Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / SimpliCity inwestuje w rozwój nowej odnogi działalności

SimpliCity inwestuje w rozwój nowej odnogi działalności

Od lewej: Przemysław Arabski (LFP Industrial Solutions) i Robert Radecki (SimpliCity)

SimpliCity – drukarnia, która od blisko 20 lat działa w sektorze wielkoformatowym, w ostatnim czasie postanowiła poszerzyć portfolio o tekturowe opakowania dla branży e-commerce. Na początku ubiegłego roku firma zainwestowała w 5-kolorową maszynę fleksograficzną do zadruku opakowań, a następnie, pod koniec roku 2023, dołączyła do niej maszyna pracująca w technologii cyfrowej – Durst P5 350, którą dostarczyła firma LFP Industrial Solutions.

Początki SimpliCity były skromne – z małej agencji reklamowej firma przeistoczyła się w dużych rozmiarów drukarnię wielkoformatową, gdzie obecnie pracuje ponad 70 osób, a osiągana wydajność przekracza 70 tys. m2 wydruków miesięcznie (są to nie tylko produkty o przeznaczeniu reklamowym, lecz także realizacje stoisk targowych, kampanie wizualne dla wielu znanych koncernów oraz Lightbox Wall, czyli autorski system podświetlanych ram). Wraz z przeniesieniem siedziby do Dąbrówki pod Poznaniem przedsiębiorstwo mogło powiększyć park maszynowy. Większa powierzchnia oraz dostrzeżenie potencjału branży e-commerce zadecydowało o stworzeniu drugiej odnogi działalności.

Wybór platformy drukującej Durst P5 350 okazał się idealnym wyborem dla SimpliCity. Drukarnia może realizować coraz częściej wymagane przez klientów mniejsze zamówienia, także personalizowane. „Od instalacji i pierwszego uruchomienia maszyny minęły niespełna trzy miesiące, a jej obłożenie wynosi już ponad 60%. W przeszłości posiadaliśmy trzy maszyny marki Durst, dlatego wiedzieliśmy, że jest to dobry wybór. Jesteśmy także zadowoleni ze sprawnego przebiegu procesu wdrożenia przez firmę LFP Industrial Solutions” – mówi Robert Radecki, prezes zarządu SimpliCity.

Jak dodaje, nie tylko wysoka jakość druku jest powodem do radości: „Urządzenie wyposażone jest w system multi-track 2, co znacznie przyspiesza produkcję. Dzięki maszynie Durst możemy zrealizować projekt dla klientów nawet w czasie spotkania, na którym omawiamy przykładową serię produkcyjną. Zaprezentowanie w czasie rzeczywistym projektu daje możliwość podjęcia decyzji o współpracy już na wstępnej rozmowie, co ogromnie skraca czas negocjacji. Dodatkowo możliwość produkcji opakowań w niewielkich seriach pozwala na stworzenie serii mock-up’ów, czyli makiet dla klienta, praktycznie na miejscu, co w przypadku standardowych maszyn fleksograficznych byłoby zupełnie nieopłacalne ze względu na koszty ich uruchomienia w celu wykonania zaledwie kilku wydruków”.

„Durst P5 350 to jeden z najwyżej ocenianych modeli włoskiego producenta m.in. dzięki dużej prędkości wydruku połączonej z wysokim poziomem wszechstronności, a także zaawansowaną technologią multi-track. Użytkownicy mogą załadowywać równolegle płyty na dwóch pasach w różnych odstępach, wyrównując je do lewej lub prawej strony urządzenia. Pozwala to na doładowanie materiału w trakcie trwającego zadruku, dzięki czemu skraca się także czas ustawiania maszyny. Należy wspomnieć też o takich zaletach jak energooszczędność oraz kompleksowe, zintegrowane zaplecze software’owe” – komentuje Przemysław Arabski, Business Leader Corrugated & Industrial Segment w firmie LFP Industrial Solutions.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.