Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Konkurs dla branży przetwórczej

Konkurs dla branży przetwórczej

Jak co roku, podczas Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol w Targach Kielce (23–26 maja br.) odbędzie się finał konkursu Omniplast. Celem rywalizacji jest popularyzacja wiedzy na temat tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa.

Plastpol to najważniejsze targi przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce oraz cenione wydarzenie w Europie środkowo-wschodniej, będące istotną platformą wymiany wiedzy m.in. o kierunkach rozwoju i nowych technologiach oraz szeregu propozycji o charakterze naukowym i technicznym. Jednym z najważniejszych wydarzeń towarzyszących podczas targów jest konkurs Omniplast, organizowany przez Targi Kielce we współpracy z portalem Tworzywa.pl.

Konkurs podzielony jest na trzy etapy. Pierwszy etap rozpoczął się już 1 lutego. Po dokonaniu rejestracji każdy z uczestników konkursu otrzyma drogą mailową zestaw 10 pytań związanych z technologiami przetwórstwa TS, a także poświęconych ogólnej tematyce rynku tworzyw sztucznych w Polsce i w Europie. Czas udzielania odpowiedzi mija 31 marca. Na podstawie przesłanych odpowiedzi utworzona zostanie klasyfikacja punktowa Uczestników Etapu 1.

Drugi etap, przeprowadzony również drogą elektroniczną, rozpocznie się 1 kwietnia. Jury będzie miało miesiąc na wyłonienie dziesiątki finalistów. Do udziału w drugim etapie zostanie zakwalifikowanych maksymalnie 30 uczestników konkursu.

Etap trzeci odbędzie się w formie pisemnej w trakcie pierwszego dnia XXVII Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plastpol na terenie Targów Kielce. To również data finału rywalizacji. Trzej najlepsi uczestnicy otrzymają nagrody o łącznej wartości 12 tys. zł. Dodatkowo za zajęcie pierwszego miejsca zwycięzca otrzyma bon o wartości 6 tys. zł. Drugie i trzecie miejsce to wygrane o wartości kolejno 4 i 2 tys. zł. Wręczenie nagród odbędzie się w trakcie Uroczystej Gali Laureatów Konkursu Targowego, w dniu 24 maja 2023 r.

Choć targi przetwórcze Plastpol odbędą się dopiero pod koniec maja, jednak organizatorzy już teraz informują o zainteresowaniu ze strony segmentu przetwórczego, szczególnie firm z takich krajów jak Turcja, Włochy, Niemcy, czy kraje arabskie.

Także i w tym roku targi rozpocznie konferencja prowadzona przez Fundację PlasticsEurope Polska, która przy okazji zaprezentuje swój roczny raport dotyczący kondycji branży przetwórstwa plastików i gumy. Równie wartościowym wydarzeniem będzie seminarium techniczne Plastech-Info.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.