Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Litwini przejmą fabrykę papieru celulozowego w Niedomicach

Litewska spółka Grigeo zamierza nabyć 100% udziałów w spółce zależnej Głuchołaskich Zakładów Papierniczych, która będzie zarządzać fabryką papieru celulozowego i artykułów higienicznych w Niedomicach koło Tarnowa. Jak podaje portal rynekpapierniczy.pl, transakcja ma zostać sfinalizowana w ciągu 6 miesięcy, z zastrzeżeniem warunków zawieszających określonych w umowie. Spółka planuje sfinansować to przejęcie z własnych środków.

Mondi sprzedaje swoją ostatnią fabrykę w Rosji

Grupa Mondi poinformowała o zawarciu umowy sprzedaży swojego ostatniego zlokalizowanego w Rosji obiektu – Spółki Akcyjnej Mondi Syktyvkar, wraz z dwoma powiązanymi podmiotami. Nabywcą jest Sezar Invest LLC – spółka zależna od moskiewskiej firmy deweloperskiej Sezar Group. Transakcja opiewa na łączną kwotę 80 mld rubli (ok. 775 mln euro), która ma być wypłacona gotówką w sześciu miesięcznych ratach.

Heidelberg otwarty na młodych

W czasach, gdy wiele firm boryka się z niedoborem wykwalifikowanych pracowników, Heidelberg stawia na dobre szkolenie, które bardzo często jest punktem wyjścia do kariery w firmie. 1 września 2023 r. łącznie około 150 młodych kobiet i mężczyzn rozpoczęło szkolenie lub studia dualne w zakładach w Wiesloch-Walldorf. Jak czytamy, w ostatnich latach niemal wszyscy (aż 98%) stażyści po pomyślnym ukończeniu szkolenia pozostali w firmie.

Sprzeciw wobec faworyzowania cyfryzacji w prawodawstwie

Europejscy partnerzy społeczni reprezentujący firmy oraz pracowników sektora poligraficznego i papierniczego, Intergraf, Cepi, UNI Europa Graphical, FEPE i IndustriAll Europe, wydali wspólne oświadczenie, w którym wyrażają zaniepokojenie rosnącą promocją cyfrowych dokumentów i komunikacji jako domyślnej opcji w prawodawstwie europejskim.

Nowa odsłona systemu TubeScan podczas Labelexpo 2023

Po 4-letniej przerwie targi Labelexpo 2023 w Brukseli stały się dla wystawców okazją, by przyjąć producentów etykiet, wesprzeć ich rozwiązaniami i porozmawiać o kolejnych potrzebach i wyzwaniach branży. Jedną z firm, które dobrze wykorzystały zarówno ostatnie lata, liczone od poprzedniej edycji Labelexpo, jak i sam targowy czas, była marka BST. Niemiecki producent przedstawił nowe możliwości systemu TubeScan do 100-proc. inspekcji i całkowicie nowe oprogramowanie oraz zaprezentował TubeScan jako zaawasowany system odpowiadający na różnorodne potrzeby klientów.

Drukarki PicoJet z serią ulepszeń

Producent cyfrowych drukarek do etykiet Dantex Group wykorzystał Labelexpo Europe 2023 do zaprezentowania najnowszych technologii doposażających cyfrowe drukarki Inkjet UV Pico. W dniu inauguracji targów CEO Dantex Ben Danon przedstawił odwiedzającym i ekspertom branżowym liczne ulepszenia, wykorzystując w pełni wyposażoną maszynę PicoJet 1200 jako tło. Innowacje obejmują nową technologię głowic DRS (Digital Resolution System) dostarczoną przez Ricoh, wykrawanie w linii z semi-rotacją oprócz pełnej rotacji oraz nowe partnerstwo z Actega Metal Print GmbH (AMP) w zakresie nowoczesnej technologii metalizacji – EcoLeaf.

Zasłużeni dla przemysłu opakowań

Tradycyjnie w Dniu Opakowań, tj. 15 września, Polska Izba Opakowań przyznaje osobom i firmom tytuły podkreślające wkład nominowanych w rozwój branży. W tym roku tytuł Zasłużonego dla przemysłu opakowań otrzymał prof. zw. dr hab. inż. Stanisław Tkaczyk, prezes honorowy PIO. Tytuł Firmy zasłużonej dla przemysłu opakowań przyznano GreenTree Group.

Akcja regeneracja z certyfikatem

Brother został pierwszym producentem na świecie, któremu przyznano poprawiony certyfikat Blue Angel DE-UZ 177 za regenerowane wkłady z tonerem i wkłady atramentowe do drukarek, kopiarek i urządzeń wielofunkcyjnych. Certyfikat został przyznany na podstawie serii niezależnych testów i dokładnych audytów w ciągu dwóch lat w zakładzie regeneracji w Krupinie na Słowacji. Znak ekologiczny Blue Angel nakłada rygorystyczne wymagania na użyte materiały, emisje do powietrza w pomieszczeniach podczas procesu drukowania oraz charakterystykę działania tonera lub wkładów atramentowych.

Zrównoważony rozwój kluczowy dla branży papierniczej i opakowań

Wdrażanie przyjaznej środowisku strategii rozwoju staje się kluczowe dla przyszłości branży papierniczej i opakowań, wynika z najnowszego raportu Bain & Company – jednej z największych firm doradztwa strategicznego na świecie. W trudnych warunkach rynkowych, spowodowanych wysokimi cenami surowców i energii, strategia zrównoważonego rozwoju może pomóc zwiększyć zyski spółek i przyciągnąć zainteresowanie inwestorów.

Durst przejmuje firmę Aleph

Grupa Durst, producent zaawansowanych rozwiązań do druku cyfrowego, przejęła włoską firmę Aleph, specjalizującą się w dziedzinie zrównoważonych rozwiązań cyfrowych dla sektora drukowanych tekstyliów oraz dekoracji wewnętrznych i zewnętrznych. Dzięki tej strategicznej decyzji Durst jeszcze bardziej wzmacnia swoją pozycję w dziedzinie zrównoważonych technologii druku na bazie wody. Umowa dotyczy także włączenia w struktury firmy centrum projektowania tekstyliów w Como.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.