Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Nagrody dla inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju

Nagrody dla inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju

Nabilah Chowdhury, zwyciężczyni w kategorii poniżej 21 lat, nagrody Canon Young Champion 2022

Canon już czwarty rok z rzędu bierze udział w rozdaniu nagród Global Good Awards, doceniających inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Tym razem, oprócz patronowania przyznawanej co roku nagrodzie Canon Young Champion of the Year, firma zainaugurowała nową kategorię nagród – w jej ramach doceniani będą partnerzy z dziedziny edukacji, którzy pomagali realizować ważne cele w ramach Canon Young People Programme. Właśnie rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do obu wspomnianych kategorii.

Canon Young Champion of the Year Award to nagroda dla młodych liderów, których działania mają pozytywny wpływ na zrównoważony rozwój naszej planety, a dodatkowo zachęcają innych do wzięcia odpowiedzialności w swoje ręce. Wyróżnienie stanowi rozwinięcie programu Canon Young People Programme, dającego młodym ludziom wiedzę, pewność siebie oraz umiejętności kreatywnego i krytycznego myślenia, niezbędne do podejmowania działań w ważnych dla nich dziedzinach.

W ubiegłym roku zwyciężczynią w kategorii poniżej 21 lat została Nabilah Chowdhury, nagrodzona za działania na rzecz aktywizmu klimatycznego, organizację strajków klimatycznych w Sydney oraz podejmowanie tematu w ramach struktur ONZ. Tegorocznego zwycięzcę lub zwyciężczynię nagrody Canon Young Champion of the Year wybiorą jurorzy, pośród których znaleźli się artystka i aktywistka Ally Zlatar, doradczyni w sprawie zrównoważonego rozwoju i autorka serii książek „Be the Change” Georgina Stevens oraz fotografka i ambasadorka marki Canon Laura El Tantawy.

Dodatkowo Canon funduje nową nagrodę – Young People Programme Partner of the Year. Wyróżnienie ma na celu docenienie pracy partnerów w dziedzinie edukacji, którzy, począwszy od 2022 roku, wzięli udział w Canon Young People Programme.

Zwycięzcy kategorii Canon będą ogłoszeni wraz z innymi nagrodzonymi w ramach Global Good Awards podczas ceremonii 16 czerwca. Zostaną też zaproszeni na spotkanie zwycięzców, które odbędzie się 12 października i pozwoli wszystkim finalistom z 2023 r. przedyskutować ich pomysły oraz wzajemnie się zainspirować.

Zgłoszenia do nagród przyjmowane są bezpłatnie w dwóch kategoriach wiekowych – do 16 i do 21 roku życia. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno uczestników Canon Youth Programme, jak i niezwiązanych z programem aktywistów. Jury pozostawia możliwość zgłoszeń więcej niż jednego kandydata w ramach jednego projektu, na przykład w sytuacji, kiedy nad kampanią pracowała grupa lub rodzeństwo. Zgłoszenia można nadsyłać do 28 kwietnia 2023 roku.

W swojej aplikacji każdy uczestnik musi opisać swoją historię i zmianę, która się dzięki niej dokonała. Każde zgłoszenie musi zawierać maksymalnie 1000 znaków oraz nie więcej niż 6 zdjęć. Drogowskazem dla uczestników powinny być Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Zgłoszenia powinny opisywać każdą formę aktywizmu na rzecz społeczności lub środowiska, niezależnie od tego, czy to projekt lokalny, czy inicjatywa o zasięgu globalnym.

Zwycięzcy w kategorii Canon Young Champion of the Year otrzymają bilety na wirtualną ceremonię rozdania nagród Global Good Awards, lustrzankę cyfrową Canon EOS 250D, dedykowany jej obiektyw oraz obiektyw o ogniskowej 50 mm. Osoby znajdujące się na krótkiej liście finalistów otrzymają także aparaty Canon EOS 4000D, obiektywy oraz certyfikat. Z kolei zwycięzcy w kategorii Young People Programme Partner of the Year otrzymają statuetkę oraz certyfikat.

Każdy z uczestników może zgłosić się samodzielnie, jeśli jest pełnoletni, lub może być nominowany przez rodzica, opiekuna, firmę albo organizację, z którą pracuje. Zgłoszenia przyjmowane są przez stronę internetową nagród Global Good Awards.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.