Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Realizują cele zrównoważonego rozwoju Better Planet

Realizują cele zrównoważonego rozwoju Better Planet

Smurfit Kappa opublikowała 17. Raport Zrównoważonego Rozwoju, z którego wynika, że firma zrealizowała cztery spośród wyznaczonych średniookresowych celów zrównoważonego rozwoju Better Planet 2050. Założenia programu określają zobowiązania firmy do tworzenia zrównoważonej przyszłości poprzez: niskoemisyjne rozwiązania opakowaniowe o obiegu zamkniętym, zwiększanie wsparcia dla lokalnych społeczności, w których firma prowadzi działalność, oraz podnoszenie jakości życia swoich pracowników.

Smurfit Kappa osiągnęła swoje cele w następujących obszarach: odpady (ograniczenie ilości odpadów wysyłanych na składowiska o 35,8%, co przewyższa cel na 2025 r. wynoszący 30%; w 2022 r. było to 24%); leśnictwo (osiągnięcie poziomu 95,5% sprzedawanych opakowań z certyfikatem Chain of Custody, co wyprzedza cel na 2025 r. określony na 95%; w 2022 r. było to 94,3%); społeczności (25,6 mln euro przekazanych na wsparcie inicjatyw o charakterze społecznym, środowiskowym i lokalnym, powyżej celu na 2025 r. wynoszącego 24 mln euro; w 2022 r. było to 18,4 mln euro); równouprawnienie (na koniec 2023 r. kobiety zajmowały 25,1% stanowisk kierowniczych, wyprzedzając zakładany na 2024 r. udział kobiet na poziomie 25%; w 2022 r. było to 23,5%).

Kompleksowy raport, obejmujący okres od stycznia do grudnia 2023 r., zwraca uwagę na rozwój firmy dzięki nieustannym inwestycjom kapitałowym, ciągłym usprawnieniom operacyjnym oraz współpracy z klientami, dostawcami i innymi kluczowymi interesariuszami.

Dynamika i zrównoważony rozwój

Oprócz osiągnięcia kluczowych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, w raporcie odnotowano kilka ważnych osiągnięć, w tym

• Wczesne przystąpienie do międzynarodowej inicjatywy Taskforce for Nature-related Financial Disclosures ("TNFD") jako jedna z zaledwie 180 firm na całym świecie.

• Instalacja 12 000 paneli słonecznych w papierni Sangüesa w Hiszpanii, co stanowi dopełnienie podobnych inicjatyw w zakresie zielonej energii realizowanych w fabrykach w Hiszpanii, Kolumbii, Meksyku, a ostatnio w nowym zakładzie w Maroku.

• Ukończenie nowej, wartej 27 milionów euro inwestycji w zarządzanie odpadami i odzyskiwanie ich w papierni Nervión w Iurreta w Hiszpanii, co pozwoliło na wyeliminowanie ponad 70 000 ton materiałów, dotychczas trafiających na wysypiska śmieci.

• Inauguracja pionierskiej oczyszczalni ścieków w Belgradzie w Serbii, pierwszej tego typu w kraju.

• Dalszy postęp w realizacji, wartego 100 mln USD, projektu dotyczącego wykorzystania biomasy w Kolumbii, będącego największym projektem dekarbonizacji w historii Grupy, którego uruchomienie zaplanowano na 2025 r.

• Publikacja drugiego raportu Grupy na temat wpływu zielonych obligacji Green Bond Impact Report.

• Wiodąca pozycja w zakresie zrównoważonego rozwoju wyróżniona przez Morningstar Sustainalytics. Smurfit Kappa została uznana za lidera w sektorze opakowań papierowych, co jest wynikiem dobrych wyników w MSCI i ISS ESG oraz niedawno poprawionego wskaźnika A- w CDP w obszarach klimatu, wody i leśnictwa.

"Jestem niezmiernie dumny ze znaczących postępów poczynionych w 2023 roku w realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jestem szczególnie dumny, że osiągnęliśmy już cztery z naszych celów Better Planet 2050. Świadczy to nie tylko o zaangażowaniu naszych pracowników i skuteczności naszych programów inwestycyjnych, ale także o naszym niezachwianym dążeniu do wspierania lokalnych społeczności, tworzeniu lepszej planety i zapewnieniu niskoemisyjnej przyszłości opartej na obiegu zamkniętym" - powiedział Tony Smurfit, CEO Grupy, komentując publikację raportu.

„Nasz najnowszy Raport Zrównoważonego Rozwoju podkreśla kilka przełomowych dokonań, które dziś realizują nasze zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Oprócz osiągnięć w 2023 r., Smurfit Kappa nadal podejmuje działania, mające na celu zapewnienie bardziej zrównoważonej przyszłości w takich obszarach, jak: partnerskie projekty dotyczące dekarbonizacji; wczesne przyjęcie dyrektywy TNFD; oraz koncentracja wszystkich naszych pracowników na realizacji procesu produkcyjnego, w sposób równie zrównoważony, jak nasz produkt” – podsumowuje Garrett Quinn, Chief Sustainability Officer Smurfit Kappa.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.