Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Grupa Saica przejmuje polski oddział Schumacher Packaging

Grupa Saica przejmuje polski oddział Schumacher Packaging

Fabryka Schumacher Packaging we Wrocławiu

Grupa Saica osiągnęła porozumienie z Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej. Umowa obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym dwie najnowocześniejsze fabryki tektury falistej w Bydgoszczy i Wrocławiu, a także dwie papiernie w Grudziądzu i Myszkowie, z których jedna została całkowicie zmodernizowana w 2023 r. oraz trzy centra serwisowe. Dotyczy także załogi, w tym kadry zarządzającej i wszystkich pracowników. Zakończenie transakcji jest uzależnione od zgody UOKiK oraz spełnienia określonych warunków zawieszających.

Grupa Schumacher Packaging to jedna z największych w Europie firm rodzinnych zajmujących się produkcją niestandardowych opakowań z tektury falistej i litej. Jest uznawana za lidera branży w obszarze innowacji i technologii, jest także pionierem wysokowydajnego druku cyfrowego na tekturze falistej. Na przestrzeni lat Grupa Schumacher odnotowała dynamiczny rozwój międzynarodowy. Aktualnie posiada 26 oddziałów w Niemczech, Polsce, Czechach, Wlk. Brytanii, Włoszech i Holandii. W Polsce Grupa współpracuje z wieloma klientami. Zdolności produkcyjne Schumacher Packaging wynoszą 440 tys. ton papieru oraz 535 mln m.kw. opakowań z tektury falistej. Firma zatrudnia w Polsce 1540 osób. W 2023 r. obroty polskich oddziałów wyniosły 327 mln euro (skumulowana wartość sprzedaży).

„Cieszymy się, że zawarliśmy umowę z firmą Saica – to dobra informacja zarówno dla naszych pracowników, jak i klientów. Bliskość kulturowa łącząca obie nasze rodzinne firmy umożliwi szybką integrację. Produkty i usługi obu firm uzupełniają się w Polsce. Saica wypełnia lukę w swoim i tak już rozległym zasięgu geograficznym, rozszerzając działalność na szóstą co do wielkości gospodarkę w Europie. Jest to ważny krok również dla Schumacher Packaging, który pozwoli nam kontynuować drogę sukcesów i długoterminowy rozwój firmy. Wydzielenie polskiej spółki zależnej nie spowoduje żadnych komplikacji dla reszty Grupy Schumacher Packaging, gdyż podmiot będący przedmiotem umowy działa niemal niezależnie od naszej firmy w innych krajach, posiadając własne kierownictwo” – komentuje Björn Schumacher, CEO, Schumacher Packaging.

Porozumienie z Schumacher Packaging wpisuje się w rozwój Grupy Saica określony w strategicznym planie „Saica 2025”.

„To bardzo ważny kamień milowy dla Grupy Saica. Porozumienie nie tylko wpisuje się w strategię rozwoju naszego biznesu, lecz także stanowi istotny krok w rozwoju naszej infrastruktury i usług w Europie Wschodniej. Z radością powitamy pracowników Schumachera w Polsce i wspólnie z nimi będziemy dalej rozwijać naszą kulturę i wartości, których ważnym elementem jest dbałość o ludzi, naszą przyszłość i akceptacja stojących przed nami wyzwań” – komentuje Susana Alejandro, prezes Saica Group.

Grupa Saica weszła na polski rynek w 2011 r. poprzez spółkę joint venture z Grupą Thimm – przejmując zlokalizowaną w Tychach fabrykę opakowań z tektury falistej o nazwie TOP THIMM (nabywając 49% jej udziałów). Z kolei w 2022 r. Grupa Saica dokonała akwizycji 76% udziałów w Fox Recykling, spółce zajmującej się gospodarką odpadami z siedzibą w Gdyni.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.