Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Partnerstwo na rzecz rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym

Partnerstwo na rzecz rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym

Coveris – międzynarodowy producent opakowań – poinformował o współpracy strategicznej z firmą Interzero – dużym dostawcą usług w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym, specjalizującą się m.in. w sortowaniu i recyklingu tworzyw sztucznych. Zapowiadane partnerstwo oznacza ważny kamień milowy w procesie zamykania obiegu recyklingu tworzyw sztucznych, a jednocześnie wspiera oba podmioty w działaniach na rzecz likwidacji odpadów niezależnie od ich postaci.

Firma Coveris ma na swoim koncie duże sukcesy w związku z wprowadzeniem innowacyjnego procesu recyklingu odpadów ReCover, który stanowi kolejny etap rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym dla tworzyw sztucznych. Teraz materiały gromadzone i sortowane przez Interzero będą przetwarzane przez podmioty spod znaku Coveris ReCover, które wytwarzają żywice pozyskiwane z recyklingu mechanicznego o jakości dotychczas niespotykanej w branży. Następnie żywice te znajdą zastosowanie w wysokowydajnych produktach opakowaniowych Coveris, np. foliach do opakowań zbiorczych Duralite R.

Dzięki tej współpracy Coveris i Interzero uzyskują przewagę w ramach całego łańcucha wartości, a jednocześnie wspomagają się wzajemnie w osiąganiu najważniejszych celów zrównoważonego rozwoju, np. zmniejszania śladu węglowego, zapobiegania powstawaniu odpadów, przeciwdziałania nadmiernemu zużyciu surowców oraz przestrzegania przepisów dotyczących opakowań i odpadów.

„Partnerstwo z Interzero doskonale wpisuje się ono w naszą wizję No Waste. Włączenie do naszych procesów recyklingu profesjonalnie posortowanych odpadów pokonsumenckich pozwala nam zrobić ważny krok w kierunku całkowitego zamknięcia tego obiegu” – oświadczył dyrektor generalny Coveris, Christian Kolarik.

Jan Kroker, dyrektor generalny Interzero, dodał: „Współpraca z Coveris umożliwia nam wykorzystanie naszej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie gromadzenia i sortowania odpadów w celu lepszego wytwarzania najwyższej jakości żywic uzyskiwanych z recyklingu. Wspólnie możemy mieć znaczący wpływ na ograniczenie ilości odpadów. Gospodarka o obiegu zamkniętym to wspólny projekt, który przynosi korzyści wszystkim uczestnikom. Dziś kształtujemy gospodarkę o obiegu zamkniętym jutra, aby stworzyć świat bez odpadów”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.