Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Powiększa się grono członków PID

Szeregi członków Polskiej Izby Druku zasiliła w ostatnim czasie drukarnia etykiet Natalii. Zakład poligraficzny istnieje od 1985 r. i specjalizuje się w druku fleksograficznym i cyfrowym. Dzięki kompleksowo wyposażonemu parkowi maszynowemu, wyspecjalizowanej kadrze oraz dobremu zarządzaniu firma z Rokietnicy plasuje się w krajowej czołówce przedsiębiorstw w branży etykiet samoprzylepnych na roli i opakowań giętkich.

Ploter XpertJet 1462UF z nagrodą EDP

Najnowsza drukarka gadżetowo-wielkoformatowa LED UV marki Mutoh – model XpertJet 1462UF – zdobyła nagrodę European Digital Press Association EDP w kategorii „Najlepsza drukarka Direct-to-Object 2024”. Na polskim rynku urządzenie jest dostępne w ofercie firmy Atrium Centrum Ploterowe. Jakie są jego możliwości?

Wspierali branżowy event z cyfrowymi totemami

Przedstawiciele firmy PolKos z działu cyfryzacji wspierali Fale Loki Koki Dance Festival w Bydgoszczy (6–9 czerwca). Multimedialne totemy reklamowe zapewniły dużą widoczność sponsorów i przekazywały na bieżąco informacje o harmonogramie i wynikach festiwalu.

Partnerstwo na rzecz rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym

Coveris – międzynarodowy producent opakowań – poinformował o współpracy strategicznej z firmą Interzero – dużym dostawcą usług w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym, specjalizującą się m.in. w sortowaniu i recyklingu tworzyw sztucznych. Zapowiadane partnerstwo oznacza ważny kamień milowy w procesie zamykania obiegu recyklingu tworzyw sztucznych, a jednocześnie wspiera oba podmioty w działaniach na rzecz likwidacji odpadów niezależnie od ich postaci.

Rozwijali współpracę na Dalekim Wschodzie

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

„Złote Liście” dla polskich firm

W kwietniu br. poznaliśmy laureatów dorocznych nagród The Foil & Specialty Effects Association (FSEA). W gronie tym znalazły się dwie firmy z Polski.

Spektakularne obchody jubileuszu polskiego producenta

W tym roku Werner Kenkel – producent tektury falistej i opakowań – świętuje 45-lecie istnienia. Przygotowania do jubileuszowej imprezy, która odbyła się 8 czerwca, trwały aż 16 miesięcy. Na jej potrzeby w rekordowo krótkim czasie (zaledwie pięciu dni) powstało całe miasto – KartonCity. Do jego budowy zużyto 8 878 m² tektury oraz 44 391 m² papieru.

Progroup przejął teren Sappi w Stockstadt

Progroup – europejski producent papierów na tekturę falistą i tektury falistej – na początku maja sfinalizował przejęcie terenu firmy Sappi zlokalizowanego w Stockstadt koło Frankfurtu. To pierwszy kluczowy etap dla nowego zakładu Progroup, działającego na zasadzie gospodarki obiegowej. Zgodnie z aktualnymi planami do końca dekady nad Menem ma zostać uruchomiony najnowocześniejszy zakład zrównoważonej produkcji papieru na tekturę falistą z około 200 miejscami pracy.

Realizują cele zrównoważonego rozwoju Better Planet

Smurfit Kappa opublikowała 17. Raport Zrównoważonego Rozwoju, z którego wynika, że firma zrealizowała cztery spośród wyznaczonych średniookresowych celów zrównoważonego rozwoju Better Planet 2050. Założenia programu określają zobowiązania firmy do tworzenia zrównoważonej przyszłości poprzez: niskoemisyjne rozwiązania opakowaniowe o obiegu zamkniętym, zwiększanie wsparcia dla lokalnych społeczności, w których firma prowadzi działalność, oraz podnoszenie jakości życia swoich pracowników.

Dziewiąty raz z rzędu dostali Złoty Medal EcoVadis

Konica Minolta poinformowała, że znalazła się wśród 5% najlepszych firm ocenianych przez EcoVadis we wszystkich branżach. Firma otrzymała Złoty Medal (dziewiąty z rzędu) w uznaniu jej osiągnięć w zakresie zrównoważonego rozwoju, co plasuje ją w czołówce firm ocenianych przez EcoVadis w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.