Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

BZ Graf na rosnącym rynku RPG

Białostocka drukarnia BZ Graf, należąca do giełdowej grupy poligraficznej Kompap, umacnia swoją obecność na rynku gier fabularnych. To właśnie w Białymstoku są drukowane podręczniki do gier RPG (role-playing games) jednego z największych w Polsce wydawców z tej branży – Black Monk, które trafiają do graczy na różnych kontynentach.

Współpraca na rzecz automatyzacji procesów pakowania

Stora Enso poinformowała o rozbudowie swojego portfolio w obszarze automatyzacji pakowania – Packaging Automation. W tym celu nawiązała współpracę z firmą Radpak – polskim producentem koncentrującym się na rozwiązaniach automatyzujących procesy pakowania na rynku pierwotnym i wtórnym.

Mimaki będzie świętować 20-lecie na targach Fespa

Mimaki Europe na targach FESPA Global Print Expo 2024 (19–22 marca br.) zaprezentuje najnowszą technologię druku UV, w tym zupełnie nowe produkty. Jako oficjalny partner FESPA w zakresie doskonalenia UV producent pokaże niektóre ze swoich najbardziej zaawansowanych, energooszczędnych rozwiązań UV w przestrzeniach RAI Amsterdam oraz we własnym Centrum Doświadczalnym, położonym zaledwie 10 minut od terenów wystawowych.

Partnerstwo (także) na targach Fespa 2024

Vanguard Europe ogłosił swoją obecność na targach FESPA Global Print Expo w Amsterdamie (19–22 marca br.), gdzie będzie dzielił stoisko ze swoim strategicznym partnerem – niderlandzką firmą Pixia BV. Na wspólnej ekspozycji będzie można zobaczyć rozwiązania typu roll-to-roll i flatbed, ponadto specjaliści obu firm zaprezentują najnowsze informacje dotyczące produktów, oprogramowania i usług z ich portfolio.

Prezentacje o unikalnym charakterze w Strefie Canon

Canon na RemaDays 2024 zaprezentował rozwiązania do druku wielkoformatowego, produkcyjnego, inżynieryjnego oraz artystycznego, ukazując korzyści z ich wykorzystania. Szczególnym zainteresowaniem publiczności cieszyły się prelekcje przedstawiające kompletny proces automatyzacji druku. Dowiodły one, że wystarczy zaledwie kilkadziesiąt minut, by pokazać potencjał innowacyjnych technologii, przekonując klienta do inwestowania w nowoczesne oprogramowanie i urządzenia.

Automatyzacja w roli głównej

Automatyzacja stała się motywem przewodnim prezentacji Duplo podczas targów RemaDays Warsaw 2024. Okazało się bowiem, że klienci poszukują obecnie tego typu rozwiązań. Z kolei firma Duplo ma w tej kwestii bardzo wiele do zaoferowania. Od lat dostarcza bowiem maszyny automatyzujące działy introligatorskie drukarń. Jej sprzęt wspiera również produkcję w firmach reklamowych, a także z innych branż, które wytwarzają wydruki na swoje potrzeby.

Rozwiązania Sun Chemical naRemaDays Warsaw 2024

Atler to polski przedstawiciel wielu globalnych marek z segmentu cyfrowego druku wielkoformatowego. Jego oferta obejmuje m.in. atramenty Sun Chemical, dedykowane produkcji w różnych technologiach: solwentowej, UV czy sublimacyjnej. Rozwiązania te były wspólnie promowane przez obie firmy podczas odbywających się niedawno targów RemaDays Warsaw 2024.

Coveris przejął czeskiego producenta etykiet samoprzylepnych

Grupa Coveris z siedzibą w Wiedniu – producent opakowań giętkich – ogłosiła pomyślne podpisanie i zakończenie kolejnej strategicznej transakcji w Europie Środkowo-Wschodniej. Zakup czeskiej firmy S&K Label spol. s r.o. stanowi trzecie przejęcie (po dwóch fabrykach opakowań giętkich na Węgrzech i w Polsce) na koncie grupy w tej części kontynentu, a pierwsze z dziedziny działalności dotyczącej etykiet poza Wielką Brytanią.

Zaprezentują zautomatyzowane cięcie cyfrowe

Podczas targów druku i oznakowania FESPA Global Print Expo 2024 (Amsterdam, 19–22 marca br.) Zünd zademonstruje, jak zaawansowana technologia cięcia cyfrowego – w połączeniu z inteligentnym oprogramowaniem i opcjonalnymi rozwiązaniami do zautomatyzowanej obsługi materiałów może sprawić, że cięcie cyfrowe będzie wydajne i opłacalne. Co zobaczymy na stoisku producenta?

Powstaje X edycja badania sektora poligraficznego w Polsce

Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, Polska Izba Druku oraz Instytut Gutenberga przeprowadzają 10. edycję badania rodzimego sektora poligraficznego w Polsce. Przygotowana publikacja będzie cennym i rzetelnym źródłem informacji o aktualnej kondycji branży. Wyniki badania opublikowane zostaną w X edycji publikacji „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce”. PID zwraca się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety, która pozwoli na stworzenie Raportu.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.