Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Zing oferuje nowe papiery wolumenowe

Zing oferuje nowe papiery wolumenowe

Oferta papierów wolumenowych firmy Zing została poszerzona o kolejne dwa produkty powlekane: Vivid i Stella. Wolumen papierów stwarza możliwości zastosowania niższych gramatur i uzyskania oszczędności przy zakupie papieru. Nowe produkty pochodzące z papierni Story Enso są przeznaczone dla wydawców i drukarń dziełowych.

Stella Press to dwustronnie powlekany, lekko kremowy matowy papier publikacyjny o wolumenie 1,15 cm3/g. Wykorzystanie w procesie produkcji włókien mechanicznych zapewnia bardzo wysoką nieprzezroczystość, gwarantującą doskonały efekt w obustronnym druku wielobarwnym. Papier wyróżnia się wyjątkowo wysokim wolumenem oraz nieprzezroczystością. Zastosowanie papieru o wolumenie 1,15 sprawia, że grzbiet książek, czasopism i magazynów jest o ok. 15–20% grubszy niż w wypadku standardowych papierów LWC lub MWC. Stella Press dostępny jest w gramaturach 60 i 65 g/m2.
Vivid to, podobnie jak Stella, dwustronnie powlekany, matowy papier publikacyjny, charakteryzujący się najwyższym dostępnym na rynku wolumenem (objętość właściwa 1,20 cm3/g). Dzięki niemu grzbiet książek, czasopism i magazynów jest o ok. 20–25% grubszy niż w wypadku standardowych drzewnych papierów LWC lub MWC. Przy zastosowaniu Vividu w miejsce standardowego powlekanego papieru bezdrzewnego, szerokość grzbietu publikacji może wzrosnąć nawet o 45%. Vivid wyróżnia się wyjątkową gładkością, szlachetną lekko kremową barwą oraz wysoką nieprzezroczystością. Dostępny jest w gramaturach: 70, 80, 90 g/m2.
Oba papiery standardowo posiadają certyfikat PEFC, zaś na zamówienie mogą być dostępne z certyfikatem FSC.
Obecnie Zing proponuje klientom jedną z najszerszych na rynku ofert papierów publikacyjnych drzewnych i bezdrzewnych oraz materiałów do oprawy miękkiej i twardej. Rosnącym powodzeniem do lat cieszą się dobrze znane drukarniom i wydawcom papiery wolumenowe niepigmentowane (Creamy, Creamy Hi Bulk, Novel, Norbook, Bulky) oraz pigmentowane (Lux Cream, Classic, Norset). Oferta obejmuje też szeroką gamę papierów powlekanych drzewnych i bezdrzewnych, papiery z recyclingu oraz różnorodne materiały do oprawy książek.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.