Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Sublimacja dla początkujących i zaawansowanych

Sublimacja dla początkujących i zaawansowanych

Za nami 1. edycja warsztatów z cyklu Akademii Technologii Zdobienia 2.0, czyli szkolenia organizowanego przez API.PL od czterech lat. Spotkanie, które odbyło się 10 kwietnia br. w showroomie firmy w Rąbieniu k. Łodzi, miało nową, ulepszoną formułę i poszerzony materiał. W ramach pierwszych zajęć uczestnicy mogli poznać proces druku sublimacyjnego od strony teoretycznej, ale także praktycznej.

Specjaliści z zespołu API.PL omówili proces sublimacji; nie tylko przedstawili cały proces krok po kroku, ale też wskazali najlepsze praktyki, uwzględniając wskazówki mające na celu wyeliminowanie najczęściej występujących problemów, z jakimi spotykają się użytkownicy tej technologii druku. Duży akcent został także położony na przykłady zastosowań – od druku na tekstyliach i kubków, aż po zadrukowane klawiatury.

Podczas praktycznej części warsztatów kursantom zaprezentowano działanie dwóch małych, biurowych drukarek sublimacyjnych Epson Sure Color SC-F100 i F500. Maszyny te sprawdzą się zarówno jako narzędzie pracy domowego pasjonata sublimacji, jak i mikroprzedsiębiorcy. Zaprezentowano także większą maszynę Epson – Sure Color SC-F6400. Za pomocą wspomnianych drukarek wydrukowano na papierze wzory, które następnie uczestnicy wygrzewali na próbkach w postaci kubków, podkładek pod myszkę i paneli do produkcji poduszek (to nowość w sklepie dystrybutora). Uczestnicy warsztatów chętnie korzystali z możliwości zadania pytań ekspertom od druku sublimacyjnego i uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich kwestie.

API.PL w dn. 17–18 maja organizuje kolejne zajęcia – tym razem tematem warsztatów będą folie flex i flock, ich wycinanie, zadrukowywanie i wygrzewanie, które może dać wiele możliwości entuzjastom zdobienia tekstyliów i nie tylko. Zapisy będą już niedługo możliwe na stronie api.pl.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.