Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Kodak złożył wniosek o upadłość

W dniu 19 stycznia 2012 firma Eastman Kodak złożyła do sądu w Nowym Jorku wniosek o ochronę przed wierzycielami. Rozpoczęcie procedury bankructwa ma pomóc w restrukturyzacji firmy o 131-letniej tradycji. Spółka poinformowała, że zabezpieczyła w Citibanku linię kredytową na 950 mln dolarów, co ma pomóc jej przejść przez proces uzdrawiania. Firma spodziewa się zakończenia restrukturyzacji w 2013 roku.

API.PL pokaże plotery wielkoformatowe na RemaDays

Firma API.PL jako nowość wprowadza do swojej oferty dwugłowicowe plotery wielkoformatowe. Dzięki przystępnej cenie oraz wysokiej wydajności mogą one stać się dźwignią rozwoju wielu przedsiębiorstw, dla których do tej pory urządzenia tego typu były nieosiągalne. API.PL jest znanym i wiodącym dostawcą materiałów do sitodruku na tekstyliach. Jednak dostrzegając trendy rynkowe, od trzech lat konsekwentnie rozwija ofertę kierowaną do drukarń wielkoformatowych.

Océ Poland zaprasza na spotkania z innowacyjnymi technologiami

Podczas Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays 2012 na stoisku nr 4B8 w hali nr 4 będzie można osobiście zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami firmy Océ, jak również uzyskać fachowe porady od jej przedstawicieli. Wśród prezentowanych urządzeń znajdą się cyfrowe rozwiązania zarówno mało-, jak i wielkoformatowe.

PolKos na RemaDays

Firma PolKos ponownie będzie obecna ze swoim stoiskiem (4F6) na targach RemaDays. W dniach od 1 do 3 lutego 2012 w Centrum Expo XXI Warszawie zaprezentuje część produktów znajdujących się w jej ofercie, przede wszystkim maszyny Roland, a także najwyższej jakości atramenty Bordeaux do szerokiej gamy drukarek.

Druk cyfrowy w Agencji Reklamowej Papilar

W ubiegłym roku w Agencji Reklamowej Papilar z Chojnic gdańska firma DKS wdrożyła system Konica Minolta bizhub PRO C65HC. Dzięki wdrożeniu Papilar dysponuje dzisiaj profesjonalnym drukiem cyfrowym oraz kompletną introligatornią. Produkcja obejmuje kalendarze, książki, fotoksiążki, albumy, fotograficzne portfolia, ulotki, broszury reklamowe oraz inne, oryginalne i niekonwencjonalne produkty poligraficzne.

Jubileusz firmy Hunkeler

Szwajcarska firma Hunkeler AG, z siedzibą w Wikon, świętuje swoje 90-lecie. Powstała w 1922 r. jako jednoosobowa firma „Josef Hunkeler”, której zadaniem była sprzedaż maszyn poligraficznych. Od tego czasu rosła stając się dostawcą innowacyjnych rozwiązań stosowanych przy cyfrowym druku zwojowym, z siecią sprzedaży na całym świecie.

Znamy daty Labelexpo Europe 2013

Targi Labelexpo Europe powrócą do brukselskich hal Expo w Belgii w dniach 24–27 września 2013. Będzie to 32 edycja imprezy wspierana po raz kolejny przez Finat.

manroland – decyzja w środę?

Negocjacje w sprawie sprzedaży firmy manroland, które są częścią postępowania upadłościowego, wchodzą w ostatnią fazę. „Mamy dwie oferty przetargowe, które w środę zostaną przedłożone radzie wierzycieli" – mówi Werner Schneider, syndyk masy upadłościowej sprawujący nadzór finansowy nad firmą manroland AG. Aktualny stan negocjacji pozwala bez ryzyka twierdzić, że sprzedaż umożliwi dalsze istnienie trzech fabryk manrolanda: w Augsburgu, Offenbach i Plauen. Według Schneidera, rozmowy z uczestnikami przetargu były złożone i odbywały się pod presją czasu.

Bukowina już za nami

Dobiegła końca 13. Zimowa Konferencja Poligraficzna zorganizowana w dniach 11–14 stycznia w Bukowinie Tatrzańskiej przez Szczecińską Agencję Edukacyjną. Przedstawiciele polskiej branży poligraficznej zapoznali się w jej trakcie z zapowiedziami producentów i dostawców na zbliżające się targi drupa 2012.

XIII edycja Konkursu Złotego Gryfa

Wszystkie polskie drukarnie do 31 marca mogą zgłaszać swoje wyroby do konursu Złotego Gryfa 2012, na najlepszą jakość w poligrafii organizowanego przez Polską Izbę Druku. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymują statuetki Złotego Gryfa, prawo jego używania jako znaku graficznego na blankietach firmowych oraz przywilej zamieszczania na swoich wyrobach tekstu: „Drukarnia jest laureatem konkursu Złoty Gryf 2012”.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.