Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Zmiana pokoleniowa w zarządzie Progroup

Zmiana pokoleniowa w zarządzie Progroup

Jürgen Heindl (w środku, z żoną Hertą Heindl) przekazuje prezesurę firmy swojemu synowi i dotychczasowemu zastępcy Maximilianowi Heindlowi (z lewej, z żoną Iną Heindl). Jego drugi syn Vinzenz Heindl (z prawej, z partnerką Anniką Zweimüller) również w przyszłości wniesie swoje doświadczenie do branży
Fot. Progroup / Ralph Larmann

Niemiecki producent papieru i tektury falistej – Progroup AG – w tym roku świętuje 30-lecie działalności. Przy okazji świętowania jubileuszu Jürgen Heindl, założyciel i prezes zarządu firmy, ogłosił przekazanie na przełomie roku 2022 i 2023 stanowiska swojemu synowi Maximilianowi Heindlowi, który dotychczas pełnił funkcję jego zastępcy. Jürgen Heindl przejdzie do rady nadzorczej i w przyszłości będzie kierować JH Holding GmbH. Celem jego następcy będzie kontynuacja dalekowzrocznego zarządzania i rozbudowy przedsiębiorstwa.

Jürgen Heindl w przemówieniu podczas uroczystości jubileuszowych podkreślił, że „wykorzystywanie siły innowacji od zawsze było i w dalszym ciągu pozostanie centralnym elementem sukcesu firmy. Społeczeństwo chce się uwolnić od paliw kopalnych i uchronić naszą planetę przed katastrofą klimatyczną. Dlatego należy poświęcać dużo wysiłku w ochronę środowiska i zasobów, uzdatnianie materiałów i ich ponowne wykorzystywanie. Tak, jak robiliśmy w Progroup od zawsze”. Jego syn – Maximilian Heindl – zapewnił, że taki kierunek będzie kontynuował za sterami przedsiębiorstwa: „Energooszczędność jest i pozostanie dla nas bardzo ważnym tematem. Pozycja lidera technologicznego zapewni Progroup pozycję pioniera branży także w przyszłości i umożliwi pozostanie niezawodnym partnerem dla klientów i pracowników”. Także jego brat – Vinzenz Heindl – będzie w przyszłości wnosić swoje kompetencje do branży. Jest on psychologiem i jako dyrektor Professionals Academy (wchodzącej w skład JH Holding GmbH) oferuje platformę do wymiany na temat zagadnień specyficznych dla branży i firm rodzinnych.

Progroup AG z siedzibą w niemieckim Landau specjalizuje się w produkcji papierów na tekturę falistą i tektury falistej. Od powstania w 1991 r. w Offenbach/Queich firma prowadzi konsekwentną strategię rozwoju, która opiera się na zastosowaniu innowacyjnych technologii produkcyjnych przyjaznych dla środowiska. Obecnie przedsiębiorstwo posiada lokalizacje produkcyjne w sześciu krajach Europy Środkowej – należą do nich trzy fabryki papieru, 12 fabryk formatów tektury falistej (najnowsza powstała niedawno w podłódzkim Strykowie – ze zdolnością produkcyjną 825 mln m2 rocznie jest to jedna z największych lokalizacji produkcji tektury falistej na świecie; ponadto trwa budowa fabryki formatów tektury falistej w Nadrenii-Palatynacie, a w fazie planowania znajdują się dalsze projekty rozwojowe we Francji i Włoszech), firma logistyczna i elektrociepłownia. Firma zatrudnia ok. 1,5 tys. osób, w 2021 r. osiągnęła obroty w wysokości 1,3 mld euro.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Mijający rok przyniósł branży opakowań wiele zmian. Nowa rzeczywistość kształtowała lokalne gospodarcze relacje biznesowe, a kwestie łączności, cyfryzacji, automatyzacji i zrównoważonego rozwoju stały się podstawą produkcji. Jean-Pascal Bobst, prezes firmy BOBST, analizując minione miesiące, przedstawia wnioski na temat przyszłości tego sektora.

25 listopada br., podczas Gali Jubileuszowej Polskiej Izby Druku, poznaliśmy laureatów XXII edycji konkursu Złotego Gryfa. Jest to największy i najstarszy w Polsce konkurs obejmujący całe spektrum produkcji poligraficznej, gdzie oceniana jest wyłącznie jakość wykonania produktu. Jak już informowaliśmy, w tegorocznej edycji rywalizacji prestiżową statuetką nagrodzono wydanie nr 6/2021 „Świata DRUKU” (kategoria: Czasopismo wielobarwne). Jakie inne produkty rodzimej poligrafii zdobyły wyróżnienie?

Za nami kolejna wystawa skierowana do branży handlu detalicznego – w Warszawie w dn. 23–24 listopada br. odbyło się największe, jak podkreśla organizator, wydarzenie tego sektora w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow. Podczas wystawy, nad którą patronat medialny sprawował „Świat DRUKU”, przedstawiciele sieci i centrów handlowych, najemcy i właściciele sklepów mogli znaleźć rozwiązania niezbędne do prowadzenia działalności. W tym roku producenci technologii i wyposażenia szczególnie promowali nowości, oparte na automatyzacji i robotyzacji.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.