Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje

Konkursy, promocje, okazje

W tym miejscu można dowiedzieć się, jakie promocje czy inne sposobności korzystnego nabycia produktów proponują aktualnie klientom firmy z branży. Tutaj anonsujemy także różnego typu konkursy.

Konkurs Model Young Package 2023 w nowej odsłonie

Do 31 marca 2023 r. można nadsyłać prace na międzynarodowy konkurs projektowy Model Young Package. W rywalizacji organizowanej przez Grupę Model, nad którą patronat medialny objął „Świat DRUKU”, może wziąć udział każdy, kto skończył 15 lat. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są opakowania na napoje. Jak podaje organizator, koncepcja konkursu została rozbudowana – m.in. zwiększono pulę nagród, a przede wszystkim dano uczestnikom możliwość opracowania opakowania gotowego do produkcji w oparciu o rzeczywiste wymagania klientów.

Finał XXII edycji konkursu o nagrodę Złotego Gryfa

25 listopada br., podczas Gali Jubileuszowej Polskiej Izby Druku, poznaliśmy laureatów XXII edycji konkursu Złotego Gryfa. Jest to największy i najstarszy w Polsce konkurs obejmujący całe spektrum produkcji poligraficznej, gdzie oceniana jest wyłącznie jakość wykonania produktu. Jak już informowaliśmy, w tegorocznej edycji rywalizacji prestiżową statuetką nagrodzono wydanie nr 6/2021 „Świata DRUKU” (kategoria: Czasopismo wielobarwne). Jakie inne produkty rodzimej poligrafii zdobyły wyróżnienie?

Rozstrzygnięcie konkursu FINAT Sustainability Awards 2022

Podczas Seminarium Technicznego FINAT 2022, które odbyło się 23 listopada br. w Barcelonie, międzynarodowe stowarzyszenie producentów etykiet FINAT ogłosiło wyniki konkursu, którego celem jest promowanie założeń zrównoważonego rozwoju w branży etykiet oraz docenienie jej działań na rzecz redukcji, ponownego wykorzystania i recyklingu materiałów etykietowych. Do tegorocznej rywalizacji zgłoszono inicjatywy obejmujące innowacyjne etykiety na bazie papieru, wytwarzanie energii odnawialnej, uszlachetnienia zoptymalizowane pod kątem wpływu na środowisko oraz kompostowalne opakowania giętkie.

Finał 26. konkursu Model Young Package

Poznaliśmy zwycięzców najnowszej edycji konkursu na projekt opakowania, organizowanego przez CzechDesign w ścisłej współpracy z Grupą Model. W tegorocznej odsłonie rywalizacji, której tematem były opakowania na żywność, wzięło udział 284 prac z 18 krajów – od Australii po Chile. Młodzi projektanci, walcząc o nagrody pieniężne o łącznej wartości 7,3 tys. euro, trzytygodniowy płatny staż w Centrum Innowacji Model Group oraz nagrody specjalne, udowodnili, że opakowania mogą być jednocześnie innowacyjne, efektowne, funkcjonalne i zrównoważone.

Konkurs na wyjątkowe etykiety rozstrzygnięty

Aż dwie polskie firmy – RS Druk oraz Color-Press – zdobyły podium w międzynarodowym konkursie RSC Label Masters Awards. Do rywalizacji w trzech kategoriach stanęło blisko 80 firm z całego świata. Na dziewięć finałowych miejsc aż trzy zajęły wymienione rodzime drukarnie, otrzymując tytuł RSC Label Masters Award 2022.

Międzynarodowy konkurs poświęcony aranżacji wnętrz

Trwa kolejna edycja Antalis Interior Design Award – konkursu, którego celem jest docenienie kreatywnych i innowacyjnych projektów aranżacji wnętrz. Do 31 stycznia 2023 r. projektanci wnętrz, architekci, drukarze i wszystkie kreatywne osoby mogą zgłaszać swoje prace – w tym roku zadaniem konkursowym jest wykonanie projektu biurowej kantyny. Oceni je jury składające się z największych osobowości światowego designu.

Trwa 4. edycja konkursu Better with Less – Design Challenge

Do 1 grudnia 2022 r. można nadsyłać zgłoszenia w tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez producenta tektury – firmę Metsä Board. Tematem przewodnim rywalizacji jest tworzenie rozwiązań opakowaniowych, które są łatwe do recyklingu, efektywnie wykorzystują surowce i generują mniej odpadów. Zwycięzcy otrzymają nagrody w wysokości 10, 3 i 2 tys. euro, dodatkowo studenci kierunku projektowego mogą wygrać staż w Centrum Doskonałości Metsä Board w Finlandii.

Ogólnopolski Konkurs Poligraficzny PW

Startuje 7. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego, organizowanego dla uczniów szkół średnich przez Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Warszawskiej. Jego celem jest zwiększenie zainteresowania uczniów problemami poligraficznymi, promowanie kierunku studiów w Instytucie Mechaniki i Poligrafii PW oraz integracja poligraficznego środowiska nauczycielskiego i akademickiego. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym konkursu.

Olimpiada Papiernicza P2R

W dn. 7 października 2022 r. w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej odbyła się pierwsza edycja Olimpiady Papierniczej organizowanej przez Centrum Papiernictwa i Poligrafii PŁ pod hasłem P2R (Papier – Pomysł – Rozwiązanie). Do rywalizacji zgłosiło się 18 drużyn z 13 szkół. W wyniku wstępnych eliminacji wyłoniono 12 zespołów, z których na samą Olimpiadę dotarło 11.
Z jakimi zadaniami musieli się zmierzyć uczestnicy i która drużyna zwyciężyła?

Zbliża się finał konkursu Złoty Gryf

Podczas Gali Jubileuszowej Polskiej Izby Druku, która odbędzie się 25 listopada br., poznamy zwycięski prace zgłoszone do XXII edycji konkursu Złotego Gryfa. Jest to największy i najstarszy w Polsce konkurs obejmujący całe spektrum produkcji poligraficznej, gdzie oceniana jest wyłącznie jakość wykonania produktu. Jakie projekty zostały nominowane w tegorocznej odsłonie rywalizacji?

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.