Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Ze „Światem DRUKU” po złoto!

Ze „Światem DRUKU” po złoto!

Firma Multifol, specjalizująca się w usługach z zakresu uszlachetniania druku, poinformowała o zdobyciu złotego medalu w kategorii Best Use of Foil/Embossing – Softback Book (najlepsze wykorzystanie folii/wytłaczania – książka w miękkiej oprawie) w konkursie FSEA 30 Annual Gold Leaf Awards 2023 organizowanym w Stanach Zjednoczonych. Zgłoszona i nagrodzona realizacja to okładka „Świata DRUKU” 6/2022. Jakich technik użyto do jej wykonania?

„Nasza praca nad okładką polegała na wykonaniu precyzyjnego hot-stampingu oraz lakieru holograficznego z efektem soczewkowym. Wynik bardzo nas zadowolił, w związku z czym postanowiliśmy zgłosić naszą pracę do jubileuszowego konkursu organizowanego przez Foil & Specialty Effects Association w Stanach Zjednoczonych. Z wielką satysfakcją przyjęliśmy informację o wyróżnieniu nas przez jury konkursu złotym medalem” – mówi Jakub Kuzioła, International Trade Specialist, Multifol.

Specjalista dodaje: „Przypomnijmy, że lakierowanie holograficzne to zabieg uszlachetniania druku polegający na odciśnięciu lakieru UV przez specjalną folię holograficzną (o wybranym wzorze, jak np. soczewka 3D) na powierzchni arkusza. Dzięki tej usłudze można uzyskać zarówno wybiórcze, jak i całościowe hologramy o wybranym wzorze na powierzchni arkusza. Technologia ta jest wyjątkowo ekonomiczna ze względu na możliwość wielokrotnego powtórzenia zabiegu przy użyciu tej samej folii holograficznej. Z tego rodzaju uszlachetniania druku korzystają globalne marki np. podczas produkcji opakowań do past, kosmetyków czy innych produktów drogeryjnych. Dostępne są również inne wzory, np. fale, kropki, gwiazdki czy „pillars of light”. Hot-stamping z kolei to jedno z najczęściej stosowanych uszlachetnień. Matryca podgrzewana jest do ok. 100°C. Po zetknięciu matrycy z folią PET rozgrzewa się warstwa klejowa, klej aktywizuje się w miejscach odpowiadających rysunkowi na matrycy i wraz z odpowiednim fragmentem warstwy lakieru i warstwy aluminium pozostaje na drukowanej hot-stampingiem powierzchni. Złocenie stosuje się do uszlachetniania druku, ozdabiania przedmiotów, znakowania, zabezpieczenia druku (zwłaszcza folie holograficzne). Ważne jest szczegółowe i precyzyjne wykonanie, aby oddać dokładny kształt symboli graficznych i liter w dokładnie powtarzalnym miejscu na powierzchni arkusza bez elementu „zalania” drobnych przestrzeni folią. Jak widać, udało nam się uzyskać efekt, który zdobył najwyższe uznanie we wspomnianym konkursie”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.