Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Kolejna edycja seminarium technicznego Plastech Info

Kolejna edycja seminarium technicznego Plastech Info

Podczas targów Plastpol 2024 (Kielce, 21–24 maja br.) odbędzie się seminarium techniczne Plastech Info, którego tematyka będzie dotyczyła przede wszystkim efektywności procesowej i energooszczędności w technologiach przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wstęp wolny.

Seminarium rozpocznie się o godzinie 10.30 w środę, 22 maja, w kapsule E-3 w hali E Targów Kielce, a motywem przewodnim skupiającym techniczny nurt prezentacji i wystąpień, będzie hasło „Monitorowanie i optymalizacja parametrów procesowych w technologiach przetwórstwa TS”.

„Zakres tematyczny seminarium w dużej mierze odnosić się będzie do zagadnień dotyczących optymalizacji procesu produkcyjnego tak w kierunku wydajności, jak i energooszczędności, determinujących efekt ekonomiczny stosowanych technologii przetwórczych. Ale nie tylko. Istotnym elementem całego seminarium będzie także tematyka dodatków procesowych i środków pomocniczych stosowanych od wielu lat jako czynnik nie tylko zasadniczo zmieniający przebieg samego procesu, ale również dający ogromne spektrum możliwości w kierunku kształtowania właściwości wyrobu i optymalnego sposobu jego wytworzenia. Zapraszając do udziału w seminarium wszystkich uczestników Targów Plastpol, chcemy pokazać jak bardzo ciągle rozwijające się i nieustannie udoskonalane technologie przetwórstwa tworzyw sztucznych zrewolucjonizowały i nadal zmieniają nasze codzienne życie. To dzięki tworzywom i umiejętnie dobranym technologiom produkujemy wyroby lepsze, bardziej trwałe i doskonałe, odpowiadające ciągle zmieniającym się wymogom rynku” – mówi Jacek Szczerba, reprezentujący serwis internetowy www.tworzywa.pl.

„Seminarium techniczne Plastech Info, które od lat organizujemy w czasie targów Plastpol wspólnie z serwisem www.tworzywa.pl, zawsze cieszy się zainteresowaniem uczestników i opinią wydarzenia dostarczającego ważne informacje. Tematyka doskonale wpisuje się w wyzwania stawiane przed branżą i współgra z ofertą naszych wystawców. Maksymalna energooszczędność, nowe generacje materiałów do produkcji, w tym także surowce ekologiczne, rozwiązania sztucznej inteligencji dominują wśród najnowszych propozycji przedsiębiorstw. Jestem przekonany, że uczestnicy wydarzenia otrzymają odpowiedzi na wiele nurtujących zagadnień i oczekiwane rozwiązania do wprowadzenia do firm” – dodaje Kamil Perz, dyrektor projektu Plastpol w Targach Kielce.

Podejmowaniu decyzji, także zakupowych, w czasie targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy sprzyja możliwość przyjrzenia się uruchomionym maszynom. Nowatorskie wysokotechnologiczne wytłaczarki, wtryskarki do tworzyw sztucznych, roboty, całe linie produkcyjne, systemy zarządzania produkcją, urządzenia do recyklingu tworzyw sztucznych zwiedzający poznają w pracy na żywo. Hale Targów Kielce od 21 do 24 maja zamieniają się w pracującą fabrykę. Imponująca będzie także oferta narzędzi, form, surowców, granulatów i recyklatów, dodatków i barwników. Kolejne przedsiębiorstwa oferować będą profesjonalne usługi, związane m.in. z dystrybucją, logistyką i transportem.

„Wystawa ponad 600 firm z 30 krajów, przede wszystkim z Europy, Azji i Bliskiego Wschodu, najnowocześniejsze rozwiązania, premierowe technologie, branżowe spotkania i dyskusje czynią Plastpol kompleksowym wydarzeniem dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych na arenie międzynarodowej” – podkreśla Kamil Perz.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.