Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje

Konkursy, promocje, okazje

W tym miejscu można dowiedzieć się, jakie promocje czy inne sposobności korzystnego nabycia produktów proponują aktualnie klientom firmy z branży. Tutaj anonsujemy także różnego typu konkursy.

Zaskocz branżę swoim produktem

Jeszcze do 30 września br. można zgłaszać prace do najnowszej, 23. edycji konkursu Złoty Gryf Grand Prix – to nowa nazwa rywalizacji organizowanej przez Polską Izbę Druku. Celem tego największego i najstarszego w Polsce konkursu, obejmującego całe spektrum produkcji poligraficznej, jest wyłonienie najlepszego pod względem jakości i technicznego wykonania wyrobu poligraficznego, wykonanego w kraju w czasie od 1 stycznia 2022 r. do 1 czerwca 2023 r. W obecnej edycji rozszerzono liczbę kategorii, włączono nagrody i wyróżnienia dla uczącej się młodzieży oraz innowatorów i wynalazców. Wręczenie nagród zaplanowano podczas spotkania liderów branży podczas Art of Color i Gali Złotego Gryfa (24–25 listopada br. w Poznaniu).

Druga edycja Olimpiady Papierniczej

Centrum Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej zaprasza uczniów szkół średnich zorganizowanych w zespoły do udziału w II edycji Olimpiady Papierniczej. W tym roku uczestnicy będą rywalizować w trzech konkurencjach rozgrywanych jedna po drugiej przez wszystkie zespoły zakwalifikowane do uczestnictwa. O zwycięstwie i dalszych miejscach decyduje suma ocen punktowych wyników wszystkich konkurencji. Olimpiada, nad którą patronat medialny objął „Świat DRUKU”, odbędzie się 27 października br. w Centrum Sportu i Rekreacji PŁ (Zatoka Sportu, al. Politechniki 10).

Zagłosujmy na młode talenty

Do 15 sierpnia br. można wziąć udział w otwartym publicznym głosowaniu w najnowszej edycji konkursów Pro Carton Young Designers Award (młodzi projektanci tworzą zrównoważony projekt opakowania z tektury) i Pro Carton Student Video Award (konkurs na wideo poświęcone tematyce związanej z tekturą falistą i litą). Finał rywalizacji zaplanowano 21 września br. podczas uroczystej gali w Sewilli.

Ogłoszono finalistów konkursu Strefa Studenta

Organizatorzy 15. edycji Międzynarodowych Targów Packaging Innovations (Kraków, 20–21 września br.) i towarzyszącego mu po raz 12. konkursu Strefa Studenta poinformowali, że jury tegorocznej edycji rywalizacji wyłoniło jej finalistów. Zgłoszono rekordową liczbę projektów opakowań i etykiet, a o laur zwycięzcy powalczy 12 młodych twórców (po cztery osoby w każdej z trzech kategorii: funkcjonalność i forma, szata graficzna, wrażenie). Kto znalazł się na tej krótkiej liście?

Poznaliśmy finalistów konkursu Global Label Awards 2023

Jury konkursu Global Label Awards 2023 przekazało do publicznej wiadomości tzw. krótką listę nominacji, które powalczą o zwycięstwo w finale rywalizacji. Jej laureatów poznamy podczas uroczystej kolacji zaplanowanej w trakcie targów Labelexpo Europe w Brukseli (11–14 września br.). Organizowany od 2004 r. konkurs ma na celu wyłonienie i uhonorowanie rozwiązań przeznaczonych dla sektora etykiet i drukowanych opakowań, wyróżniających się innowacyjnością i doskonałością.

Ze „Światem DRUKU” po złoto!

Firma Multifol, specjalizująca się w usługach z zakresu uszlachetniania druku, poinformowała o zdobyciu złotego medalu w kategorii Best Use of Foil/Embossing – Softback Book (najlepsze wykorzystanie folii/wytłaczania – książka w miękkiej oprawie) w konkursie FSEA 30 Annual Gold Leaf Awards 2023 organizowanym w Stanach Zjednoczonych. Zgłoszona i nagrodzona realizacja to okładka „Świata DRUKU” 6/2022. Jakich technik użyto do jej wykonania?

Wystartowała 23. edycja konkursu Złoty Gryf

Do 30 września 2023 r. można przysyłać prace na organizowany przez Polską Izbę Druku konkurs Złoty Gryf, którego celem jest wyłonienie najlepszego pod względem jakości wykonania produktu poligraficznego. Konkurs ma charakter otwarty. Zostanie laureatem tej rywalizacji jest równoważne z certyfikatem najwyższej jakości produkcji. Zwycięzcy otrzymują statuetkę Złotego Gryfa wraz z prawem używania znaku graficznego na blankiecie firmowym oraz prawem do zamieszczenia go na swoich wyrobach. Prace można zgłaszać w 17 kategoriach.

Więcej możliwości w konkursie branżowym

Organizator 15. edycji rywalizacji na najlepszy display wspierający sprzedaż – POS Stars – poinformował o dodaniu nowej kategorii konkursowej: Shelf decoration. Obejmie ona zgłoszenia wszystkich materiałów wspierających sprzedaż przy półce sklepowej. Jednocześnie w tym roku zrezygnowano z kategorii Finanse. Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku Festiwal Marketingu (Warszawa, Expo XXI, 13–14 września br.). Prace do można zgłaszać do 15 lipca.

Werner Kenkel z nagrodami Worldstar

W maju, podczas targów Interpack w Düsseldorfie, odbyło się podsumowanie konkursu Worldstar Global Packaging Awards – jednego z najważniejszych na świecie konkursów opakowaniowych o długoletniej tradycji. Firma Werner Kenkel odebrała podczas uroczystej gali aż trzy statuetki: za opakowanie do wódki Ostoya, które zwyciężyło w kategorii „luksusowe”, za opakowanie na wino – triumfowało w kategorii „napoje” oraz za R-Pack – opakowanie z przeznaczeniem do sprzedaży wysyłkowej, zwycięzcę w kategorii „e-commerce”. W sumie projekty firmy Werner Kenkel w ostatniej dekadzie zdobyły już sześć statuetek dla najlepszych opakowań w tym prestiżowym konkursie.

Przedłużono termin zgłoszeń do konkursu #LABELicious

Organizator konkursu #LABELicious – europejskie stowarzyszenie producentów etykiet FINAT – o poinformował o przedłużeniu terminu rejestracji zgłoszeń do 30 czerwca. Przypomnijmy – tematem tegorocznej edycji rywalizacji jest zaprojektowanie etykiet i opakowań dla wprowadzanej na rynek fikcyjnej marki konsumenckiej o nazwie Sexty Something („należącej” do również fikcyjnej firmy Humandate). Konkurs jest skierowany do studentów i młodych profesjonalistów posiadających zarówno tradycyjne umiejętności graficzne, jak i umiejętności cyfrowe. Zwycięzców poznamy podczas targów Labelexpo Europe w Brukseli (11–14 września 2023 r.).

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.