Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje

Konkursy, promocje, okazje

W tym miejscu można dowiedzieć się, jakie promocje czy inne sposobności korzystnego nabycia produktów proponują aktualnie klientom firmy z branży. Tutaj anonsujemy także różnego typu konkursy.

Poznaliśmy wyniki 1. etapu 12. edycji konkursu Strefa Studenta

Organizator targów Packaging Innovations i towarzyszącego wystawie konkursu dla młodych projektantów opakowań i etykiet Strefa Studenta poinformował, że jury konkursu dokonało pierwszej selekcji przesłanych zgłoszeń. Jak podano, w tym roku do konkursu zgłoszono wyjątkowo dużo prac; po wnikliwej analizie jury do kolejnego etapu zakwalifikowano 12 projektów w trzech kategoriach: Funkcjonalność i forma, Szata graficzna oraz Wrażenie.
Kto znalazł się w gronie finalistów?

Finał konkursu FESPA Awards 2023

Stowarzyszenie FESPA ogłosiło zwycięzców tegorocznej edycji konkursu FESPA Awards, skupiającego co roku globalną społeczność zajmującą się drukiem specjalistycznym i komunikacją wizualną. O nagrody walczą dostawcy usług poligraficznych i twórcy oznakowań, którzy chcą, by ich wyjątkowe projekty zostały zauważone w świecie. W tym roku do konkursu zgłoszono 210 prac. Zwycięzców ogłoszono podczas ceremonii zorganizowanej podczas targów FESPA Global Print Expo w Monachium.

Nagrody Magellana 2023 przyznane

Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” po raz piętnasty przyznała doroczne Nagrody Magellana. Ideą konkursu jest wyróżnianie wydawców wartościowych – pod względem merytorycznym i graficznym – książek turystycznych i podróżniczych. Komisja konkursowa przyznała 10 nagród głównych. Co warte podkreślenia, wśród nagrodzonych i wyróżnionych tytułów królują zdecydowanie publikacje polskich autorów. Uroczysta gala odbyła się 26 maja br. podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

Poznaliśmy wyniki Rankingu Polskich Drukarń Dziełowych 2022/2023

Pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie poznaliśmy tegorocznych laureatów Rankingu „Wydawcy wybierają drukarnie” – pierwszego etapu Rankingu Polskich Drukarń Dziełowych. Wręczenie dyplomów tradycyjnie zakończyło uroczystość rozstrzygnięcia 63. Konkursu PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2022. Organizatorami rankingu są Sekcja Poligrafów SIMP, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, magazyn „Wydawca” i portal wydawca.com.pl. Wręczono również dyplomy w przeprowadzonym przez portal wydawca.com.pl plebiscycie na najsympatyczniejszą drukarnię.

Jubileuszowa edycja konkursu na najlepszy display reklamowy

Konkurs na najlepszy display reklamowy – POS Stars – organizowany jest przez OOH magazine i odbywa się cyklicznie od 2008 r. Prezentacja zgłoszonych prac odbywa się podczas trwania wrześniowych targów Festiwal Marketingu. Profesjonalne jury wybiera najlepsze POS-y w 18 kategoriach: Napoje, Żywność, Alkohol & Tytoń, Kosmetyka, Elektronika, Display’e kartonowe, Display’e naladowe, Finanse, Motoryzacja, Digital POS, Design Roku, Przemysł, Farmacja, POS Event, Kids, Rozrywka, Bezpieczeństwo, Pets POS. Najwyżej oceniona praca przez jurorów otrzyma dodatkowo nagrodę Grand Prix.

Trwa kolejna odsłona konkursu #LABELicious

Do 15 czerwca 2023 r. można nadsyłać prace w najnowszej edycji konkursu #LABELicious, którego organizatorem jest europejskie stowarzyszenie producentów etykiet FINAT. Tematem rywalizacji jest zaprojektowanie etykiet i opakowań dla wprowadzanej na rynek fikcyjnej marki konsumenckiej o nazwie Sexty Something („należącej” do również fikcyjnej firmy Humandate). Konkurs jest skierowany do studentów i młodych profesjonalistów posiadających zarówno tradycyjne umiejętności graficzne, jak i nowe umiejętności cyfrowe. Zwycięzców poznamy podczas targów Labelexpo Europe w Brukseli (11–14 września 2023 r.).

Finał konkursu Antalis Interior Design Award 2022

Firma Antalis ogłosiła wyniki konkursu Antalis Interior Design Award, którego celem jest docenienie kreatywnych i innowacyjnych projektów aranżacji wnętrz. Międzynarodowe jury, składające się z czołowych osobowości świata designu, nagrodziło najciekawsze projekty. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 30 marca w Paryżu. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 411 prac z 29 krajów, a w głosowaniu publiczności na stronie Antalis Interior Design Award wzięło udział ponad 36 500 osób. Nagrody przyznano w 11 kategoriach, a w gronie zwycięzców znalazła się praca z Polski.

Ranking Polskich Drukarń Dziełowych 2022/2023

Do 17 kwietnia br. wydawcy mogą przesyłać wypełnione ankiety, na podstawie których organizatorzy pierwszej części tegorocznego Rankingu Polskich Drukarń Dziełowych – „Wydawcy wybierają drukarnie” – opracują 22. już listę najlepszych polskich zakładów poligraficznych. Od tej edycji nie ma podziału drukarń na offsetowe i cyfrowe – wydawcy wybierają jedną, ich zdaniem najlepszą. Ranking, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, przebiega w dwóch etapach.

Młodzi i zdolni – finaliści 7. Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego

15 marca 2023 w Zakładzie Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej odbył się finał siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich. Do finału zakwalifikowało się 53 uczniów z dwudziestu szkół wyłonionych z 936 uczniów z 57 szkół z całej Polski.

W poszukiwaniu wartościowej literatury współczesnej

Wystartował plebiscyt Vivelo Book Awards, w ramach którego wydawcy mogą zgłaszać swoje propozycje do rywalizacji promującej szeroko pojętą literaturę współczesną. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca br. w kategoriach: literatura obyczajowa; literatura sensacyjna, kryminalna i thriller; literatura faktu oraz najlepsze tłumaczenie. Oprócz tego wybrani zostaną również laureaci w kategoriach: wydawca roku, najlepsza okładka oraz nowe technologie (ebook, audiobook i słuchowisko).

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.