Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Wojciech Talarek na czele firmy WLE

Firma Worldwide Label Equipment, producent i dostawca rozwiązań zwiększających efektywność drukarń etykietowych, powołała Wojciecha Talarka na stanowisko globalnego dyrektora zarządzającego. Nominacja ta potwierdza cel firmy, jakim jest dążenie do intensywnego rozwoju marki. Dla Talarka, który ma wieloletnie doświadczenie w obszarze etykiet i opakowań, zdobyte w HP Indigo, kierowanie firmą WLE stanowi nowe wyzwanie.

Nowy członek zespołu Xerox Polska

Z początkiem marca br. do zespołu Xerox Polska dołączył Tomasz Gajkowski, który objął stanowisko Graphic Communication Lead. Będzie on odpowiedzialny za sprzedaż bezpośrednią rozwiązań do cyfrowego druku produkcyjnego dla sektora poligraficznego. Jego rolą będzie również współpraca z pozostałymi członkami zespołu sprzedażowego w Polsce w celu rozwijania rynku oraz pozycji i obecności Xerox w poszczególnych wertykalach biznesowych.

Zmiany w dziale etykiet i opakowań giętkich firmy Durst

Grupa Durst poinformowała o planowanych zmianach w dziale etykiet i opakowań giętkich. Kierujący nim dotąd Helmuth Munter z końcem 2021 r. przejdzie na emeryturę po ponad 40 latach pracy w firmie. Jego następcą na stanowisku globalnego dyrektora ds. sprzedaży zostanie Thomas Macina, który w lutym br. przeszedł z firmy HP Indigo, gdzie pracował przez 15 lat, ostatnio jako menadżer ds. biznesu etykietowego w Barcelonie.

Zmiany personalne w Xerox

Firma Xerox poinformowała o kolejnych zmianach kadrowych. Niedawno informowaliśmy o nowym dyrektorze generalnym polskiego oddziału firmy (został Yulian Grigorow), z dniem 1 lutego br. do zespołu dołączyła również Sylwia Adamczyk, która objęła stanowisko Direct & Indirect Sales Director. Także w zarządzie firmy pojawiły się nowe osoby. Podczas majowego dorocznego zgromadzenia akcjonariuszy Xerox zostaną przedstawione nominacje nowych dyrektorów – Nichelle Maynard-Elliott oraz Margarity Paláu-Hernández.

Nowy dyrektor generalny Xerox Polska

Firma Xerox, dostawca urządzeń drukujących, kopiujących oraz usług zarządzania drukiem i ich outsourcingiem poinformowała, że w polskim oddziale firmy nastąpiły zmiany kadrowe. Nowym dyrektorem generalnym Xerox Polska został Yulian Grigorov, którego głównym zadaniem będzie kierowanie i rozwijanie podstawowej działalności technologicznej firmy, a także rozwijanie jej możliwości w zakresie usług, kanałów dystrybucji i produkcji, ze szczególnym naciskiem na rynek MPS, GC i SMB.

Miraclon wzmacnia zespół kierowniczy ds. innowacji

Firma Miraclon poinformowała o poszerzeniu zespołu kierującego działem technologii i innowacji. Stanowisko dyrektora ds. technologii i innowacji objął Reid Chesterfield, zaś głównym doradcą ds. technologii przy prezesie został Zaki Ali.

Zmiany w strukturze Vinfoil

Vinfoil, dostawca rozwiązań przeznaczonych do foliowania na zimno, poinformował o zmianach w strukturze – Vincent van der Heijden, prezes i dyrektor generalny niderlandzkiej firmy, przekazał 30% swoich udziałów trzem nowym współwłaścicielom. Decyzja ta ma na celu wzmocnienie firmy i przygotowanie jej na poszerzenie portfolio o nowe produkty oraz na przyszły rozwój.

Nowy wiceprezes wykonawczy i prezes Xerox w regionie EMEA

Firma Xerox, globalny producent sprzętu i oprogramowania dla firm, przedstawiła nowego wiceprezesa wykonawczego i prezesa ds. operacyjnych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Został nim Jacques-Edouard Gueden, pełniący tymczasowo tę funkcję od końca września ubiegłego roku.

Alon Bar-Shany prezesem firmy Highcon

Firma Highcon ogłosiła, że po udanym wprowadzeniu spółki na giełdę w Tel Awiwie, w wyniku której zgromadziła 45 mln dolarów, dokonano kilku zmian personalnych mających na celu wzmocnienie kadry zarządzającej. Nowym prezesem zarządu Highcon został Alon Bar-Shany, mający 25-letnie doświadczenie w branży poligraficznej, w ostatnim czasie pełniący funkcję dyrektora generalnego HP Indigo. Zmiana nastąpiła także na stanowisku wiceprezesa ds. marketingu – został nim Simon Lewis, który również przeszedł z HP Indigo.

Zmiany w zarządzie swissQprint

Od 1 stycznia 2021 prezesem zarządu (CEO) swissQprint jest Kilian Hintermann, a pełniący dotychczas tę funkcję Reto Eicher został dyrektorem ds. technologii. W najbliższym czasie do ekipy zarządzającej firmą dołączą: dyrektor finansowa – Manuela Meier, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu – Carmen Eicher i dyrektor personalna – Tabitha Huber.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.