Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

KML Solutions na RemaDays

Firma KML Solutions już po raz trzeci wystąpi na RemaDays w Warszawie. Jej stoisko – 2H13 – podobnie jak w zeszłym roku będzie w hali nr 2, w holu głównym. Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays odbędą się w dniach od 1 do 3 lutego 2012 w Centrum Expo XXI Warszawie. KML Solutions zaprezentuje swoją szeroką ofertę. Będą demonstrowane m.in. trzy maszyny z oferty firmy Roland.

RemaDays 2012

W dniach od 1 do 3 lutego 2012 w Centrum Expo XXI Warszawie odbędą się Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warszawa, organizowane przez firmę GJC Inter Media – ważne spotkanie branży reklamowej w Europie Środkowej. W ciągu trzech dni na powierzchni około 19 tys. m2 spotyka się blisko 12 tys. praktyków branży. „Świat DRUKU” jest wśród partnerów imprezy.

Ikonos zaprasza na RemaDays

Polski producent i dystrybutor materiałów do druku wielkoformatowego Ikonos zaprasza na targi RemaDays 2012, podczas których zaprezentuje swoją ofertę na stoisku nr 17 w holu głównym Centrum Expo XXI. Dobrze znana w Polsce marka Ikonos systematycznie gości na wystawach polskich i europejskich. Jesienią 2011 firma wystawiała się zarówno na niemieckich, jak i na włoskich targach Viscom.

Przełomowa technologia Memjet w Polsce

W dniu 30 grudnia 2011 Color Laboratory Polska sp. z o.o. podpisała umowę dystrybucyjną z węgierską firmą OWN-X, która jako jedna z pierwszych na świecie wyprodukowała serię drukarek, pracujących w oparciu o technologię Memjet. Color Laboratory Polska stała się jednocześnie wyłącznym przedstawicielem OWN-X na rynku polskim i rozpoczyna promowanie i sprzedaż urządzeń Memjet w naszym kraju. Stanowią one, jak podkreśla ich producent, doskonałą alternatywę lub uzupełnienie dotychczas używanego parku maszynowego dla drukarń specjalizujących się w różnych branżach: od etykiet i opakowań aż do druków transakcyjnych i aplikacji wielkoformatowych. Polska premiera drukarek OWN-X będzie miała miejsce podczas targów RemaDays, na stoisku Color Laboratory (4F11a w hali nr 4).

Wolff Trading na RemaDays

Firma Wolff Trading wystawi się, po raz pierwszy, na targach RemaDays – hala nr 4, stoisko A15. Zaprezentuje ofertę usług w zakresie uszlachetniania podłoży kartonowych z zastosowaniem różnorodnych folii.

Heidelberg na drupa 2012

Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) zaprezentuje na targach drupa 2012 (3–16 maja, Düsseldorf), swoją nową ofertę produktów i usług w hali 1. Firma skoncentruje swoją obecność na targach na rozbudowanym portfolio najnowocześniejszych technologii i usług pod hasłem „Discover HEI”. Przedstawi rozwiązania, które umożliwią drukarniom i introligatorniom sprostanie bieżącym wymaganiom rynku.

GEW dla AB Graphic International

W fabryce AB Graphic International w Bridlington (hrabstwo East Yorkshire, Anglia) zainstalowano system utrwalania UV wyprodukowany i dostarczony przez GEW Ltd. W dniu, w którym rozwiązanie dotarło na miejsce, fabryka wstrzymała pracę, by kierownictwo wraz z pracownikami mogło uczcić tak ważne dla współpracy obydwu firm wydarzenie, zwłaszcza że rozwiązanie zainstalowane w fabryce było jubileuszowym – dziesięciotysięcznym systemem utwardzania UV wyprodukowanym przez GEW.

Pierwsza w Polsce instalacja Xerox DocuColor 8080

Przedsiębiorstwo ZET z Dębicy to kolejna firma, która – współpracując z Digital System od wielu już lat – po raz kolejny postawiła na rozwiązanie oferowane przez tego lokalnego dealera firmy Xerox. Niedawno rozpoczął tu pracę najnowszy model produkcyjny, a jednocześnie jeden z pierwszych w Polsce – Xerox DocuColor 8080.

Zmiany w serwisie i ofercie Arctic Paper

Arctic Paper poinformował, że od początku 2012 roku nastąpiła zmiana w zakresie oferty papierów książkowych. Papiery niepowlekane to: Amber Graphic i Amber Volume, Munken Print i Munken Premium oraz Pamo. Z oferty wyłączono Munken Pocket, a w jego miejsce zaproponowano papiery Pamo, w szerszym niż dotychczas zakresie.

Obiecujące zainteresowanie firmą manroland AG

Perspektywy na pozyskanie inwestora dla firmy manroland AG polepszyły się. Administrator Werner Schneider przeprowadził w ostatnim czasie liczne rozmowy z zainteresowanymi. „Obecnie toczą się z poważnie zainteresowanymi inwestorami rozmowy dotyczące wszystkich trzech zakładów produkcyjnych: w Augsburgu, Offenbach i Plauen. Negocjacje trwają” – powiedział Schneider.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.