Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Kończy się czas na zgłoszenia do konkursu FESPA Awards 2023

Kończy się czas na zgłoszenia do konkursu FESPA Awards 2023

Jeszcze tylko do środy 25 stycznia br. można przesyłać zgłoszenia do konkursu FESPA Awards 2023, skierowanego do dostawców usług poligraficznych i twórców oznakowań. Celem nagrody jest uhonorowanie najbardziej kreatywnych i innowacyjnych prac z ostatnich dwóch lat, które jury oceni w aż 18 kategoriach. Finał rywalizacji zaplanowano podczas majowych targów Fespa (Monachium, 23–26.05).

Uczestnicy mogą zgłaszać prace do następujących kategorii: Displaye i POP z papieru i tektury; Opakowania z papieru i tektury; Displaye i POP z tworzyw sztucznych; Opakowania z tworzyw sztucznych; Plakaty; Sitodruki i sztuki piękne; Naklejki i etykiety drukowane; Wrapping (oklejanie); Kreatywne efekty specjalne z papieru, tektury i tworzyw sztucznych; Efekty specjalne na koszulkach, odzieży i innych tekstyliach; Druk na tekstyliach; Druk na tekstyliach z roli na rolę; Produkty ze szkła, ceramiki, metalu i drewna; Druk bezpośredni na produktach trójwymiarowych; Oznakowania niezadrukowane; Druk funkcjonalny – szyldy, panele, plakietki; Zdobienie wnętrz. Istnieje też kategoria Young Star Award, przeznaczona dla osób w wieku 16–25 lat, stawiających swoje pierwsze kroki w świecie druku cyfrowego, sitodruku i wzornictwa (kryterium stanowi wiek, udział jest bezpłatny, oceniane są tu prace w dowolnej kategorii).

Ponadto wszystkie prace mogą liczyć na nagrody specjalne. Jedną z nich jest nowa nagroda za walory prośrodowiskowe. Wprowadzając wyróżnienie za zrównoważony rozwój FESPA chce podkreślić swoje zaangażowanie w tym obszarze oraz wysiłek firm, które już teraz realnie stosują się do wytycznych środowiskowych. Na tę nagrodę ma szansę każda praca zgłoszona do konkursu, która spełni określone proekologiczne wymogi, takie jak redukcja zużycia materiałów, energii i pracy w procesach produkcyjnych; możliwość ponownego wykorzystania lub recyklingu; przeprowadzenie analizy cyklu życia oraz ekonomiczna opłacalność projektu.

Kolejne trzy nagrody to przyznawane przez jury konkursu Best in Show Award i Judges Award for Innovation, oraz People's Choice Award (głosowanie internetowe, dostępne od 13 lutego 2023 r. dla wszystkich członków FESPA).

Zakwalifikowane prace zostaną ogłoszone 13 marca i zostaną zaprezentowane na targach FESPA Global Print Expo 2023, które odbędą się w dniach 23–26 maja w Messe Monachium w Niemczech. Uroczysty finał konkursu zaplanowano podczas specjalnej gali 24 maja.

Koszt zgłoszenia wynosi 100 euro dla członków FESPA i 150 euro dla pozostałych uczestników konkursu.

Więcej informacji na stronie www.fespaawards.com.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.