Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje

Konkursy, promocje, okazje

W tym miejscu można dowiedzieć się, jakie promocje czy inne sposobności korzystnego nabycia produktów proponują aktualnie klientom firmy z branży. Tutaj anonsujemy także różnego typu konkursy.

Poszukiwane: radość, duma, nadzieja…

Do 1 kwietnia 2024 r. uczniowie szkół ponadpodstawowych – techników i liceów w kraju i za granicą – mogą przesyłać prace konkursowe do Międzynarodowego Konkursu Graficznego „Essa”, który organizuje Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie. Celem rywalizacji jest upowszechnianie i popularyzacja artystycznej fotografii cyfrowej i grafiki reklamowej oraz rozwijanie kreatywności w przygotowaniu projektu. Konkurs polega na stworzeniu projektu na temat „Essa”.

Trwa VIII edycja Konkursu Poligraficznego

Dn. 15 grudnia 2023 r. zakończył się pierwszy i drugi etap VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich. Tegoroczna edycja, podobnie jak w latach ubiegłych, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Finał odbędzie się 15 marca 2024 r. o godz. 12.00 w budynku ZTP.

Wystartował konkurs Innovation Print Awards 2024

Do 31 marca 2024 r. można przesyłać zgłoszenia do konkursu Innovation Print Awards o zasięgu globalnym, organizowanego przez firmę Fujifilm od 2007 r. Rywalizacja jest skierowana do branży komunikacji graficznej i umożliwia drukarniom, projektantom i kreatywnym umysłom zaprezentowanie swoich prac – przygotowano 13 kategorii zastosowań druku.

Tytuł Omniplasta czeka na targach Plastpol 2024

Z początkiem lutego ruszyła XIII edycja konkursu Omniplast, którego celem jest popularyzacja wiedzy dotyczącej tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa. Przedsięwzięcie organizują Targi Kielce we współpracy z serwisem tworzywa.pl w ramach Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol (Kielce, 21–24 maja br.).

Startuje XIII odsłona konkursu „Zainspirowani Japonią”

Do 12 kwietnia br. można przesyłać prace w najnowszej edycji konkursu „Zainspirowani Japonią”. Rywalizacja kierowana do grafików jest ściśle związana ze sztuką i tradycjami Kraju Kwitnącej Wiśni. W puli nagród, wynoszącej łącznie ponad 12 tys. zł, oprócz monitora graficznego EIZO z serii ColorEdge oraz tabletów graficznych Wacom, znajdą się produkty z oferty platformy edukacyjnej Eduweb.pl oraz szkoły concept artu Focal Point School. Na czym polega zadanie konkursowe?

Otwarto European Carton Excellence Award 2024

Pro Carton – Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych i ECMA – Europejskie Stowarzyszenie Producentów Kartonów ogłosiły start najnowszej edycji prestiżowego międzynarodowego konkursu European Carton Excellence Awards. Prace można zgłaszać do 24 maja 2024 r.

Konkurs na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej

Do końca lutego br. można zgłaszać prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej do Konkursu na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej, którego organizatorem jest Polska Izba Opakowań. Dla studentów konkurs stanowi okazję do zetknięcia się z realnymi problemami rozwojowymi firm opakowaniowych oraz możliwość zdobycia interesującego miejsca praktyk zawodowych. Dla firm z kolei jest szansą na pozyskanie gotowych rozwiązań oraz skuteczną metodą pozyskiwania przyszłych pracowników.

Młode talenty poszukiwane

Intergraf – europejskie stowarzyszenie branży poligraficznej – ogłosiło kolejną odsłonę rywalizacji Young Talent Award. Konkurs ten ma na celu kształtowanie przyszłości branży poligraficznej, uchwycenie perspektyw następnego pokolenia, zrozumienie „młodej” wizji przyszłości sektora oraz wzmocnienie powiązań między branżą poligraficzną a jej nadchodzącą kadrą poprzez zachęcanie do tworzenia kreatywnych, innowacyjnych rozwiązań. W tym roku nacisk zostanie położony na sztuczną inteligencję.

Poznaliśmy nominacje w konkursie Grand Prix Złotego Gryfa 2023

Rozstrzygnięcie konkursu Grand Prix Złotego Gryfa 2023 nastąpi już 28 listopada. W wyniku intensywnych obrad jury wyłoniło listę nominowanych prac w czternastu kategoriach. Znajdą ją Państwo poniżej.
Przy tej okazji miło nam poinformować, że o tę prestiżową statuetkę po raz kolejny walczy także jedno z wydań „Świata DRUKU” – nominację w kategorii Czasopismo wielobarwne otrzymał jubileuszowy numer naszego miesięcznika (3/2023).

Poznaliśmy zwycięzców XXII Rankingu Drukarń Dziełowych

W czwartek 26 października 2023 r. poznaliśmy wyniki Rankingu Polskich Drukarń Dziełowych 2022/2023. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się tradycyjnie pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Podobnie jak w latach poprzednich, rywalizacja przebiegała w dwóch etapach: „Wydawcy wybierają drukarnie” i „Drukarnia dziełowa roku” .

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.