Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

manroland – decyzja w środę?

Negocjacje w sprawie sprzedaży firmy manroland, które są częścią postępowania upadłościowego, wchodzą w ostatnią fazę. „Mamy dwie oferty przetargowe, które w środę zostaną przedłożone radzie wierzycieli" – mówi Werner Schneider, syndyk masy upadłościowej sprawujący nadzór finansowy nad firmą manroland AG. Aktualny stan negocjacji pozwala bez ryzyka twierdzić, że sprzedaż umożliwi dalsze istnienie trzech fabryk manrolanda: w Augsburgu, Offenbach i Plauen. Według Schneidera, rozmowy z uczestnikami przetargu były złożone i odbywały się pod presją czasu.

Bukowina już za nami

Dobiegła końca 13. Zimowa Konferencja Poligraficzna zorganizowana w dniach 11–14 stycznia w Bukowinie Tatrzańskiej przez Szczecińską Agencję Edukacyjną. Przedstawiciele polskiej branży poligraficznej zapoznali się w jej trakcie z zapowiedziami producentów i dostawców na zbliżające się targi drupa 2012.

XIII edycja Konkursu Złotego Gryfa

Wszystkie polskie drukarnie do 31 marca mogą zgłaszać swoje wyroby do konursu Złotego Gryfa 2012, na najlepszą jakość w poligrafii organizowanego przez Polską Izbę Druku. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymują statuetki Złotego Gryfa, prawo jego używania jako znaku graficznego na blankietach firmowych oraz przywilej zamieszczania na swoich wyrobach tekstu: „Drukarnia jest laureatem konkursu Złoty Gryf 2012”.

Pierwsze w Polsce Océ VarioPrint 6160 Ultra z podajnikiem w formacie B3

Dwie polskie drukarnie – Uni-Druk i Alnus – rozbudowały w ubiegłym roku swój park maszynowy o urządzenia Océ VarioPrint 6160 Ultra z modułem podawania papieru w formacie B3. Są to pierwsze w Polsce instalacje tych wysoko wydajnych monochromatycznych systemów cyfrowych, pozwalających na wydruk w formacie B3.

Fespa Digital 2012

W dniach 21–24 lutego Barcelonę odwiedzą nie tylko miłośnicy słynnych secesyjnych budynków Gaudiego. Można spodziewać się, że licznych gości przyciągną targi Fespa Digital 2012 – ponad 97% osób, które wzięły udział w zeszłorocznej edycji, zadeklarowało bowiem, że wybierze się na targi za rok. Mimo że Fespa Digital 2012 – ze względu na targi drupa – będzie mniejsza niż hamburska, i tak zgromadzi 400 wystawców i pozostanie największą imprezą organizowaną z myślą o wszystkich związanych z cyfrowym drukiem wielkoformatowym.

Lohmann na RemaDays

Na targach RemaDays firma Lohmann (stoisko 4E6A, hala 4) zaprezentuje szeroką paletę innowacyjnych rozwiązań dla producentów branży reklamowej. Taśmy klejące firmy Lohmann są kluczowe w tworzeniu wysokiej jakości artykułów POS. Umożliwiają swobodne projektowanie i często stanowią szybszą, trwalszą, a przy tym tańszą alternatywę dla innych systemów mocowania.

KML Solutions na RemaDays

Firma KML Solutions już po raz trzeci wystąpi na RemaDays w Warszawie. Jej stoisko – 2H13 – podobnie jak w zeszłym roku będzie w hali nr 2, w holu głównym. Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays odbędą się w dniach od 1 do 3 lutego 2012 w Centrum Expo XXI Warszawie. KML Solutions zaprezentuje swoją szeroką ofertę. Będą demonstrowane m.in. trzy maszyny z oferty firmy Roland.

RemaDays 2012

W dniach od 1 do 3 lutego 2012 w Centrum Expo XXI Warszawie odbędą się Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warszawa, organizowane przez firmę GJC Inter Media – ważne spotkanie branży reklamowej w Europie Środkowej. W ciągu trzech dni na powierzchni około 19 tys. m2 spotyka się blisko 12 tys. praktyków branży. „Świat DRUKU” jest wśród partnerów imprezy.

Ikonos zaprasza na RemaDays

Polski producent i dystrybutor materiałów do druku wielkoformatowego Ikonos zaprasza na targi RemaDays 2012, podczas których zaprezentuje swoją ofertę na stoisku nr 17 w holu głównym Centrum Expo XXI. Dobrze znana w Polsce marka Ikonos systematycznie gości na wystawach polskich i europejskich. Jesienią 2011 firma wystawiała się zarówno na niemieckich, jak i na włoskich targach Viscom.

Przełomowa technologia Memjet w Polsce

W dniu 30 grudnia 2011 Color Laboratory Polska sp. z o.o. podpisała umowę dystrybucyjną z węgierską firmą OWN-X, która jako jedna z pierwszych na świecie wyprodukowała serię drukarek, pracujących w oparciu o technologię Memjet. Color Laboratory Polska stała się jednocześnie wyłącznym przedstawicielem OWN-X na rynku polskim i rozpoczyna promowanie i sprzedaż urządzeń Memjet w naszym kraju. Stanowią one, jak podkreśla ich producent, doskonałą alternatywę lub uzupełnienie dotychczas używanego parku maszynowego dla drukarń specjalizujących się w różnych branżach: od etykiet i opakowań aż do druków transakcyjnych i aplikacji wielkoformatowych. Polska premiera drukarek OWN-X będzie miała miejsce podczas targów RemaDays, na stoisku Color Laboratory (4F11a w hali nr 4).

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.