Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Polecane artykuły
Tutaj anonsujemy ciekawe artykuły z najnowszych wydań "Świata DRUKU".
„W ostatniej dekadzie zaszła bardzo duża zmiana w podejściu detalistów do marki własnej. Stała się ona jednym z centralnych elementów strategii rynkowej sieci handlowych oraz głównym wyznacznikiem ich pozycji na rynku” – pisze Joanna Kwiczor, ekspertka z branży retail i FMCG. Z jej ciekawego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie kroki podejmują duże sieci handlowe, by za pomocą marek własnych zdominować rynek FMCG.
O tym, że standaryzacja procesu produkcyjnego znacząco wpływa na wydajność przedsiębiorstwa i spore oszczędności, nikogo przekonywać nie trzeba. Jak jednak zmierzyć ową efektywność, czyli maksymalne przełożenie poniesionych nakładów – np. w park maszynowy – na wyniki? Jan Lipiak, właściciel drukarni fleksograficznej Etigraf, dzieli się z czytelnikami interesującym studium przypadku. Polecamy!
„Obecnie na rynku funkcjonują inteligentne rozwiązania etykietowe, począwszy od drukowanych cyfrowo, skończywszy na etykietach z miniaturowymi układami elektronicznymi, opracowane z myślą o przetwórcach, którzy chcą oferować opakowania z wartością dodaną” – pisze w swoim artykule poświęconym możliwościom i przyszłości technologii RFID Francisco Melo, wiceprezes i dyrektor generalny globalnego działu RFID w Avery Dennison.
„O proofach mówi się dużo i często, zwłaszcza w kontekście akceptacji materiału do druku. Jednak proof w pełni wiarygodny i poprawnie wykonany zdarza się niezwykle rzadko...” – zaczyna swój artykuł Marcin Dąbrowski, doświadczony drukarz i praktyk teorii barwy.
"Aby określić drukowalność różnych tekstur za pomocą techniki tampondruku, mniej więcej 20 lat temu przeprowadziliśmy testy na ponad 60 płytach Mold-Tech z nierówną powierzchnią. Jednak przez ten czas wiele się zmieniło..." – mówi John Kaverman, prezes Pad Print Pros, niezależnej firmy konsultingowej specjalizującej się w tampondruku.
Agnes Kolignan ukończyła najbardziej prestiżową uczelnię modową Europy, jeśli nie świata – londyński Central Saint Martins. Jej dyplom z druku na tkaninie nagrodziła firma L’Oréal. Po dziesięciu latach projektowania dla najsłynniejszych domów mody haute couture – najpierw jako etatowy pracownik, później freelancer – okrzepła. O swojej pracy dla największych projektantów, inspiracjach i doświadczeniach opowiedziała Monice Zieleniewskiej.
O tym, że architekci na etapie wizualizacji chętnie posługują się papierowymi makietami, wiemy nie od dziś, ale czy papier może znaleźć w architekturze szersze zastosowanie? A gdyby tak... móc zamieszkać w domku z kart? Z Jerzym Łątką, architektem i projektantem pierwszego polskiego domu z papieru, który stanął w kampusie Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, rozmawia Monika Zieleniewska.
Każdy, kto choć trochę interesuje się marketingiem, wie, że branża reklamowa stale się rozwija i zmienia. W obecnych czasach postęp technologiczny sprawił, że możliwości promocji poszczególnych produktów czy też usług są bardzo szerokie. Tradycyjne formy reklamy w prasie i telewizji coraz częściej ustępują miejsca mediom elektronicznym, wykorzystującym narzędzia i możliwości oferowane przez Internet. Jak w takiej sytuacji odnajduje się branża gadżetów reklamowych? - pyta Ewa Olczak.
Kto z naszych Czytelników nie otrzymał jeszcze drukowanego egzemplarza grudniowego "Świata DRUKU", może choć odrobinkę zaspokoić ciekawość, zaglądając do wersji elektronicznej, która już jest dostępna w naszej Czytelni. W numerze m.in. bardzo ciekawy tekst Marcina Dąbrowskiego o reprodukcji starodruków.
Według ekspertów, cyfrowy druk dziełowy obecnie nie odbiega jakością od tradycyjnego druku dziełowego i z powodzeniem oba rodzaje druku mogą się uzupełniać. Dowodzi tego Piotr Dobrołęcki w artykule, który ukazał się w dwóch częściach na łamach "Świata DRUKU" (w nr. 10 i 11/2017).
« Poprzedni Następny » 1 2 3 4 5
W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.
6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.
Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.