Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Brytyjczycy z certyfikatem BRC i z nową maszyną fleksograficzną

Brytyjczycy z certyfikatem BRC i z nową maszyną fleksograficzną

Od lewej: Mark Lee, David Lee i Glyn Waters (operator maszyny)

Brytyjska drukarnia Prima zainstalowała niedawno nową maszynę fleksograficzną Mark Andy Evolution Series E5 o szerokości wstęgi 340 mm. Firma specjalizuje się w drukowaniu i przetwarzaniu etykiet, a ww. maszyna została zainstalowana w jej zakładzie w Oprington k. Londynu. Wyposażona w sześć zespołów drukujących w technice flekso UV, zwiększyła znacząco jej potencjał wytwórczy. Wdrożenie zbiegło się w czasie z uzyskaniem przez drukarnię Prima certyfikatu BRCGS Grade A.

Prima istnieje od 1966 r. Firma, zarządzana przez trzecie pokolenie rodziny Lee – współwłaścicieli Davida Lee i Marka Lee, zatrudnia obecnie 28 osób, które pracują w systemie jednozmianowym przez pięć dni tygodnia. Drukarnia produkcją etykiet zajmuje się od 1994 r. Wówczas zakupiono pierwszą 6-kolorową maszynę drukującą Mark Andy 2200 o szerokości wstęgi 254 mm. Pracuje ona do dzisiaj, obok dwóch innych modeli 2200, z których jeden oferuje opcje drukowania zarówno farbami wodnymi oraz UV.

„Pozostajemy wierni marce Mark Andy z uwagi na stałe wsparcie, jakie mamy z jej strony przez te wszystkie lata. Posiadane przez nas maszyny tego producenta – serii 2200 i 830 – cechuje niezawodność. Dlatego gdy nadeszła pora, by rozbudować nasze moce wytwórcze, Mark Andy była naturalnym partnerem pierwszego wyboru do rozmów” – mówi David Lee. W efekcie w nowo utworzonych przestrzeniach produkcyjnych zakładu produkcyjnego firmy Prima rozpoczęła niedawno pracę wszechstronna maszyna fleksograficzna Evolution Series E5 – jeden ze skalowalnych modeli z oferty tego producenta. Obsługuje ona szerokie spektrum aplikacji: od bazowych etykiet, poprzez tagi, folie, etykiety IML, wieczka, na tulejach shrink sleeve skończywszy.

Evolution Series E5 to maszyna bazująca na serwonapędach, drukująca farbami UV z prędkością 230 m/min na podłożach o grubości z zakresu 12–300 mikronów. Oferuje długość druku z zakresu 140–610 mm i standardowy odwijak ażuru o szerokości maksymalnej 10176 mm. Wyposażona jest też w szynę umożliwiającą zainstalowanie modułów do laminowania i tłoczenia folią na zimno oraz w pionową sztancę, moduł wykrawania arkuszowego oraz podwójne przewijanie wstęgi.

Kierownictwo drukarni Prima podkreśla, że inwestycja w nową maszynę, wraz z uzyskanym niedawno certyfikatem BRC, pozwolą na dalszy rozwój biznesu, zwłaszcza wśród klientów z sieci sprzedaży detalicznej, działających na rynku brytyjskim. Firma jest w pełni samowystarczalna – posiada własne studio prepress i designu, bogate zaplecze w zakresie finiszingu i dostaw gotowych wyrobów do klientów oraz pojemny magazyn, z zapasami różnych rodzajów podłoży i materiałów, wspierający sprawną obsługę zleceń.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.