Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Konkursy, promocje, okazje / Konkurs Model Young Package 2023 w nowej odsłonie

Konkurs Model Young Package 2023 w nowej odsłonie

Do 31 marca 2023 r. można nadsyłać prace na międzynarodowy konkurs projektowy Model Young Package. W rywalizacji organizowanej przez Grupę Model, nad którą patronat medialny objął „Świat DRUKU”, może wziąć udział każdy, kto skończył 15 lat. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są opakowania na napoje. Jak podaje organizator, koncepcja konkursu została rozbudowana – m.in. zwiększono pulę nagród, a przede wszystkim dano uczestnikom możliwość opracowania opakowania gotowego do produkcji w oparciu o rzeczywiste wymagania klientów.

Dotąd rywalizacja była organizowana przez stowarzyszenie projektantów CzechDesign w ścisłej współpracy z Grupą Model, zaś w tym roku rola CzechDesign ograniczyła się do partnerstwa medialnego. Oprócz zmiany organizatora, znacznego zwiększenia puli nagród oraz połączenia młodych talentów projektowych i profesjonalistów z branży, nowością jest także poszerzenie współpracy ze stowarzyszeniami projektowymi na kraje, w których działa Grupa Model – do CzechDesign dołączyła Niemiecka Rada Wzornictwa.

W konkursie oceniane są oryginalne i innowacyjne prototypy zrównoważonych opakowań wykonanych z papieru, tektury falistej i litej oraz innych materiałów papierowych, które są powszechnie stosowane w projektowaniu opakowań. W najnowszej odsłonie konkursu pod hasłem „Spragnieni opakowań” rolą przyszłych projektantów jest stworzenie innowacyjnego opakowania (butelki, torebki/saszetki, puszki) na napoje – ma ono doskonale chronić płynną zawartość, opowiadać historię, być łatwe w użyciu, oraz (co jest warunkiem udziału) być wykonane z materiału zdatnego do recyklingu lub ponownego użycia.

W pierwszym etapie rywalizacji młodzi projektanci przesyłają za pomocą formularza internetowego prototypy wyłącznie w formie cyfrowej – projekt ma zawierać zdjęcia stworzonego opakowania oraz opis. Twórcy prac zakwalifikowanych do drugiego etapu będą konkurować z uznanymi czołowymi projektantami. Celem jest opracowanie gotowych do produkcji opakowań w oparciu o rzeczywiste wymagania klientów.

W poprzednich edycjach pula nagród wynosiła 7,3 tys. euro, obecnie jest to 17 tys. euro w samej pierwszej rundzie konkursu (łącznie przyznanych zostanie 35 tys. euro w różnych kategoriach). Zwycięzca ma również szansę wziąć udział w profesjonalnych warsztatach z najlepszymi projektantami i wspólnie z ekspertami z Model Group opracować opakowanie gotowe do produkcji, z uwzględnieniem potrzeb firmy działającej na rynku. Finał konkursu zaplanowano na październik 2023 r.

Szczegółowe informacje (m.in. wytyczne do prototypów i warunki uczestnictwa) znajdą Państwo na stronie www.modelgroup.com.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.