Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News

Mix - News

Informacje różne, które nie mieszczą się w zakresie tematycznym pozostałych działów.

O zrównoważonym rozwoju w poligrafii na Konferencji Fleksografów

„Od kołyski po grób…. zrozumienie celów zrównoważonego rozwoju opartych na nauce, które będą definiować naszą branżę w przyszłości. Analiza Cyklu Życia na poziomie pojedynczego produktu (Ślad Węglowy Produktu)” – to tytuł prelekcji Colina Smitha, European Product Manager w europejskim oddziale firmy Sun Chemical podczas tegorocznej edycji Konferencji Fleksografów. Organizatorem wydarzenia, które odbywało się w dniach 18–20 marca w Warszawie i zgromadziło ok. 300 osób, była Polska Izba Fleksografów.

Ikonos podsumowuje udział w targach Fespa

Zakończone w ubiegłym tygodniu targi FESPA Global Print Expo okazały się dla firmy Atrium-Ikonos bardzo udane. Jak czytamy w informacji prasowej, wysoka frekwencja gości oraz zaangażowanie prowadzących stoisko fabryki materiałów samoprzylepnych i powlekanych Ikonos z Opola podczas wystawy w Amsterdamie przełożyły się na serię inspirujących prezentacji, spotkań i rozmów. Jaka część oferty cieszyła się największym zainteresowaniem gości stoiska?

AluBest Polska oficjalnym dystrybutorem rozwiązań d.gen

Dystrybutor rozwiązań drukujących dla przemysłu tekstylnego – firma AluBest – poinformowała o rozszerzeniu swojej oferty o produkty marki DGI / d.gen (przypomnijmy – rok temu koreańskie DGI przejęło d.gen). Umowę o współpracy podpisano podczas ubiegłotygodniowych targów FESPA Global Print Expo. Dla firmy z Łodzi to krok milowy, zapewniający klientom na rodzimym rynku dostęp do zaawansowanych technologicznie drukarek cyfrowych oraz urządzeń do druku sublimacyjnego, reaktywnego i pigmentowego.

Poradnik pomagający w poprawie efektywności energetycznej

FEFCO udostępniło Poradnik Najlepszych Praktyk w zakresie poprawy efektywności energetycznej w procesach produkcji i przetwarzania tektury falistej. Opracowanie przygotowane przez grupę roboczą ds. zrównoważonej produkcji organizacji oraz RISE Bioeconomy and Health prezentuje zbiór sprawdzonych strategii i technik mających przyczynić się do osiągnięcia założonego celu zgodnie z mapą drogową neutralności klimatycznej FEFCO 2050.

Apel branży drzewnej do premiera

Organizacje branży drzewnej 21 marca wystosowały do Donalda Tuska – Prezesa Rady Ministrów – list, w którym opisują błędy rządzących i apelują o podjęcie pilnych działań naprawczych. Krajowy przemysł drzewny traci konkurencyjność, ogranicza sprzedaż i redukuje zatrudnienie w związku z bardzo wysokimi cenami drewna w Polsce. Lasy Państwowe, pomimo wyraźnych próśb ze strony przemysłu wynikających z głębokiego kryzysu gospodarczego, nie reagują w żaden sposób na te apele.

Zaangażowanie dostawcy docenione

Metsä Board, spółka należąca do Grupy Metsä, została doceniona przez CDP za swoje zaangażowanie – jako dostawcy – w proces wspólnego przeciwdziałania zmianom klimatu. Coroczny proces ujawniania i oceny danych środowiskowych przez CDP jest uznawany za wiodący standard w zakresie korporacyjnej transparentności środowiskowej.

Proekologiczna produkcja słoweńskiej drukarni

Stratum Plastika Mesojedec to jeden z największych producentów materiałów opakowaniowych w Słowenii. W związku z wprowadzeniem druku z szerszym gamutem kolorystycznym (ECG), w firmie zdecydowano o wdrożeniu wodnych farb SunStrato AquaLam Gen2 Sun Chemical. Implementacja, jak podaje dostawca całego rozwiązania, przyniosła tu szereg korzyści, także natury środowiskowej.

Zrównoważone tekstylia na targach Fespa

Berger Textiles – dostawca tekstyliów do wielkoformatowego druku cyfrowego, dekoracji wnętrz i odzieży, na targach FESPA Global Print Expo 2024 (RAI Amsterdam, 19–22 marca br.) prezentuje przede wszystkim swoją rozszerzoną gamę tekstyliów z certyfikatem GRS. EVO to obszerny zestaw tekstyliów produkowanych z materiałów pochodzących z recyklingu, wytworzonych zgodnie z założeniami obiegu zamkniętego.

Rozszerzona oferta produktów Graphics Solutions od UPM

Firma UPM Raflatac poinformowała, że podczas targów FESPA Global Print Expo 2024 (Amsterdam, 19–22 marca br.) zaprezentuje rozszerzony asortyment samoprzylepnych nośników do druku LFP i sitodruku, a także folii ochronnych do laminowania, kolorowych folii winylowych, folii do druku HP Indigo i folii do druku bez PVC. Nie zabraknie nowości.

Agora zwalnia 20 pracowników drukarni

Agora zamknęła linię heatsetową w swojej warszawskiej drukarni przy ul. Daniszewskiej. Jak podaje „Presserwis”, od lipca „Wysokie Obcasy” i „Gazeta Telewizyjna” będą drukowane przez firmę zewnętrzną. Procesowi towarzyszy reorganizacja, w wyniku której ze spółką w ramach zwolnień grupowych pożegnało się 20 osób.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.