Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Trwa 4. edycja konkursu Better with Less – Design Challenge

Trwa 4. edycja konkursu Better with Less – Design Challenge

Do 1 grudnia 2022 r. można nadsyłać zgłoszenia w tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez producenta tektury – firmę Metsä Board. Tematem przewodnim rywalizacji jest tworzenie rozwiązań opakowaniowych, które są łatwe do recyklingu, efektywnie wykorzystują surowce i generują mniej odpadów. Zwycięzcy otrzymają nagrody w wysokości 10, 3 i 2 tys. euro, dodatkowo studenci kierunku projektowego mogą wygrać staż w Centrum Doskonałości Metsä Board w Finlandii.

Jak podkreśla fiński producent, w przyszłości gospodarka obiegowa będzie dominującym motywem zainteresowań konsumenckich. Zapotrzebowanie na opakowania wciąż wzrasta, a poszanowanie zasobów naszej planety wymaga jeszcze bardziej innowacyjnego podejścia do możliwości dostępnych w procesie projektowania. Potrzebne jest uwzględnianie całego cyklu życia opakowania – od efektywnego projektowania do łatwego recyklingu i przemyślanego ponownego wykorzystania, co w rezultacie daje brak odpadów. Jest to duża odpowiedzialność, ale jednocześnie świetna okazja do innowacji.

Konkurs Better with Less – Design Challenge zaprasza projektantów do zaprezentowania rozwiązań, które wykorzystują nadające się do recyklingu materiały, pochodzące z odnawialnych źródeł. Poszukiwane są projekty atrakcyjne dla użytkowników, a jednocześnie oszczędnie korzystające z surowców i ograniczające ilość odpadów.

W poprzedniej edycji Better with Less – Design Challenge zgłoszono prace z 28 krajów. W tym roku w skład jury konkursu wchodzą uznani eksperci w dziedzinie projektowania opakowań: Andrew Gibbs (założyciel i redaktor naczelny „The Dieline”), Ben Parker (współzałożyciel kreatywnego studia projektowego Made Thought), Brandi Parker (kierownik ds. zrównoważonego rozwoju, Pearlfisher), Brian Collins (dyrektor kreatywny, Collins), Carin Blidholm Svensson (dyrektor kreatywny i założyciel, BVD), Diana Sanchez (wicedyrektorka ds. projektowania wizualnego, Accenture Song), Jennifer Patrick (globalna dyrektor ds. opakowań i brandingu, Patagonia), Sian Sutherland (współzałożyciel, Plastic Planet), Ilkka Harju (dyrektor ds. usług opakowaniowych, Metsä Board).

Więcej informacji i możliwość zgłoszenia udziału w konkursie: www.betterwithless.org.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.