Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Młodzi i zdolni – finaliści 7. Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego

Młodzi i zdolni – finaliści 7. Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego

Fot. K. Rainka

15 marca 2023 w Zakładzie Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej odbył się finał siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich. Do finału zakwalifikowało się 53 uczniów z dwudziestu szkół wyłonionych z 936 uczniów z 57 szkół z całej Polski.

Jury konkursu wyłoniło 18 wyróżnionych finalistów, którzy uzyskali uprawnienia do przyjęcia na studia na kierunku Papiernictwo i Poligrafia poza normalną procedurą konkursu świadectw maturalnych. Wyróżnieni finaliści to w 72% uczniowie klas czwartych, w 17% uczniowie klas trzecich oraz w 11% uczniowie klas drugich wyłonieni z dziewięciu szkół. Z osiemnastu wyróżnionych finalistów Komisja konkursowa wyłoniła jedną laureatkę oraz przyznała ex equo drugie miejsce dwojgu uczniom.

Julia Cholewka – zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu (fot. K. Rainka)

Nagrodę główną zdobyła Julia Cholewka – uczennica czwartej klasy Zespołu Szkół nr 18, Technikum Księgarskiego im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. Miejsce drugie ex aequo zajęli: Zuzanna Kłos – uczennica czwartej klasy Zespołu Szkół Poligraficznych im. Mikołaja Reja w Łodzi oraz Michał Droździel – uczeń czwartej klasy Zespołu Szkół nr 18, Technikum Księgarskiego im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci drukarki firmy Epson (I miejsce) oraz tabletów.

Polska Izba Druku była współorganizatorem konkursu, a nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane dzięki ofiarności sponsorów. Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do firm: Heidelberg Polska Sp. z o.o., Koenig & Bauer, Canon, Huber Group, 3M, Epson Polska, Erbi Group, Igepa, Wistar Przygotowalnia Fleksograficzna, Walstead, MDM Druk, Hadepol Flexo Sp. z o.o., Quad Graphics, Drukarnia Oltom, Drukarnia Opolgraf SA, Wydawnictwo Gaudium.

Ponadto Polska Izba Druku ufundowała dla pięciu finalistów konkursu, którzy dołączą do grona studentów Instytutu Poligrafii, wycieczkę do kilku drukarń na terenie kraju, reprezentujących różne techniki druku.

„Świat DRUKU” gratuluje wszystkim uczestnikom oraz finalistom konkursu!

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.