Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Cztery pytania, które należy zadać przed zakupem kolejnego systemu druku na tekstyliach

Cztery pytania, które należy zadać przed zakupem kolejnego systemu druku na tekstyliach

Zakup nowego systemu druku na tekstyliach jest dla każdej firmy niezwykle ważnym wydarzeniem. Może oznaczać początek nowego przedsięwzięcia biznesowego, rozbudowę lub dojrzałość prowadzonej działalności oraz zrozumienie, że nasi docelowi odbiorcy wymagają więcej niż obecnie oferujemy.
Jednak wybór maszyny, która najlepiej spełni nasze wymagania (jeśli mamy dokładną listę wymagań), może być stresujący. Aby ułatwić przejście przez ten proces, ograniczyć niepokój i zwiększyć szanse odniesienia sukcesu, podsuwamy cztery proste, bezpośrednie pytania, które należy zadać sobie i ekspertom, z którymi współpracujesz, przed podjęciem decyzji.

Informacja reklamowa

Pytanie 1: Czy zapewnia elastyczność?

Elastyczność jest synonimem rozwoju działalności, ponieważ pozwala firmom przyjmować szeroką gamę zleceń i rozszerzać swoją sieć. Ponieważ zdolność do skalowania naszej działalności i obsługi różnych typów klientów ma kluczowe znaczenie, to pytanie jest dobrym punktem wyjścia. Dlatego mniej więcej rok temu 50% firm z branży modowej rozpoczęło znaczący proces transformacji w celu zwiększenia swojej elastyczności.

Ale co dokładnie oznacza elastyczność w przypadku druku na tekstyliach?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy zapytać, czego mogą chcieć kupujący i właściciele marek. Spojrzenie na spektrum potrzeb rynkowych pozwala nam zorientować się, jaka będzie nasza oferta po zakupie systemu. Niektóre marki chcą małej kolekcji, która wymaga szybkiej, krótkiej serii, podczas gdy inne potrzebują szybkiej produkcji wielkoseryjnej. Kolejnym elementem określającym poziom elastyczności jest różnorodność wzorów i rodzajów tkanin, na których możemy drukować. Ostatnią, najbardziej elastyczną cechą jest nasza zdolność do produkowania wszystkiego na żądanie, ponieważ daje nam szansę na natychmiastową obsługę klientów bez angażowania się w ryzykowne i kosztowne zarządzanie zapasami.

Pytanie 2: Czy jest opłacalny?

Drugim czynnikiem determinującym rozwój naszej działalności jest opłacalność. Maksymalizacja możliwości zwiększy wydajność naszej firmy tylko wtedy, gdy będziemy wiedzieć, ile kosztuje każdy klient i skupimy się na obniżeniu tych kosztów, nie zaniedbując przy tym potrzeb rynku. Wiemy, że w dzisiejszej sytuacji gospodarczej firmy modowe i detaliczne koncentrują się na cięciu kosztów, a marki takie jak H&M, deklarują szczegółowe plany redukcji wydatków.

Jakie czynniki związane z nową maszyną mogą wpływać na koszty? Przykładem jest szkolenie pracowników. Im dłużej zajmuje nam wdrożenie obecnych lub nowych pracowników, tym dłużej czekamy na zyski. Kwestie zatrudnienia nadal wpływają na koszty, gdy weźmiemy pod uwagę liczbę operatorów wymaganych do wykonania zadań.

Kolejnym klasycznym elementem jest dostępność i konserwacja maszyn. Kiedy maszyny przestają działać, spada również nasza produkcja. Kluczowe znaczenie ma możliwość łatwego wykrywania usterek i zapobiegania im za pomocą zaawansowanych paneli sterowania i konserwacji zapobiegawczej.

Następnym obszarem, któremu warto się przyjrzeć, są przeróbki. Powinniśmy szukać zautomatyzowanych procedur, które zapobiegają ludzkim błędom i gwarantują precyzję. Maszyny produkujące wysokiej jakości wydruki pozwalają uniknąć kosztownych przeróbek, które także powodują opóźnienia.

Dowiedz się, czy i w jaki sposób nowa maszyna może zaoszczędzić czas, miejsce i materiały. Wiele tkanin drukowanych na tej samej maszynie oszczędza miejsce, produkcja na żądanie oszczędza kosztowne materiały, a energooszczędne maszyny obniżają nasze rachunki.

Pytanie 3: Czy jest ekologiczny?

Niestety nie wszystkie firmy poligraficzne umieściłyby to pytanie wśród trzech najważniejszych. Kiedy jednak 76% konsumentów podejmuje świadomy wysiłek, aby kupować bardziej ekologiczne produkty, każdy powinien rozważyć wpływ nowego urządzenia na cyfrowy ślad. Marki, z którymi współpracujemy, mogą zadawać pytania dotyczące różnych spełnianych przez firmy standardów zrównoważonego rozwoju. A skoro one pytają, my też powinniśmy. Zrównoważony rozwój wpływa na elastyczność, która prowadzi do wzrostu.

Ponownie musimy sprawdzić, czy nowa maszyna nie marnuje materiałów, energii i zasobów naturalnych. Czy posiada określoną certyfikację wskazującą na poziom zrównoważonego rozwoju i zdolność do spełnienia międzynarodowych standardów? Jeśli nie przeprowadzimy odpowiedniej analizy due diligence pod kątem zrównoważonego rozwoju, całe rynki mogą stać się dla nas niedostępne.

Pytanie 4: Czy oferuje dodatkową wartość usług?

Co dzieje się po zakupie maszyny? Czy istnieje „centrala”, do której można się zwrócić w razie jakichkolwiek pytań i potrzeb?

Wiele usług Kornit nie ma charakteru fizycznego i ma na celu kompleksowe wsparcie procesu drukowania. Na przykład, kiedy stworzyliśmy sieć realizacji zamówień Kornit, chcieliśmy połączyć dostawców w całym łańcuchu dostaw i pomóc im stworzyć sprawny elastyczny cykl.

Inne produkty, takie jak Kornit Connect, dostarczają danych produkcyjnych, które zwiększają opłacalność, mierząc każdy etap procesu i oferując innowacyjne sposoby jego optymalizacji. Wreszcie, uważamy nasze maszyny za platformy gotowe na przyszłość, które stale ewoluują i są aktualizowane, zapewniając klientom najnowszą wersję.

Zadawanie pytań i zgłębianie tych tematów pomoże dokonywać bardziej świadomych wyborów i wybrać maszynę najbardziej odpowiednią dla potrzeb Twojej firmy. Zalecamy również skonsultowanie się z ekspertami w tej dziedzinie, aby dowiedzieć się, która konkretna maszyna odpowiada bieżącemu planowi. Na przykład, jeśli planujesz zająć się rynkiem athleisure, rozsądniejszym wyborem będzie Atlas MAX Poly.

Zachęcamy do zadawania tych i innych pytań ekspertom Kornit i obejrzenia prezentacji naszych maszyn na żywo. Upewnijmy się, że posiadasz wszystkie informacje potrzebne do zakupu wymarzonej maszyny.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.