Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / FESPA z certyfikatem ISO

FESPA z certyfikatem ISO

Targi FESPA Global Print Expo 2024

FESPA uzyskała certyfikat ISO 20121:2012 potwierdzający, że organizowane przez nią wydarzenia są przygotowywane i zarządzane w sposób zrównoważony. Potwierdza to, że stowarzyszenie wdraża najlepsze praktyki środowiskowe, minimalizuje wpływ swoich eventów na środowisko, zwiększa pozytywne zaangażowanie społeczności w zakresie zrównoważonych praktyk produkcyjnych oraz motywuje przedsiębiorstwa poligraficzne do podejmowania konkretnych kroków w kierunku bardziej zrównoważonych działań.

Targi Fespa 2025 w Berlinie będą pierwszymi wydarzeniami w branży druku specjalistycznego, które zostaną zorganizowane w ramach certyfikacji, która zapewnia organizatorom kompleksowe ramy umożliwiające priorytetowe traktowanie zrównoważonego rozwoju bez uszczerbku dla jakości i sukcesu.

Aby uzyskać certyfikat ISO, FESPA wdrożyła szeroki zakres polityk i procedur realizujących kluczowe, mierzalne cele, w tym: redukcję odpadów, efektywność energetyczną, redukcję emisji gazów cieplarnianych i zaangażowanie interesariuszy. Działania te i cały wdrożony system zostały poddane niezależnemu audytowi i zweryfikowane przez organ przyznający certyfikat British Standards Institute (BSI) pod numerem certyfikatu SEMS 799937, potwierdzający demonstrację przez FESPA najlepszych w swojej klasie zrównoważonych usług zarządzania wydarzeniami na rzecz wystawców i gości.

Następujące zobowiązania stanowią podstawę celów zrównoważonego rozwoju FESPA, a także celów dotyczących wydarzeń objętych zakresem certyfikacji:

• Planowanie: Uznanie, że zrównoważony rozwój musi odgrywać kluczową rolę w procesie i powinien być brany pod uwagę podczas wszystkich działań decyzyjnych w cyklu zarządzania wydarzeniem.

• Środowisko: Dążenie do zapobiegania negatywnym skutkom, takim jak zanieczyszczenie, poprzez preferowanie zakupów produktów i usług, które mają solidne referencje w zakresie zrównoważonego rozwoju, a także wdrażanie: ograniczaj, używaj ponownie, poddawaj recyklingowi.

• Transport: Ograniczanie, tam gdzie to możliwe, potrzeby transportu (produktów pochodzących) lub dążenie do skrócenia długości podróży.

• Opakowanie: Zobowiązanie się do ograniczania i eliminowania opakowań, tam gdzie to możliwe, i tam, gdzie jest to wymagane, staranie się używać opakowań wielokrotnego użytku lub pochodzących z recyklingu.

• Kryteria produktu: Badanie pochodzenia i procesów produkcyjnych kluczowych produktów w celu zidentyfikowania wszelkich procesów, składników lub części, które mają negatywny wpływ na środowisko, w celu oceny konieczności, znalezienia alternatywy i zapewnienia, że ​​można się ich pozbyć zgodnie z wytycznymi zrównoważonego rozwoju.

• Kryteria zakupów: przestrzeganie odpowiedzialnych i zrównoważonych praktyk zakupowych oraz zapewnienie, że wszyscy pracownicy, zarówno zatrudnieni na stałe, jak i niezależni, są świadomi określonych kryteriów zakupów i ich przestrzegają.

• Społeczne: Zobowiązanie się do współpracy wyłącznie z firmami, które podzielają wartości FESPA w zakresie traktowania swoich pracowników. Także uwzględnienie społeczności lokalnej w planowaniu i realizacji każdego wydarzenia.

• Energia: Zobowiązanie się do poprawy wykorzystania, zużycia i wydajności energii oraz, jeśli to możliwe, wykorzystywania energii ze źródeł odnawialnych.

• Produkty niebezpieczne: Zobowiązanie się do unikania stosowania produktów niebezpiecznych, jeśli to możliwe. Jeżeli jest to nieuniknione, należy postępować zgodnie z wytycznymi określonymi w brytyjskich przepisach COSHH i zapewnić monitorowanie i stosowanie niebezpiecznych produktów w kontrolowanym środowisku.

• Bezpieczeństwo i higiena pracy: przyjęcie odpowiedzialnego podejścia do wszystkich aspektów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Zobowiązania te są również zgodne z zasadami i wartościami FESPA: dążenie do zarządzania; autentyczność z integralnością; autorytet; inkluzywność i przejrzystość.

Jak zawsze FESPA i jej stowarzyszenia członkowskie nadal udzielają wskazówek i zachęcają członków swojej społeczności, korzystając z Przewodników dotyczących zrównoważonego rozwoju (w tym trzech nowych przewodników obejmujących systemy certyfikacji zrównoważonego rozwoju, obliczanie emisji dwutlenku węgla oraz słownik terminów dotyczących zrównoważonego rozwoju); funkcja wydarzenia na żywo w ramach Sustainability Spotlight; zapewnianie prelegentów na seminariach i konferencjach, z których skorzystała już ponad jedna trzecia wydarzeń stowarzyszeń członkowskich, oraz poprzez otwarte udostępnianie w Internecie wnikliwych, edukacyjnych i inspirujących treści na ten temat.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.