Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje

Konkursy, promocje, okazje

W tym miejscu można dowiedzieć się, jakie promocje czy inne sposobności korzystnego nabycia produktów proponują aktualnie klientom firmy z branży. Tutaj anonsujemy także różnego typu konkursy.

Młodzi i zdolni – finaliści 7. Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego

15 marca 2023 w Zakładzie Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej odbył się finał siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich. Do finału zakwalifikowało się 53 uczniów z dwudziestu szkół wyłonionych z 936 uczniów z 57 szkół z całej Polski.

W poszukiwaniu wartościowej literatury współczesnej

Wystartował plebiscyt Vivelo Book Awards, w ramach którego wydawcy mogą zgłaszać swoje propozycje do rywalizacji promującej szeroko pojętą literaturę współczesną. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca br. w kategoriach: literatura obyczajowa; literatura sensacyjna, kryminalna i thriller; literatura faktu oraz najlepsze tłumaczenie. Oprócz tego wybrani zostaną również laureaci w kategoriach: wydawca roku, najlepsza okładka oraz nowe technologie (ebook, audiobook i słuchowisko).

Młodzi innowatorzy w dziedzinie opakowań poszukiwani

Pro Carton – Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych – ogłosił start kolejnej edycji konkursu dla młodych projektantów opakowań – Young Designers Award 2023. Czas na zgłoszenia minie 19 maja br.

Finał konkursu Better with Less ‒ Design Challenge 2022–2023

Ogłoszono zwycięzców 3. edycji międzynarodowego konkursu Better with Less ‒ Design Challenge 2022–2023, organizowanego przez Metsä Board. Jury, składające się z ekspertów w zakresie projektowania opakowań, wybrało dwa zgłoszone projekty, które zajęły pierwsze miejsce ex aequo: „Wypełniacz z tektury do zabezpieczania produktów”, zaprojektowany przez Marcina Michalskiego, Monikę Klimpel i Adriana Olejnika, oraz „Opakowanie na słuchawki dla dzieci” autorstwa Kitty Ching.

Konkurs dla branży przetwórczej

Jak co roku, podczas Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol w Targach Kielce (23–26 maja br.) odbędzie się finał konkursu Omniplast. Celem rywalizacji jest popularyzacja wiedzy na temat tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa.

Nagrody dla inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju

Canon już czwarty rok z rzędu bierze udział w rozdaniu nagród Global Good Awards, doceniających inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Tym razem, oprócz patronowania przyznawanej co roku nagrodzie Canon Young Champion of the Year, firma zainaugurowała nową kategorię nagród – w jej ramach doceniani będą partnerzy z dziedziny edukacji, którzy pomagali realizować ważne cele w ramach Canon Young People Programme. Właśnie rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do obu wspomnianych kategorii.

Trwa VII edycja Konkursu Poligraficznego

Dn. 15 grudnia 2022 r. zakończył się pierwszy i drugi etap VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich. Tegoroczna edycja, podobnie jak w latach ubiegłych, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział 959 osób, z czego do ostatniego etapu dostały się 53 osoby. Finał odbędzie się 15 marca 2023 r. o godz. 12.00 w budynku ZTP.

Aż czterech Polaków w finale konkursu Better with Less

W 4. edycji globalnego konkursu Better with Less – Design Challenge 2022–2023 organizowanego przez producenta tektury, firmę Metsä Board, wzięło udział 124 uczestników z 27 krajów. Jury konkursu, składające się z wielu uznanych ekspertów w dziedzinie projektowania opakowań, wyłoniło krótką listę finalistów. Wśród 12 projektantów (pochodzących z Portugalii, Węgier, Filipin, Wlk. Brytanii, Australii i Turcji) jest aż czterech reprezentantów Polski – to Jakub Konieczny, Marcin Michalski, Tomasz Stachowski i Dawid Thiel. Zwycięzców rywalizacji poznamy 31 stycznia 2023 r.

FINAT Label Competition 2023 – jeszcze 3 tygodnie na zgłoszenia

Jeszcze tylko do 16 lutego br. można zgłaszać udział w tegorocznej, 43. edycji konkursu FINAT Label Competition. Celem rywalizacji jest docenianie i podkreślanie zalet i możliwości zastosowań etykiet samoprzylepnych i opakowań giętkich jako skutecznego narzędzia marketingowego, promocyjnego lub identyfikacyjnego.

Ostatnie dni zgłoszeń do konkursu Antalis Interior Design Award

Kończy się czas na przesyłanie zgłoszeń do 3. edycji konkursu Antalis Interior Design Award. Celem rywalizacji jest docenienie kreatywnych i innowacyjnych projektów aranżacji wnętrz. Do 31 stycznia 2023 r. projektanci wnętrz, architekci, drukarze i wszystkie kreatywne osoby mogą zgłaszać swoje prace – w tym roku zadaniem konkursowym jest wykonanie projektu biurowej kantyny. Oceni je jury składające się z największych osobowości światowego designu.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.