Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Międzynarodowa współpraca z potencjałem

Międzynarodowa współpraca z potencjałem

Od lewej: Joanna Marcjan (Targi Kielce), JE Taoufik Chebbi (ambasador Republiki Tunezyjskiej w Polsce), Paweł Kułaga (Targi Kielce) oraz Marta Stelmach (prezes Polsko-Tunezyjskiej Izby Gospodarczej)

Zaplanowanej na jesień imprezie wystawienniczej – Targom Marek Własnych (Kielce, 6 i 7 listopada 2024 r.) towarzyszyć będzie wydarzenie pod nazwą XPand from MENA to CEE (ma ono być organizowane cyklicznie i zawierać konferencję dotyczącą działania na rynku północnoafrykańskim). Po raz pierwszy w gronie wystawców w Targach Kielce pojawią się przedsiębiorcy z Północnej Afryki. Firmy będą mogły znaleźć wartościowych partnerów handlowych po polskiej stronie, a nasz kraj stanie się dla nich bramą do regionu Europy Środkowej i Wschodniej.

„Pierwszy raz w Targach Kielce wystawią się firmy z rejonu MENA, do którego zaliczanych jest 19 krajów Północnej Afryki. Jest to efekt umowy zawartej pomiędzy Targami Kielce a Polsko-Tunezyjską Izbą Gospodarczą. Do tej pory przedstawiciele biznesu z tych krajów brali udział w naszych wydarzeniach w roli kupców. Prowadzili biznesowe rozmowy z polskimi firmami, m.in. podczas kontraktacji dla branży kosmetycznej Slavic B2Beauty. Teraz poszerzamy tę współpracę, jej perspektywy będą korzystne dla polskiej i europejskiej branży marek własnych i nie tylko. Otwieramy więc kolejne drzwi dla międzynarodowej współpracy” – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Memorandum of Understanding podpisali na początku kwietnia podczas konferencji poświęconej rynkowi Tunezji i krajów Maghrebu Paweł Kułaga, dyrektor wydziału prawno-administracyjnego, który rozmowy prowadził przy wsparciu prezesa Targów Kielce, oraz Marta Stelmach, prezes Zarządu Polsko-Tunezyjskiej Izby Gospodarczej. Współpracę wspiera także Ambasador Republiki Tunezyjskiej w Polsce, JE Taoufik Chebbi, który był obecny w czasie podpisania umowy.

Jak wyjaśnia Joanna Marcjan, zastępca dyrektora wydziału targów w kieleckim ośrodku wystawienniczym, udział w XPand from MENA to CEE już teraz zapowiada kilkadziesiąt przedsiębiorstw. „W tym gronie są producenci kosmetyków, farmaceutyków, produktów spożywczych a nawet tekstyliów przede wszystkim z Tunezji i Maroka. To przedsiębiorcy, którzy szukają możliwości wejścia na rynek europejski. Przygotują m.in. oferty skierowane do marek własnych, czyli dla kupców, którzy wezmą udział w Targach Marek Własnych. Przedstawiciele ponad 40 sieci handlowych polskich i zagranicznych, które zapowiedziały udział w jesiennych targach, będą mogli poznać zasady i czynniki rządzące branżą handlową na tamtym terenie, a przede wszystkim w Tunezji. Dla obu stron rozmowy będą szansą na rozbudowanie międzynarodowej współpracy i zdobycie wartościowych kontaktów” – wyjaśnia Joanna Marcjan.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie www.targikielce.pl/future-private-labels.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.