Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Nowy członek PIAP

W maju br. grono członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych powiększyło się o kolejną firmę – spółkę Decard, która jest producentem gadżetów reklamowych oraz półproduktów biżuteryjnych i dekoracyjnych z dowolną grafiką i przestrzenną teksturą.

FESPA przeprowadza globalne badanie branży

Stowarzyszenie FESPA zachęca do wzięcia udziału w trzeciej międzynarodowej ankiecie, której celem jest dostarczenie branży aktualnych informacji na temat trendów panujących w branży oraz rozpoznanie rzeczywistych wyzwań i możliwości, przed którymi stoją drukarze i twórcy oznakowani w czasie po pandemii. Wyniki FESPA Print Census 2023 umożliwią organizacji lepsze wspieranie swoich członków w podejmowaniu świadomych decyzji i długoterminowym rozwoju.

Polska Press zamyka drukarnię w Koszalinie

Z końcem lipca działalność zakończy drukarnia Polska Press w Koszalinie. Jak czytamy na portalu press.pl, nowych drukarni musi szukać m.in. 20 wydawców prasy lokalnej z północno-zachodniej części Polski. W połowie 2017 r. Polska Press Grupa zamknęła drukarnie we Wrocławiu i w Tarnobrzegu, a w 2021 r. w Łodzi. Obecnie poza Sosnowcem i Bydgoszczą PPG ma placówki w Poznaniu i Białymstoku.

Mayr-Melnhof wzmacnia pozycję na rynku opakowań

Austriacka grupa Mayr-Melnhof, specjalizująca się w produkcji opakowań tekturowych, kupiła dział opakowań firmy Essentra Packaging. Krok ten ma na celu przede wszystkim rozszerzenie działalności MM na segment opakowań i ulotek farmaceutycznych. Transakcja, która ma być sfinalizowana w 4. kw. 2022 r., opiewa na kwotę 312 mln funtów (ok. 365 mln euro). W ostatnich miesiącach grupa Mayr-Melnhof przejęła także należący wcześniej do International Paper zakład produkcyjny w Kwidzynie i fińską fabrykę Kotkamills.

Owocne targi Fespa 2022 dla firmy Agfa

Agfa poinformowała, że z sukcesem zakończyła swój udział w tegorocznych targach Fespa (Berlin, 31 maja – 3 czerwca br.). Drugiego dnia wystawy producent oficjalnie ogłosił sfinalizowanie przejęcia firmy Inca Digital Printers, a na stoisku zaprezentował trzy maszyny: po raz pierwszy flagowy model hybrydowy Jeti Tauro H3300 HS LED z opcją lakierowania, oraz zwojowy ploter Oberon RTR3300 i Avinci CX3200 dla rynku soft signage. Ekspozycję odwiedziło wielu klientów z Polski, reprezentujących zarówno drukarnie, jak i przedsiębiorstwa przemysłowe.

Srebrny status EcoVadis dla Doneck Network

Firma Doneck Network – producent farb fleksograficznych i do rotograwiury, poinformowała o przyznaniu jej przez międzynarodową organizacją ratingową EcoVadis srebrnego statusu. Tym samym firma należy do grona 25% najlepiej ocenionych przez organizację przedsiębiorstw w zakresie wytwarzania farb drukarskich, farb i lakierów.

Salem Design Studio nowym Członkiem PIAP

W maju br. do grona Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych przystąpiła firma Salem Design Studio – kreatywna agencja reklamowo-marketingowa działająca na rynku od 2014 r.

Drukarki wspierają Szkołę Myślenia Pozytywnego 2.0

Biorąc udział w życiu społeczności lokalnych, działaniach na rzecz edukacji oraz promując wartości społeczeństwa obywatelskiego Epson realizuje cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Doskonałym przykładem tego jest wsparcie zorganizowanej przez Fundację „Instytut Edukacji Pozytywnej” akcji Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0 – pionierskiego programu certyfikacyjnego z obszaru zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży.

Metsä Board wśród najlepszych w rankingu EcoVadis 2022

Metsä Board – europejski producent wysokiej jakości tektur z pierwotnych mas włóknistych – ponownie otrzymała platynową ocenę EcoVadis za działania w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Firma uzyskała rekordowy wynik 87/100 i należy do 1% najwyżej ocenianych przedsiębiorstw w sektorze produkcji tektury, tektury falistej oraz opakowań z papieru i tektury.

Rozwiązania dla druku cyfrowego podczas targów Fespa 2022

Firma Sun Chemical zaprezentowała swoją kompleksową ofertę do cyfrowego druku wielkoformatowego na targach Fespa 2022. Pod hasłem „Solutions in Motion”, na pełnym wielobarwnych akcentów stoisku promowała przede wszystkim atramenty do druku wielko- i superwielkoformatowego z serii Streamline, farby przeznaczone do zadruku tekstyliów i zastosowań przemysłowych oraz rozwiązania marki SunJet.

Z ostatniej chwili

Firma Atrium Centrum Ploterowe wraz z Ikonos organizuje RoadShow w miesiącach lipiec i sierpień 2022 r. Zaplanowano aż dziewięć spotkań, a najbliższe odbędą się w Bydgoszczy – 12 lipca i w Gdańsku – 14 lipca br. Udział w wydarzeniu, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, jest bezpłatny. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

W maju br. grono członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych powiększyło się o kolejną firmę – spółkę Decard, która jest producentem gadżetów reklamowych oraz półproduktów biżuteryjnych i dekoracyjnych z dowolną grafiką i przestrzenną teksturą.

UPM Raflatac jest pierwszą firmą na świecie, która wykorzystuje odpady z tworzyw sztucznych zanieczyszczających ocean (OBP) do produkcji etykiet. Seria etykiet Ocean Action powstaje przy wykorzystaniu metody bilansu masy i stanowi efekt ścisłej współpracy UPM z wieloma partnerami w łańcuchu wartości produktu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.