Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Premierowy pokaz drukarki UV na stoisku UV Printer

Firma UV Printer podczas targów Promo Show (Warszawa, Expo XXI, 14–15.02 br.) zaprezentuje po raz pierwszy drukarkę UV drukującą naklejki na podkładowym papierze silikonowym wraz z złoceniem folią w jednym przebiegu.

Stemple do tatuażu (i nie tylko) w ofercie targowej Colop

W tym roku topowym produktem zaprezentowanym na stoisku Colop Polska podczas targów Promo Show (Warszawa, Expo XXI, 14–15.02 br.) będą stemple LaDot do tatuaży zmywalnych. Dostępne są wzory roślinne, zwierzęce, kwiaty, serduszka i wiele innych. Nie zabraknie także zestawów stempli Stamp in a Box, pieczątek graficznych EOS Flash R22 i produktów z linii E-mark.

Niemcy setnym użytkownikiem Revorii PC1120 w Europie

Firma Fujifilm poinformowała o setnej instalacji swojej flagowej maszyny – modelu Revoria Press PC1120, która na Starym Kontynencie jest dostępna od 2021 r. Najnowszym europejskim użytkownikiem tego rozwiązania jest rodzinna firma Druckerei Glaudo z Wuppertalu.

W Opolu powstanie Branżowe Centrum Umiejętności

Polska Izba Druku poinformowała o ważnym kroku na drodze do odbudowania szkolnictwa zawodowego. Na początku 2025 r. w Opolu ma rozpocząć działalność Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie poligrafii, introligatorstwa i opakowań – placówka zaawansowanego kształcenia i egzaminowania zawodowego. W projekcie, w ramach którego pozyskano 11 mln zł dofinansowania z KPO, wzięli udział: miasto Opole, Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Opolu, Park Naukowo-Technologiczny w Opolu oraz PID, która jest partnerem branżowym projektu.

Rozwiązania do druku cyfrowego na Promo Show

Magenta Vision Polska będzie jednym z wystawców targów Promo Show 2024 (Warszawa, Expo XXI, 14–15.02 br.). Na stoisku firmy z Piaseczna zobaczymy m.in. dwie drukarki marki Grando – stołowy model UV GD6090 o powierzchni zadruku 60 × 90 cm oraz urządzenie do druku naklejek w technologii UV DTF – GD600super.

Rozwiązania wielu producentów w jednym miejscu

Propozycja firmy Amagraf, która zaprezentowała podczas tegorocznej edycji targów RemaDays Warsaw mało- i wielkoformatowe maszyny do drukowania i wykańczania, wzbudziła duże zainteresowanie odwiedzających to wydarzenie gości. Takie multibrandowe podejście, jakie oferuje klientom ta działająca od wielu lat na polskim rynku firma, okazuje się obecnie bardzo dobrą propozycją dla osób poszukujących innowacyjnych rozwiązań, które mają mieć pozytywny wpływ na jakość, wydajność i automatyzację ich przedsiębiorstw.

Sposób na lepszy biznes w obliczu ogromnej konkurencji

Zaawansowane maszyny i ciekawe aplikacje oraz możliwości na lepszy biznes w czasach ogromnej konkurencji – to najważniejsze elementy, jakie zaprezentowała na stoisku firma Fujifilm wraz ze swoim partnerem – firmą MK Press setkom gości z różnych stron świata podczas targów RemaDays Warsaw 2024. Wydarzenie zakończyło się dla firmy sukcesem – sprzedana maszyna Revoria, wiele rozpoczętych rozmów handlowych i bardzo duże zainteresowanie prezentowaną ofertą, przede wszystkim wydrukami pochodzącymi z maszyn producenta. Co można było zobaczyć na stoisku?

Drukarnia Edica w gronie członków Polskiej Izby Druku

Polska Izba Druku poinformowała, że z końcem stycznia br. grono jej członków powiększyło się o kolejną firmę – jest nią Edica sp. z o.o. z Poznania.

Nowy wzornik internetowy folii z oferty API Foilmakers

Podczas ubiegłorocznych targów Labelexpo Europe 2023 firma API Foilmakers zaprezentowała – po raz pierwszy wobec szerokiej publiczności z całego świata – nowy, dostępny online wzornik, uwzględniający wszystkie folie z jej oferty. Narzędzie, mające być wsparciem dla wszystkich podmiotów uczestniczących w procesie wyboru, wdrożenia i bieżącego stosowania różnych materiałów, także w kontekście trudnych aplikacji (jak np. hot-stamping), jest już dostępne pod na stronach internetowych firmy.

Polska myśl technologiczna, czyli Imago na Promo Show

Firma Imago Printer podczas tegorocznej edycji targów Promo Show (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 lutego br.) zaprezentuje kilka autorskich rozwiązań w dziedzinie druku przemysłowego. Wśród głównych atrakcji tego wystawcy znajdą się małoformatowe drukarki UV LED do personalizacji różnorodnych produktów, od gadżetów reklamowych po opakowania; nie zabraknie także urządzeń do drukowania strukturalnego oraz drukarek umożliwiających tworzenie precyzyjnych dekoracji na wyrobach cukierniczych.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.