Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje

Konkursy, promocje, okazje

W tym miejscu można dowiedzieć się, jakie promocje czy inne sposobności korzystnego nabycia produktów proponują aktualnie klientom firmy z branży. Tutaj anonsujemy także różnego typu konkursy.

Trwa VII edycja Konkursu Poligraficznego

Dn. 15 grudnia 2022 r. zakończył się pierwszy i drugi etap VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich. Tegoroczna edycja, podobnie jak w latach ubiegłych, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział 959 osób, z czego do ostatniego etapu dostały się 53 osoby. Finał odbędzie się 15 marca 2023 r. o godz. 12.00 w budynku ZTP.

Aż czterech Polaków w finale konkursu Better with Less

W 4. edycji globalnego konkursu Better with Less – Design Challenge 2022–2023 organizowanego przez producenta tektury, firmę Metsä Board, wzięło udział 124 uczestników z 27 krajów. Jury konkursu, składające się z wielu uznanych ekspertów w dziedzinie projektowania opakowań, wyłoniło krótką listę finalistów. Wśród 12 projektantów (pochodzących z Portugalii, Węgier, Filipin, Wlk. Brytanii, Australii i Turcji) jest aż czterech reprezentantów Polski – to Jakub Konieczny, Marcin Michalski, Tomasz Stachowski i Dawid Thiel. Zwycięzców rywalizacji poznamy 31 stycznia 2023 r.

FINAT Label Competition 2023 – jeszcze 3 tygodnie na zgłoszenia

Jeszcze tylko do 16 lutego br. można zgłaszać udział w tegorocznej, 43. edycji konkursu FINAT Label Competition. Celem rywalizacji jest docenianie i podkreślanie zalet i możliwości zastosowań etykiet samoprzylepnych i opakowań giętkich jako skutecznego narzędzia marketingowego, promocyjnego lub identyfikacyjnego.

Ostatnie dni zgłoszeń do konkursu Antalis Interior Design Award

Kończy się czas na przesyłanie zgłoszeń do 3. edycji konkursu Antalis Interior Design Award. Celem rywalizacji jest docenienie kreatywnych i innowacyjnych projektów aranżacji wnętrz. Do 31 stycznia 2023 r. projektanci wnętrz, architekci, drukarze i wszystkie kreatywne osoby mogą zgłaszać swoje prace – w tym roku zadaniem konkursowym jest wykonanie projektu biurowej kantyny. Oceni je jury składające się z największych osobowości światowego designu.

Kończy się czas na zgłoszenia do konkursu FESPA Awards 2023

Jeszcze tylko do środy 25 stycznia br. można przesyłać zgłoszenia do konkursu FESPA Awards 2023, skierowanego do dostawców usług poligraficznych i twórców oznakowań. Celem nagrody jest uhonorowanie najbardziej kreatywnych i innowacyjnych prac z ostatnich dwóch lat, które jury oceni w aż 18 kategoriach. Finał rywalizacji zaplanowano podczas majowych targów Fespa (Monachium, 23–26.05).

Konkurs Model Young Package 2023 w nowej odsłonie

Do 31 marca 2023 r. można nadsyłać prace na międzynarodowy konkurs projektowy Model Young Package. W rywalizacji organizowanej przez Grupę Model, nad którą patronat medialny objął „Świat DRUKU”, może wziąć udział każdy, kto skończył 15 lat. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są opakowania na napoje. Jak podaje organizator, koncepcja konkursu została rozbudowana – m.in. zwiększono pulę nagród, a przede wszystkim dano uczestnikom możliwość opracowania opakowania gotowego do produkcji w oparciu o rzeczywiste wymagania klientów.

Finał XXII edycji konkursu o nagrodę Złotego Gryfa

25 listopada br., podczas Gali Jubileuszowej Polskiej Izby Druku, poznaliśmy laureatów XXII edycji konkursu Złotego Gryfa. Jest to największy i najstarszy w Polsce konkurs obejmujący całe spektrum produkcji poligraficznej, gdzie oceniana jest wyłącznie jakość wykonania produktu. Jak już informowaliśmy, w tegorocznej edycji rywalizacji prestiżową statuetką nagrodzono wydanie nr 6/2021 „Świata DRUKU” (kategoria: Czasopismo wielobarwne). Jakie inne produkty rodzimej poligrafii zdobyły wyróżnienie?

Rozstrzygnięcie konkursu FINAT Sustainability Awards 2022

Podczas Seminarium Technicznego FINAT 2022, które odbyło się 23 listopada br. w Barcelonie, międzynarodowe stowarzyszenie producentów etykiet FINAT ogłosiło wyniki konkursu, którego celem jest promowanie założeń zrównoważonego rozwoju w branży etykiet oraz docenienie jej działań na rzecz redukcji, ponownego wykorzystania i recyklingu materiałów etykietowych. Do tegorocznej rywalizacji zgłoszono inicjatywy obejmujące innowacyjne etykiety na bazie papieru, wytwarzanie energii odnawialnej, uszlachetnienia zoptymalizowane pod kątem wpływu na środowisko oraz kompostowalne opakowania giętkie.

Finał 26. konkursu Model Young Package

Poznaliśmy zwycięzców najnowszej edycji konkursu na projekt opakowania, organizowanego przez CzechDesign w ścisłej współpracy z Grupą Model. W tegorocznej odsłonie rywalizacji, której tematem były opakowania na żywność, wzięło udział 284 prac z 18 krajów – od Australii po Chile. Młodzi projektanci, walcząc o nagrody pieniężne o łącznej wartości 7,3 tys. euro, trzytygodniowy płatny staż w Centrum Innowacji Model Group oraz nagrody specjalne, udowodnili, że opakowania mogą być jednocześnie innowacyjne, efektowne, funkcjonalne i zrównoważone.

Konkurs na wyjątkowe etykiety rozstrzygnięty

Aż dwie polskie firmy – RS Druk oraz Color-Press – zdobyły podium w międzynarodowym konkursie RSC Label Masters Awards. Do rywalizacji w trzech kategoriach stanęło blisko 80 firm z całego świata. Na dziewięć finałowych miejsc aż trzy zajęły wymienione rodzime drukarnie, otrzymując tytuł RSC Label Masters Award 2022.

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.