Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

Na tropie ekościemy

W Sieci funkcjonuje mikrowitryna greenwash.com, której celem jest uświadamianie odbiorców na temat nieprawdziwych informacji rozpowszechnianych przez właścicieli marek produktowych na temat rzekomej ekologiczności zarówno samych produktów, jak i stosowanych opakowań. Jak wskazują autorzy portalu, tzw. greenwashing jest coraz bardziej popularny, a witryna wskazuje przykłady pochodzące z sektora mody, opakowań i żywności.

Druga edycja akcji „Nowy dom dla drukarki”

Canon Polska ogłosił kolejną odsłonę akcji „Nowy dom dla drukarki”. Zeszłoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród organizacji pozarządowych, które bezpłatnie mogły uzyskać wysokiej klasy sprzęt biurowy. Tym razem nowoczesne urządzenia jedno- i wielofunkcyjne z drugiej ręki czekają na organizacje zajmujące się tematem aktywizacji zawodowej.

Wyróżnienie DataMaster Lab GREEN 2022 dla urządzeń Epson

W uznaniu korzyści dla środowiska, jakie dają niewymagające użycia ciepła drukarki i urządzenia wielofunkcyjne z głowicami PrecisionCore oraz zasady zrównoważonego rozwoju stosowanych podczas ich opracowywania, produkcji i dystrybucji, firma Epson zdobyła tegoroczną nagrodę DataMaster Lab GREEN.

CELAB Europe z nagrodą

Europejski oddział globalnego konsorcjum CELAB zdobył Europejską Nagrodę Recyklingu Papieru 2022 w kategorii Informacja i Edukacja. Nagroda została wręczona 29 czerwca br. w Brukseli przy okazji obchodów Dnia Opakowań Papierowych.

Mimo drożejącego papieru rośnie sprzedaż książek

Z danych przedstawionych przez Europejską Federację Wydawców wynika, że w ubiegłym roku w Europie Zachodniej i Południowej po raz pierwszy od kilkunastu lat odnotowano wzrost sprzedaży książek. Średnia dla państw europejskich wynosi około 7,5%.

Kanadyjski dostawca oprogramowania kupiony przez EFI Fiery

EFI Fiery – dział firmy EFI, zajmujący się procesami workflow, ogłosił przejęcie CADlink Technology Corporation. Firma programistyczna, mająca siedzibę w Kanadzie, dostarcza rozwiązania dla druku cyfrowego DTG i DTF, cyfrowego cięcia i grawerowania, cyfrowego druku szerokoformatowego i oklejenia pojazdów. Warunki przejęcia nie zostały na razie ujawnione.

Stora Enso dzierżawi część zakładów

Stora Enso poinformowała o wydzierżawieniu dawnej hali produkcyjnej zakładów papierniczych Veitsiluoto (Finlandia) firmie Infinited Fiber Company, działającej na rynku technologii tekstylnych. Planuje ona stworzyć w tym miejscu fabrykę wytwarzającą – na skalę przemysłową – regenerowane włókna tekstylne z odpadów tkaninowych. Również w czerwcu Stora Enso sprzedała dział ciepłowniczy zakładów Veitsiluoto firmie Nevel – dostawcy zaawansowanych rozwiązań infrastruktury przemysłowej i komunalnej.

Wakacyjne pomaganie #sPRINTem pod hasłem „Akcja szkoła”

Osoby zaangażowane w akcję Pomagamy #sPRINTem w okresie wakacyjnym nie tylko mogą spalić wiele kalorii i pomóc dzieciom z Fundacji ESPA, ale także mają szansę na ciekawą, personalizowaną niespodziankę.

List PID wyrażający troskę o losy Zakładu Poligrafii PW

Prezes Polskiej Izby Druku – Jacek Kuśmierczyk – wystosował w imieniu PID list do Rektora Politechniki Warszawskiej, w którym wyraża zaniepokojenie sytuacją w Zakładzie Technologii Poligraficznych PW. Jak wskazuje, Dziekan Wydziału Mechaniki chce odwołać prof. Georgija Petriaszwiliego ze stanowiska dyrektora zakładu, nie przedstawiając żadnej wizji dalszego kierowania placówką, co wg autora listu świadczy o tym, że kierownictwo uczelni nie docenia rangi edukacji kadr inżynierskich branży. Poniżej pełna treść listu.

Park Innowacji firmy Omet

Omet – producent wąsko- i średniowstęgowych maszyn do druku etykiet i opakowań giętkich, 24 czerwca br. uroczyście zainaugurowała działalność Parku Innowacji i salonu wystawowego o powierzchni 1,5 tys. m2. Obiekt znajduje się w Molteno (północne Włochy), tuż obok powstałej w ubiegłym roku nowej siedziby firmy. Podczas wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 150 gości, oficjalnie zaprezentowano także nową maszynę do druku fleksograficznego – KFlex.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.