposobom osadzenia dostosowywania w doświadczenia klientów i technologie umożliwiające personalizację. Poprowadził ją Richard Askam, ambasador FESPA ds. personalizacji

Inteligentna fabryka Personalize Make Wear

Kolejną ważną atrakcją towarzysząca wydarzeniu była tzw. inteligentna fabryka Personalize Make Wear, prezentująca na żywo kompleksową produkcję i personalizację odzieży sportowej, a także towarów związanych ze sportem. Gospodynią tego projektu była Debbie McKeegan – o ambasadorka FESPA ds. tekstyliów i dyrektor generalna Textintel. Projekt obejmował cztery przepływy pracy prezentujące najnowocześniejsze technologie i rozwiązania w zakresie oprogramowania, wycieczki z przewodnikiem po produkcji, „rozmowy przy kominku” ze specjalistami branżowymi oraz prezentację gotowych ubrań na specjalnych wybiegach. Partnerami były firmy: Kornit, Dekken, Coldenhove, Inkcups, Caldera, MS, Antigro, Tajima, Klieverik, Stahls, SEI Laser, GreenTex, Pattern Room i Bella+Canvas.

„Zeszłoroczne doświadczenie w zakresie personalizacji potwierdziło nas, że istnieje luka na rynku na wydarzenie poświęcone tej tematyce. Dlatego postanowiliśmy wrócić do tematu także w tym roku, aby pomóc właścicielom marek i sprzedawcom detalicznym w nawiązaniu kontaktów branżowych, i ułatwić poznanie nowych technologii i oprogramowania. Odkrywanie kreatywnych narzędzi i technologii produkcyjnych pozwala wykorzystać zapotrzebowanie klientów na spersonalizowane produkty i dowiedzieć się, w jaki sposób mogą uczynić personalizację centralnym elementem swojej oferty” – podkreśla Duncan MacOwan.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.