Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Dziewiąty raz z rzędu dostali Złoty Medal EcoVadis

Konica Minolta poinformowała, że znalazła się wśród 5% najlepszych firm ocenianych przez EcoVadis we wszystkich branżach. Firma otrzymała Złoty Medal (dziewiąty z rzędu) w uznaniu jej osiągnięć w zakresie zrównoważonego rozwoju, co plasuje ją w czołówce firm ocenianych przez EcoVadis w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Mniej problematycznych tworzyw sztucznych w opakowaniach

DS Smith, globalny dostawca zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych, we współpracy z największymi i najbardziej popularnymi markami z branży FMCG, osiągnął kamień milowy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Na 16 miesięcy przed zadeklarowanym terminem grupa zastąpiła ponad miliard sztuk opakowań (zarówno podstawowych, jak i wtórnych) wykonanych z problematycznych tworzyw sztucznych alternatywnymi rozwiązaniami na bazie włókien.

Dwie prestiżowe nagrody dla rozwiązań inkjetowych

Rozwiązania inkjetowe firmy Agfa po raz kolejny znalazły uznanie w oczach jurorów prestiżowego konkursu EDP Awards. W jego tegorocznej edycji zostały nagrodzone m.in. dwie nowe maszyny, wprowadzone niedawno do oferty tego producenta. Anapurna Ciervo H3200 zdobyła nagrodę w kategorii rozwiązań płaskich/hybrydowych o prędkości do 150 m2/h. Z kolei maszyna SpeedSet Orca 1060 została uznana za najlepszą w kategorii rozwiązań cyfrowych/hybrydowych, skierowanych na rynek opakowań kartonowych.

PIAP planuje dołączyć do międzynarodowej organizacji EAC

Europejskie stowarzyszenia jednoczą się, aby rozwijać branżę produktów promocyjnych. W dniach 23–24 maja 2024 r. w Sztokholmie Polska Izba Artykułów Promocyjnych uczestniczyła jako słuchacz w spotkaniu kilku europejskich stowarzyszeń i Międzynarodowego Stowarzyszenia Produktów Promocyjnych (PPAI). Podczas wydarzenia przedstawiciele dziesięciu krajów zawarli porozumienie o utworzeniu European Association Cooperation (EAC).

Proekologiczne farby wyróżnione przez FTA

Opracowane przez Sun Chemical wielofunkcyjne farby SunUno Solimax AP znalazły się wśród rozwiązań wyróżnionych przez Flexographic Technical Association (FTA) w ramach zorganizowanego przez to stowarzyszenie konkursu Excellence in Flexographyt Award Competition. W oczach jury – jak podaje firma – znalazła uznanie ich proekologiczność, która ma wpływ na większą zgodność drukowanych z ich udziałem opakowań z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Oferta studiów podyplomowych PŁ na rok akademicki 2024/2025

Centrum Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej prowadzi nabór na kilka kierunków dwusemestralnych studiów podyplomowych na rok akademicki 2024/2025. W ofercie są kierunki: Technologia produkcji i właściwości opakowań papierowych; Nowoczesne technologie w papiernictwie; Opakowania – projektowanie, technologia, zarządzanie; Eksploatacja maszyn i procesy produkcyjne związane z wytwarzaniem, wykańczaniem i przetwarzaniem papierów; Nowoczesne technologie w papiernictwie i poligrafii.

Rozwiązania samoprzylepne na targach Plastpol

Podczas tegorocznej odsłony Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol (Kielce, 21–24 maja) w gronie wystawców była firma tesa – globalny producent rozwiązań samoprzylepnych. Na stoisku firmy promowana była szeroka oferta specjalistycznych produktów do klejenia tworzyw sztucznych, które skutecznie wspierają procesy produkcyjne.

Polska wersja przewodnika „Projektowanie opakowań do recyklingu”

Polska Izba Opakowań zaprezentowała polskie tłumaczenie przewodnika „Projektowanie opakowań do recyklingu”. Publikacja została opracowana przez austriacką grupę ERC należącą do Światowej Organizacji Opakowań (WPO). Polska wersja przewodnika została przygotowana przez PIO (członka WPO) we współpracy z dr hab. Renatą Dobrucką, prof. UEP.

Bliższa współpraca firm RAJA i Ranpak

RAJA – dystrybutor opakowań w Europie i Ranpak – dostawca papierowych rozwiązań opakowaniowych podpisały nową umowę handlową w celu zwiększenia sprzedaży papierowych rozwiązań amortyzujących w Europie. Są one wykorzystywane w e-commerce i przemysłowych łańcuchach dostaw do ochrony produktów przed wstrząsami zewnętrznymi i wahaniami temperatury podczas wysyłki.

Fedrigoni poszerza swoje portfolio w obszarze grafiki

Grupa Fedrigoni – globalny producent papierów specjalistycznych, etykiet samoprzylepnych i materiałów graficznych oraz rozwiązań RFID i Connected – ogłosiła nabycie większościowego pakietu udziałów niemieckiej firmy Poli-Tape, specjalizującej się w produkcji materiałów do zastosowań graficznych, w tym tekstylnych, oznakowań, druku cyfrowego i specjalistycznych. To już 16. akwizycja włoskiej grupy przeprowadzona w ciągu ostatnich czterech lat (w tym 4. w 2024 r.).

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.