Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Ostatnie pożegnanie byłego Dyrektora Polskiej Izby Opakowań

Polska Izba Opakowań poinformowała, że pogrzeb Wacława Wasiaka, wieloletniego Dyrektora Polskiej Izby Opakowań i Jego Żony zaplanowano na 30 sierpnia br. Nabożeństwo odbędzie się o godz. 12.00 w kościele oo. Bernardynów przy ul. Czerniakowskiej 2/4 w Warszawie, zaś pogrzeb na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie.

Nowy dyrektor generalny ds. sprzedaży Mutoh Europe

Europejski oddział japońskiego koncernu Mutoh zyskał nowego dyrektora generalnego ds. sprzedaży w regionie EMEA – został nim Frank Schenk. Pokieruje on zespołami sprzedaży w komórkach Mutoh Europe nv (Oostende, Belgia) i Mutoh Deutschland Gmbh (Düsseldorf, Niemcy). Na swym nowym stanowisku będzie bezpośrednio podlegał dyrektorowi zarządzającemu Mutoh Europe, Mitsuo Takatsu.

Zmiana warty w stowarzyszeniu FINAT

Międzynarodowe stowarzyszenie producentów etykiet FINAT poinformowało podczas odbywającego się online Europejskiego Forum Etykiet 2021, że stanowisko prezesa na dwuletnią kadencję z rąk Chrisa Ellisona przejmuje Philippe Voet. Od 2019 r. jest on członkiem zarządu FINAT oraz Komitetu Technicznego tej organizacji, pełnił dotąd także funkcję dyrektora generalnego firmy Etivoet Belgium.

Nowy dyrektor generalny sprzedaży Mimaki w regionie EMEA

Firma Mimaki poinformowała, że z dn. 1 września br. nowym dyrektorem generalnym sprzedaży w regionie EMEA zostanie Arjen Evertse. W ciągu 12 lat, które spędził w zespole firmy, zajmował różne stanowiska w jej strukturach, ostatnio nadzorował spółkę zależną – Mimaki Eurasia. Evertse zastąpi Ronalda van den Broeka, który przyjął stanowisko partnera w firmie Marketiger zajmującej się drukiem 3D, będącej klientem Mimaki.

Nowy prezes Quad Europe

Z dniem 1 czerwca 2021 r. nowym prezesem Quad Europe został Jean-Michel Gaffé. Jego głównym zadaniem będzie umocnienie pozycji firmy jako partnera marketingowego dla marek. Quad, dotychczas znany głównie z usług drukarskich i produkcji in-store, dąży do przekształcenia się w dostawcę usług marketingowych.

Zmiany personalne w Papyrus Polska

Firma Papyrus Polska poinformowała, że z dn. 31 lipca 2021 r. po wielu latach pracy na stanowiskach związanych ze sprzedażą, zarządzaniem produktami, a następnie jako dyrektor zarządzająca w Polsce, Justyna Pachniowska zakończy swoją pracę w firmie i będzie kontynuować swoją karierę i rozwój poza jej strukturami. Stanowisko dyrektora zarządzającego 1 sierpnia br. obejmie Renata Mosiej, obecnie pełniąca funkcję dyrektora finansowego w Polsce. Oprócz dotychczas pełnionych obowiązków będzie ona w nowej roli także wspierać zespół Regionu Europy Południowo-Wschodniej w obszarze finansów.

Nowy szef sprzedaży w firmie Gallus

Dario Urbinati z dn. 1 czerwca br. został nowym szefem działu sprzedaży i członkiem zarządu firmy Gallus. Jego biuro znajduje się w St. Gallen w Szwajcarii, w siedzibie głównej Gallus Group, on sam zaś podlega bezpośrednio Frankowi Schaumowi, prezesowi firmy.

Odszedł Janusz Paweł Tryzno

W dniu 28 maja 2021 r. zmarł Janusz Paweł Tryzno, grafik, malarz, rysownik, pasjonat tradycyjnego drukarstwa i składu zecerskiego. Twórca i wieloletni dyrektor znanego i cenionego Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, którego celem jest prowadzenie i wspieranie wszelkiej działalności edytorskiej związanej z książką artystyczną oraz inicjatyw podejmowanych w duchu idei „korespondencji sztuk”. Ostatnie pożegnanie odbyło się 4 czerwca na cmentarzu Na Dołach.

Nowy Product Manager Mimaki w regionie EMEA

Z dniem 1 lipca 2021 r. zmieni się osoba zajmująca stanowisko Product Managera w regionie EMEA w firmie Mimaki – po czterech latach Berta Benckhuysena zastąpi Mark Sollman, pracujący w Mimaki od ponad 15 lat. Benckhuysen przyjął stanowisko dyrektora ds. rozwoju biznesu w łódzkiej drukarni tekstylnej Colourama, która jest klientem Mimaki, i w której wcześniej był kierownikiem produkcji.

Zmiany personalne w MacDermid

Firma MacDermid Graphics Solutions, dostawca fotopolimerowych płyt fleksograficznych, poinformowała o utworzeniu dwóch nowych stanowisk o znaczeniu globalnym. Dyrektorem ds. wsparcia aplikacji został Adrien Bourguignon, zaś dyrektorem ds. operacji sprzętowych mianowano Marka Fleminga. Decyzja o rozbudowaniu struktury firmy wynika z jej planowanej wieloaspektowej transformacji i ma na celu umocnienie pozycji w branży fleksograficznej oraz silniejsze zorientowanie na klienta.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.