Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Werner Kenkel z nagrodami Worldstar

Werner Kenkel z nagrodami Worldstar

W maju, podczas targów Interpack w Düsseldorfie, odbyło się podsumowanie konkursu Worldstar Global Packaging Awards – jednego z najważniejszych na świecie konkursów opakowaniowych o długoletniej tradycji. Firma Werner Kenkel odebrała podczas uroczystej gali aż trzy statuetki: za opakowanie do wódki Ostoya, które zwyciężyło w kategorii „luksusowe”, za opakowanie na wino – triumfowało w kategorii „napoje” oraz za R-Pack – opakowanie z przeznaczeniem do sprzedaży wysyłkowej, zwycięzcę w kategorii „e-commerce”. W sumie projekty firmy Werner Kenkel w ostatniej dekadzie zdobyły już sześć statuetek dla najlepszych opakowań w tym prestiżowym konkursie.

Opakowanie do wódki Ostoya, które zdobywało nagrody także w innych konkursach, to połączenie polskiej tradycji z europejską nowoczesnością. Ostoya jest produkowana z pszenicy rosnącej w Bieszczadach, ale marka należy do grupy o francuskich korzeniach, stąd też opakowanie alkoholu kształtem nawiązuje do paryskiego Łuku Braterstwa. Wykonane zostało z tektury w kolorze czarnym, z elementami złota symbolizującymi zboże, a nazwane zostało „L’arc”.

Opakowanie „L’arc”

Wino lubimy dawać w prezencie, ale najczęściej pakujemy je w kolorową, papierową torebkę. Projektanci z Werner Kenkel zaproponowali zaś zgrabne opakowanie tekturowe o nazwie „4wine”, które możemy wykorzystać na kilka sposobów.

Opakowanie „4wine”

Trzecie nagrodzone opakowanie ma szansę podbić handel wysyłkowy. „R-Pack” odpowiada a potrzeby rynku, po pierwsze dlatego, że handel internetowy jest coraz popularniejszy, a po drugie – opakowania wielokrotnego użytku chronią środowisko.

Opakowanie „R-Pack”

Nagrodzone w konkursie Worldstar opakowania nie są jeszcze dostępne na rynku. O tym, kiedy tak się stanie, zdecydują producenci wyrobów, które są w nie pakowane, co może trochę potrwać. Jeśli chodzi o opakowanie „R-Pack” do sprzedaży internetowej, ma ono chyba największy potencjał na komercjalizację.

Werner Kenkel jest polską, rodzinną firmą, zajmującą się produkcją tektury falistej, opakowań z nadrukiem fleksograficznym, offsetowym i cyfrowym oraz ekspozytorów tekturowych znanych także pod nazwą stand i POS). W trzech zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Krzycku Wielkim w Wielkopolsce i Bochni w Małopolsce zatrudnia łącznie 1700 osób. Dostarcza produkty do ponad kilkuset firm w kraju i za granicą. Produkcja w zakładach Werner Kenkel odbywa się na łącznej powierzchni produkcyjno-magazynowej 100 tys. m2.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.