Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Z Bydgoszczy do Radzymina

Firma Sico centralizuje obsługę logistyczną i rozwija obiekt magazynowo-dystrybucyjny w Radzyminie. W związku z tym z początkiem marca br. zamknięto stacjonarny oddział w Bydgoszczy, a jego klienci będą obsługiwani przez podwarszawskie centrum. Kontakt na stronie dystrybutora.

Raport Kodak na temat zrównoważonego rozwoju

Kodak opublikował raport na temat zrównoważonego rozwoju firmy za rok 2023. 40-stronicowy dokument pt. „One World, One Kodak” dotyczy globalnej działalności biznesowej korporacji w roku 2022 i do pierwszego kwartału 2023 r. oraz zawiera przegląd programów zrównoważonego rozwoju wdrożonych w całej firmie na całym świecie.

Znaczenie farb i powłok dla bezpieczeństwa opakowań

Firma Flint Group opublikowała kompleksowy raport na temat roli farb i powłok w produkcji bezpiecznych opakowań na żywność. Specjaliści zbadali wyzwania związane z materiałami mającymi kontakt z żywnością (FCM) oraz kluczową rolę, jaką wysokiej jakości farby i powłoki odgrywają w minimalizowaniu ryzyka.

Finanse pomogą w obronie praw konsumentów?

Intergraf – europejskie stowarzyszenie przemysłu poligraficznego, z zadowoleniem przyjęło wyniki badania MLPS (Medical Leaflet = Patient Safety), mówiące m.in. o wysokich kosztach ulotek farmaceutycznych drukowanych na żądanie. Przypomnijmy – chodzi o proponowaną dyrektywę UE, zakładającą zastąpienie tradycyjnych ulotek informacją dla pacjentów w formacie cyfrowym (pisaliśmy o tym TUTAJ). Tymczasem dane nt. dostępu Europejczyków do cyfrowej rzeczywistości pokazują, że taka decyzja oznaczałaby dla wielu osób (zwłaszcza seniorów) pozbawienie ich bezpieczeństwa.

Możliwości finansowania dla firm

Przedsiębiorcy, którzy chcą rozszerzyć zakres działalności gospodarczej lub zwiększyć konkurencyjność, mogą skorzystać z różnych form wsparcia. W najbliższym czasie o dotację mogą ubiegać się m.in. firmy ze Śląska, Polski Wschodniej i Podkarpacia.

AWIH – jakość i ekologia w świecie toreb i opakowań

AWIH to firma, która nie tylko podąża za trendami, ale je kreuje. Bogata oferta, zrównoważony rozwój, ekologiczne rozwiązania oraz personalizacja produktów to elementy, które czynią AWIH niekwestionowanym liderem w branży opakowań papierowych.
Dla każdego klienta, niezależnie od potrzeb, AWIH oferuje coś wyjątkowego. Torby, opakowania czy koperty – każdy produkt wyróżnia się wysoką jakością wykonania, estetyką i przyjaznością dla środowiska.

Informacja reklamowa

Kolejne diamenty dla Aquili

Spółka Aquila Września po raz kolejny znalazła się w prestiżowym gronie laureatów Diamentów Forbesa 2024. To coroczny ranking przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość. Są wyrazem potwierdzenia siły i zdolności budowania wartości oraz jakości marki oraz biznesu. To również doskonały wskaźnik umożliwiający śledzenie trendów kształtujących polską gospodarkę.

Powstaje kolejna edycja badania sektora poligraficznego w Polsce

Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, Polska Izba Druku oraz Instytut Gutenberga przeprowadzają 10. edycję badania rodzimego sektora poligraficznego w Polsce. Przygotowana publikacja będzie cennym i rzetelnym źródłem informacji o aktualnej kondycji branży. Wyniki badania opublikowane zostaną w najnowszej edycji publikacji „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce”. PID zwraca się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety, która pozwoli na stworzenie Raportu.

Przeciwdziałają zjawisku greenwashingu

Canon Europe poinformował o dołączeniu do grona członków stowarzyszonych sieci Global Ecolabelling Network. Firma dołącza w ten sposób do grona organizacji zaangażowanych w upowszechnianie certyfikowanych ekoetykiet, których zadaniem jest ukazywanie wpływu produktu na środowisko w całym cyklu jego życia.

Europejski sektor papieru i tektury w 2023 r.

Europejska Konfederacja Przemysłu Papierniczego Cepi opublikowała wstępny raport statystyczny dotyczący kondycji sektora papieru i tektury w 2023 r. na Starym Kontynencie. Wynika z niego, że produkcja masy celulozowej i papieru odnotowała spadek wskutek trudnej sytuacji makroekonomicznej, na którą złożyły się takie czynniki zewnętrzne jak niekorzystne otoczenie gospodarcze, przestoje i wciąż wysokie koszty energii.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.