Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia

Personalia

Informacje na temat osób: zmiany na stanowiskach, nagrody, gratulacje, nekrologi.

Xeikon wzmacnia dział sprzedaży

Firma Xeikon poinformowała o mianowaniu Jensa Henrika Osmundsena na nowo utworzone stanowisko szefa sprzedaży w dziale rozwiązań dla branży tektury falistej w obszarze EMEA. Funkcja ta powstała w celu przyspieszenia transformacji cyfrowej sektora tektury falistej z wykorzystaniem maszyny Idera, zatem głównym zadaniem nowego dyrektora będzie budowanie strategii wzmocnienia pozycji rynkowej tego rozwiązania oraz wsparcie klientów.

Odszedł Andrzej Gumułka

Zawiadamiamy, że 18 września 2022 r. w wieku 83 lat odszedł niezwykle ceniony specjalista i menadżer, od niemal pięciu dekad związany z branżą poligraficzną, a przede wszystkim człowiek wielkiego formatu – dr Andrzej Gumułka.
Urna z prochami zostanie złożona 23 września br. o godzinie 11.00 na cmentarzu parafii św. Jadwigi w Milanówku, przy ul. Wojska Polskiego.

Cześć Jego Pamięci!

Fujifilm rozwija dział druku na żądanie w Polsce

Firma Fujifilm poinformowała o mianowaniu Agnieszki Głowackiej na stanowisko menadżera ds. rozwoju działu druku na żądanie w Polsce. Jak podkreślono w komunikacie, jej niemal dwudziestoletnie doświadczenie w branży wesprze rozwój firmy, zwłaszcza w czasie wprowadzenia na rodzimy rynek maszyn tonerowych z serii Revoria Press PC1120 i E1.

Nowy dyrektor finansowy Grupy technotrans

Rada Nadzorcza technotrans SE powołała Robina Schaede na stanowisko dyrektora finansowego. Schaede obejmie je najpóźniej 1 grudnia br. W związku z tym zarząd Grupy będzie w przyszłości ponownie składał się z trzech członków: Michael Finger (CEO, rzecznik zarządu), Peter Hirsch (CTO/COO) oraz Robin Schaede (CFO).

Zmarł prof. Herbert Czichon

Pogrążeni w smutku zawiadamiamy, że w dn. 21 sierpnia br., w wieku 88 lat, odszedł
prof. dr Herbert CZICHON

nestor polskiej poligrafii, naukowiec, i dydaktyk, jeden z założycieli Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej i jego wieloletni dyrektor. Autor lub współautor 50 patentów wdrożonych do produkcji, ponad 300 publikacji naukowych, broszur i książek, skryptów uczelnianych. Promotor i współpromotor licznych prac doktorskich na PW i w Wyższej Szkole Poligraficznej w Lipsku. Wieloletni Autor i Przyjaciel „Świata DRUKU”.

Fujifilm wzmacnia zespół

Nowym dyrektorem ds. marketingu w dziale Fujifilm Wide Format Inkjet Systems, odpowiedzialnym za marketing nowych maszyn Acuity Ultra (w tym Acuity Ultra Hybrid LED), został Shaun Holdom.

Xerox z nowym dyrektorem generalnym

Xerox Holdings Corporation poinformował o powołaniu z początkiem sierpnia na stanowisko dyrektora generalnego Stevena Bandrowczaka, który – po śmierci Johna Visentina w czerwcu 2022 r. – pełnił tę funkcję tymczasowo.

Nowa dyrektor ds. marketingu produktów w Miraclon

Firma Miraclon mianowała Deanę Conyard nowym dyrektorem ds. marketingu produktów. Ze swojego biura w globalnej siedzibie przedsiębiorstwa w Oakdale w stanie Minnesota będzie ona kierować zespołem marketingu produktów i jego pracą na całym świecie.

Fujifilm wzmacnia dział opakowań cyfrowych w EMEA

Firma Fujifilm Europe poinformowała o powołaniu Raynalda Barillota na stanowisko menedżera kategorii w dziale opakowań cyfrowych na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Będzie on zarządzał portfolio produktów przeznaczonych dla tego sektora poligrafii, podlegając bezpośrednio Manuelowi Schruttowi, szefowi działu opakowań w Fujifilm EMEA.

Firma Zinart świętuje jubileusz 30-lecia zmianami

Jubileusz 30-lecia działalności firmy Zinart z Wrocławia, zaopatrującej polskie i zagraniczne drukarnie w maszyny, materiały eksploatacyjne i części zamienne, zbiegł się w czasie z uruchomieniem sklepu internetowego oraz z historyczną zmianą w kierownictwie. Adam Zindulski – założyciel i do niedawna prezes zarządu firmy – przekazał jej stery swoim wieloletnim współpracownikom, którzy stali się jednocześnie właścicielami spółki. Paweł Trzeciak objął funkcję prezesa zarządu, zaś Grzegorz Śleziak i Jacek Mozoła pozostają – jak dotychczas – wiceprezesami firmy.

Z ostatniej chwili

Podczas tegorocznej konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy, będziemy rozmawiać o tym, jak korzystać z możliwości, które daje color management, aby optymalnie, tanio, efektywnie i ekologicznie prowadzić swoją drukarnię. Zaprezentujemy Państwu nowości rynkowe, m.in. urządzenia X-Rite eXact 2, SunConnect i Epson SD-10, których działanie w praktyce będą Państwo mogli poznać podczas sesji warsztatowych. Zapraszamy 26 października br. do Centrum Konferencyjno-Apartamentowego „Mrówka” w Warszawie.
Współorganizatorami XVI Konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą są firmy Epson, Fujifilm, Heidelberg, Reprograf-Grafikus i Sun Chemical. Partnerami wydarzenia są Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego i z pewnością znani Państwu eksperci CM.
Cieszymy się, że w tym roku spotkamy się znów osobiście, a nie w trybie zdalnym, i będziemy mogli wymienić się z Państwem doświadczeniami. Zapraszamy do rejestracji na konferencję pod adresem https://azb.akademia-wiedzy.eu/.
Co w programie wydarzenia?

Firma Fujifilm 29 września br. zaprosiła firmy poligraficzne oraz przedstawicieli prasy branżowej z całej Europy na drugą edycję wydarzenia Peak Performance Print Experience. W Centrum Zaawansowanych Technologii Druku w Brukseli nie zabrakło także przedstawiciela „Świata DRUKU”. Podczas spotkania zaprezentowano nowe urządzenia do druku cyfrowego, nie zabrakło pokazów na żywo (także demonstracji online prosto z Japonii) oraz case study z udziałem jednego z klientów firmy. Odbyła się także pierwsza prezentacja i zapowiedź techniczna nowego urządzenia POD, które ma zostać oficjalnie wprowadzone na rynek w dalszej części tego roku.
Relację z wydarzenia zamieścimy wkrótce na łamach naszego miesięcznika.

NT-ware, oddział Canon produkujący m.in. oprogramowanie chmurowe uniFLOW Online, zajął pierwszą pozycję pod względem sprzedaży na rynku Europy Zachodniej w 2021 r. w kategorii urządzeń i systemów do zarządzania drukiem.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.