Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Oficjalne otwarcie nowej inwestycji AQUILI we Wrześni

AQUILA Września, należąca do Grupy VPK, rozpoczęła dalszą ekspansję w Wielkopolsce. Istniejący od 2005 r. i jednocześnie pierwszy zakład AQUILI w Polsce rozbudowuje fabrykę o nową halę produkcyjną o powierzchni blisko 13 tys. m2, a także planuje montaż nowej tekturnicy wraz z innowacyjną infrastrukturą technologiczną.

Informacja reklamowa

Mądrość w opakowaniu

Mondi, globalny dostawca opakowań i papieru, ogłosił wyniki swojego piątego rocznego raportu e-commerce, który zawiera szczegółowe informacje na temat ogólnych trendów, analiz i postaw klientów w zakresie e-commerce oraz tego, jak opakowanie wpływa na całe ich doświadczenie.

Dostali najwyższą ocenę za wysiłki prośrodowiskowe

Canon Inc. ogłosił, że został doceniony przez CDP – brytyjską organizację non-profit – za przejrzyste praktyki i przywódczą rolę w zakresie inicjatyw dotyczących zmian klimatycznych, otrzymując najwyższą ocenę A. Liczba respondentów w badaniach sukcesywnie rośnie – w 2023 r. rekordowa liczba ponad 24 tys. organizacji udostępniła informacje za pośrednictwem kwestionariuszy badawczych. Firma Canon już po raz trzeci znalazła się na liście A w kategorii uwzględniającej zmiany klimatyczne; wcześniej miało to miejsce w latach 2016 i 2020.

Kompleksowa prezentacja rozwiązań do druku wielkoformatowego

Sun Chemical, tradycyjnie już, znalazł się wśród wystawców targów Fespa (Amsterdam, 19–22 marca br.). Firma promowała tu swoje wszechstronne, stale rozbudowywane portfolio rozwiązań skierowanych na rynek druku wielkoformatowego, w dużej mierze zdominowane przez materiały do druku cyfrowego.

Finowie rezygnują z inwestycji w fabrykę tektur litych

Metsä Board zdecydowała się nie kontynuować inwestycji w fabrykę tektur litych w Kaskinen w Finlandii. Zakończono prace projektowo-inżynieryjne (m.in. wykonanie projektu technicznego, projektu infrastruktury i rozwiązań logistycznych, zebranie ofert na dostawę głównych urządzeń) oraz przeprowadzono analizę finansową przedsięwzięcia, która wykazała, że całkowity koszt planowanej inwestycji był znacznie wyższy niż pierwotnie zakładano, zatem zwrot z zaangażowanego kapitału nie zostałby osiągnięty.

Nowe urządzenie do cięcia w ofercie firmy Atrium

Atrium Centrum Ploterowe poinformowało o poszerzeniu oferty o nowe urządzenie do profesjonalnego cięcia folii DTF – trymer Neolt XY DTF. Jak podaje dystrybutor, jego precyzja i wydajność umożliwiają sprawną produkcję wysokiej jakości reklam, naklejek czy odzieży z nadrukami. Maszyna obsługuje media o szerokości maks. 800 mm.

Test urządzenia wielofunkcyjnego HP OfficeJet Pro seria 9120b

W dzisiejszym świecie, gdzie praca biurowa i domowa są nieodłączną częścią codzienności, posiadanie niezawodnej drukarki staje się kluczowym elementem efektywności. Z początkiem roku otrzymaliśmy od firmy Hewlett-Packard do przetestowania urządzenie wielofunkcyjne OfficeJet Pro seria 9120b. Urządzenie oferuje nowoczesne, przydatne funkcje oraz wysoką wydajność i niezawodność.

Firma Akomex dołącza do stowarzyszenia Natureef

Akomex – producent opakowań kartonowych – dołącza do grona członków wspierających Natureef – organizacji promującej zrównoważone praktyki m.in w sektorze opakowań. Tą decyzją firma podkreśla swoje zaangażowanie w prowadzenie biznesu z poszanowaniem środowiska naturalnego, ponadto będzie ona mogła współpracować z innymi liderami branży oraz korzystać z najnowszych badań i najlepszych praktyk z zakresu zrównoważonego rozwoju.

Siedem skanerów Epson wyróżnionych za wysoką wydajność

Skanery Epson zajęły aż siedem miejsc w pierwszej dziesiątce rankingu przygotowanego przez DataMaster Lab – międzynarodowe laboratorium badawcze. Celem zestawienia jest wyłonienie najlepszych skanerów o największej wydajności pod względem godzenia wysokiej jakości obrazów ze zmniejszonymi rozmiarami plików.

O „gamechangerze” rynkowym na Konferencji Fleksografów

„Gamechanger” – takim mianem określił Paweł Krasowski – Technology Product Manager w firmie Koenig & Bauer (CEE) najnowszą maszynę fleksograficzną z oferty tego producenta – XD Pro, podczas swojego wystąpienia w ramach tegorocznej Konferencji Fleksografów (18–20.03). Prezentacja uwzględniała najnowsze rozwiązania technologiczne Koenig & Bauer, bazujące na technice fleksograficznej, skierowane na rynek produkcji opakowań kartonowych i tekturowych. Firma znalazła się jednocześnie wśród Srebrnych Sponsorów zorganizowanego przez Polską Izbę Fleksografów wydarzenia, którego tegoroczna edycja zgromadziła ok. 300 osób z Polski i z zagranicy.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.