Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje

Konkursy, promocje, okazje

W tym miejscu można dowiedzieć się, jakie promocje czy inne sposobności korzystnego nabycia produktów proponują aktualnie klientom firmy z branży. Tutaj anonsujemy także różnego typu konkursy.

Jeszcze zdążysz zaskoczyć branżę swoim produktem

Polska Izba Druku, organizator największego i najstarszego w Polsce konkursu obejmującego całe spektrum produkcji poligraficznej – Złotego Gryfa – poinformował o przedłużeniu czas nadsyłania prac konkursowych do 23 października. Uroczysty finał rywalizacji – Gala Złotego Gryfa – odbędzie się 28 listopada w Poznaniu przy okazji spotkania liderów branży podczas Art Of Color. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego, pod względem jakościowego i technicznego wykonania, wyrobu poligraficznego, powstałego na terenie kraju od 1 stycznia 2022 r. do 1 czerwca 2023 r. Produkty w 17 kategoriach mogą zgłaszać zarówno ich wykonawcy (drukarnie) jak i ich właściciele (np. wydawcy lub firmy handlowe). Zostanie laureatem tej rywalizacji jest równoważne z certyfikatem najwyższej jakości produkcji. Zmianie uległy także opłaty za udział w konkursie (liczy się jednorazowa opłata, a nie jak do tej pory za każdy wystawiony produkt oddzielnie).

Poznaliśmy najciekawsze projekty opakowań

W dn. 21 września br. w Sewilli odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Celem tej jednej z najważniejszych i najbardziej prestiżowych rywalizacji w dziedzinie projektowania opakowań w Europie jest wyłonienie i docenienie najbardziej efektownych projektów. Co istotne, profesjonalne jury bierze pod uwagę nie tylko estetykę zgłoszonych prac, ale też ich funkcjonalność, innowacyjność, bezpieczeństwo, wygodę użytkowania oraz zdolność do uczestnictwa w gospodarce cyrkularnej. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

Finał konkursu Pro Carton Young Designers Award

Pro Carton, Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych – podczas uroczystej ceremonii w Sewilli 21 września ogłosił zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla młodych projektantów opakowań – Young Designers Award 2023. Z ponad 750 zgłoszeń przesłanych przez ponad 140 instytucji z całej Europy profesjonalne jury wybrało najlepsze projekty w trzech kategoriach: Kreatywne opakowania kartonowe na żywność i napoje; Kreatywne opakowania kartonowe na produkty niespożywcze; Zrównoważony rozwój – opakowanie kartonowe pomagające chronić środowisko. Wręczono także Nagrodę publiczności.

Finał 15. edycji konkursu POS Stars

Podczas targów Festiwal Marketingu, które odbyły się 13 i 14 września w Expo XXI Warszawa, miała miejsce 15., jubileuszowa edycja konkursu na najlepszy display reklamowy POS Stars. Jury w składzie: Karolina Karolczak, Anna Hacuś, Aneta Siwecka, Artur Szczęsny, Michał Korejba i Piotr Stasiak wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Jakie prace zyskały największe uznanie w oczach specjalistów?

Poznaliśmy laureatów 12. edycji konkursu Strefa Studenta

Podczas wrześniowych targów Packaging Innovations miała miejsce prezentacja finałowych prac zgłoszonych przez młodych projektantów opakowań do 12. edycji konkursu Strefa Studenta oraz ogłoszenie laureatów rywalizacji. W tym roku stanęło do niej rekordowo wielu – niemal stu – początkujących twórców, a ich zadaniem było opracować projekt opakowania lub etykiety, prezentując go w jednej z trzech kategorii: Funkcjonalność i forma, Szata graficzna lub Wrażenie. Kto zwyciężył?

Poznaliśmy laureatów konkursu Złoty Medal

Jury konkursowe wyłoniło zwycięzców tegorocznej edycji konkursu o Złoty Medal, towarzyszącego targom Festiwal Marketingu (13–14września br.). Przypomnijmy – wystawcy jak co roku mogli zgłaszać innowacyjne produkty, maszyny i oprogramowania, prezentowane na targach. O wyborze danej innowacji decydowały takie cechy jak nowoczesność zastosowanych rozwiązań w odniesieniu do rozwiązań światowych, innowacyjne technologie lub rozwiązania, szczególne zalety ekonomiczne w zakresie zakupu i jego eksploatacji (cena, koszty eksploatacji i serwisu, koszty utylizacji), pozytywne oddziaływanie produktu na środowisko, wysoka funkcjonalność produktu czy jego estetyka.

Grand Prix Złotego Gryfa

28 listopada br. w Poznaniu podczas spotkania liderów branży podczas Art Of Color i Gali Złotego Gryfa odbędzie się wręczenie nagród dla zwycięzców. Rywalizacja, organizowana przez Polską Izbę Druku, jest największym i najstarszym w Polsce konkursem obejmującym całe spektrum produkcji poligraficznej, którego celem jest wyłonienie najlepszego, pod względem jakościowego i technicznego wykonania, wyrobu poligraficznego, powstałego na terenie kraju od 1 stycznia 2022 r. do 1 czerwca 2023 r. Nabór prac prowadzony jest do 9 października 2023 r.

Poznaliśmy skład jury konkursu POS Stars

Podczas zbliżającej się 15. edycji Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku Festiwal Marketingu (13–14.09) odbędzie się 15. odsłona konkursu POS Stars, organizowanego przez OOH magazine. Jury wybierze najlepsze displaye reklamowe w 16 kategoriach: Napoje, Żywność, Alkohol, Kosmetyka, Elektronika, Display’e kartonowe, Display’e naladowe, Shelf decoration, Motoryzacja, Digital POS, Design Roku, Przemysł, POS Event, Rozrywka, Bezpieczeństwo i Pets POS (w tym roku nie było zgłoszeń w kategoriach: KIDS i Farmacja). W specjalnie wydzielonej strefie goście wystawy będą mogli obejrzeć wszystkie zgłoszenia oraz oddać swój głos w konkurencji Nagroda Publiczności. A kto zasiądzie w jury?

IV Maraton (kali)graficzny w Łodzi

Nice Letter Studio we współpracy z Fundacją Correspondance des Arts organizuje w dn. 9–24 września br. czwartą edycję warsztatów poświęconą kilku dawnym rzemiosłom. Podczas spotkania, które tym razem odbędzie się w dawnej Wozowni przynależnej do zabytkowego zespołu pofabrycznego Ludwika Grohmana (osiedle Księży Młyn) w Łodzi, kaligrafia będzie przepleciona linorytem, kolagrafią, cyjanotypią, a nawet kolażem. „Świat DRUKU” objął wydarzenie patronatem medialnym.

Zaskocz branżę swoim produktem

Jeszcze do 30 września br. można zgłaszać prace do najnowszej, 23. edycji konkursu Złoty Gryf Grand Prix – to nowa nazwa rywalizacji organizowanej przez Polską Izbę Druku. Celem tego największego i najstarszego w Polsce konkursu, obejmującego całe spektrum produkcji poligraficznej, jest wyłonienie najlepszego pod względem jakości i technicznego wykonania wyrobu poligraficznego, wykonanego w kraju w czasie od 1 stycznia 2022 r. do 1 czerwca 2023 r. W obecnej edycji rozszerzono liczbę kategorii, włączono nagrody i wyróżnienia dla uczącej się młodzieży oraz innowatorów i wynalazców. Wręczenie nagród zaplanowano podczas spotkania liderów branży podczas Art of Color i Gali Złotego Gryfa (24–25 listopada br. w Poznaniu).

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.