Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Druga edycja Olimpiady Papierniczej

Druga edycja Olimpiady Papierniczej

Centrum Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej zaprasza uczniów szkół średnich zorganizowanych w zespoły do udziału w II edycji Olimpiady Papierniczej. W tym roku uczestnicy będą rywalizować w trzech konkurencjach rozgrywanych jedna po drugiej przez wszystkie zespoły zakwalifikowane do uczestnictwa. O zwycięstwie i dalszych miejscach decyduje suma ocen punktowych wyników wszystkich konkurencji. Olimpiada, nad którą patronat medialny objął „Świat DRUKU”, odbędzie się 27 października br. w Centrum Sportu i Rekreacji PŁ (Zatoka Sportu, al. Politechniki 10).

W Olimpiadzie uczestniczą zespoły składające się z maksymalnie czterech uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu całej Polski. Każdy zespół musi mieć opiekuna – pełnoletnią osobę posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych i korzystającą z pełni praw publicznych, która zaakceptowała na piśmie treść Regulaminu (https://inpap.p.lodz.pl/wp-content/uploads/2023/07/Regulamin-II-edycji-Olimpiady-papierniczej_final.pdf), podjęła się sprawowania formalnej i rzeczywistej opieki nad uczniami ze swojego zespołu przez cały czas trwania Olimpiady. Co istotne, jeden opiekun może sprawować opiekę nad maksymalnie dwoma zespołami.

Na kolejno rozgrywane konkurencje składają się:

1 - złożenie dwóch konstrukcji (pudełka oraz półki z przegrodami) z dostarczonych przez Organizatora wykrojów papierowych w jak najkrótszym czasie. Przed rozpoczęciem konkurencji, przez maksymalnie 5 minut, uczestnicy będą mieli możliwość obejrzenia złożonych konstrukcji (bez możliwości ich dotykania oraz robienia zdjęć. Dopuszczalne jest natomiast odręczne szkicowanie widoku przy pomocy ołówka, na kartce papierowej);

2 - zbudowanie jak najwyższej konstrukcji o masie własnej nieprzekraczającej 200 g, która utrzyma 3 butelki z wodą o poj. 0,5 l każda, przez co najmniej 1 minutę. Butelki mogą być ułożone w dowolny sposób. Wysokość konstrukcji będzie mierzona do najwyższego punktu butelki, która jest zlokalizowana najniżej. Dostępne narzędzia i materiały: nożyk do tapet, nożyczki, linijka, ołówki, zszywacz ze zszywkami, papier (różne rodzaje), klej, spinacze biurowe, papierowa taśma klejąca, taśma klejąca dwustronna; Podczas finalnego testu konstrukcja zostanie przeniesiona przez zespół na miejsce, w którym zostanie przeprowadzona ostateczna weryfikacja. Każdy z zespołów musi ustawić na zbudowanej przez siebie konstrukcji, w czasie nieprzekraczającym 2 minuty, wszystkie butelki z wodą, po czym jedna, wybrana osoba z zespołu daje znak sędziemu do rozpoczęcia pomiaru czasu. Podczas mierzenia czasu nikt nie może dotykać konstrukcji.

3 - wykonanie konstrukcji (np. złożonej równi pochyłej) na dostarczonej przez Organizatora płaskiej podstawie tekturowej o wymiarach 100 × 100 cm, o masie całkowitej konstrukcji nie przekraczającej 500 g, w której kulka metalowa o średnicy 15 mm i masie własnej 14 g będzie się poruszać przez możliwie długi czas. Ruch kulki musi zostać zainicjowany wyłącznie pod wpływem siły grawitacji. Tor, po którym porusza się kulka nie musi być ciągły, ale cała konstrukcja nie może wystawać poza obrys podstawy. Pomiar czasu będzie odbywał się od momentu rozpoczęcia ruchu kulki do jej pierwszego zatrzymania lub opuszczenia przez kulkę obrysu podstawy. Dostępne narzędzia i materiały: nożyk do tapet, nożyczki, linijka, ołówki, zszywacz ze zszywkami, podstawa tekturowa, papier (różne rodzaje), klej, spinacze biurowe, papierowa taśma klejąca, taśma klejąca dwustronna. Podczas finalnego testu, konstrukcja zostanie przeniesiona przez zespół na miejsce, w którym odbędzie się ostateczna weryfikacja. Wybrany przedstawiciel zespołu umieszcza kulkę na pozycji startowej, po czym puszcza ją i jednocześnie daje znak sędziemu do rozpoczęcia pomiaru czasu. Każdy z zespołów może wykonać maksymalnie dwie próby, przy czym niedozwolone jest wprowadzanie jakichkolwiek poprawek konstrukcyjnych pomiędzy próbami. Podczas mierzenia czasu nikt nie może dotykać konstrukcji. Do punktacji zostanie uwzględniony dłuższy czas.

Maksymalny, łączny czas trwania Olimpiady: 4 godziny.

Formularz uczestnictwa znajduje się TUTAJ.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.