Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Polecane artykuły

Polecane artykuły

Tutaj anonsujemy ciekawe artykuły z najnowszych wydań "Świata DRUKU".

Marka własna – jej znaczenie w strategii sieci handlowych

„W ostatniej dekadzie zaszła bardzo duża zmiana w podejściu detalistów do marki własnej. Stała się ona jednym z centralnych elementów strategii rynkowej sieci handlowych oraz głównym wyznacznikiem ich pozycji na rynku” – pisze Joanna Kwiczor, ekspertka z branży retail i FMCG. Z jej ciekawego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie kroki podejmują duże sieci handlowe, by za pomocą marek własnych zdominować rynek FMCG.

Jak standaryzacja poprawiła efektywność pracy drukarni fleksograficznej

O tym, że standaryzacja procesu produkcyjnego znacząco wpływa na wydajność przedsiębiorstwa i spore oszczędności, nikogo przekonywać nie trzeba. Jak jednak zmierzyć ową efektywność, czyli maksymalne przełożenie poniesionych nakładów – np. w park maszynowy – na wyniki? Jan Lipiak, właściciel drukarni fleksograficznej Etigraf, dzieli się z czytelnikami interesującym studium przypadku. Polecamy!

Etykiety RFID a przyszłość inteligentnych opakowań

„Obecnie na rynku funkcjonują inteligentne rozwiązania etykietowe, począwszy od drukowanych cyfrowo, skończywszy na etykietach z miniaturowymi układami elektronicznymi, opracowane z myślą o przetwórcach, którzy chcą oferować opakowania z wartością dodaną” – pisze w swoim artykule poświęconym możliwościom i przyszłości technologii RFID Francisco Melo, wiceprezes i dyrektor generalny globalnego działu RFID w Avery Dennison.

Jak uzyskać wiarygodny proof?

„O proofach mówi się dużo i często, zwłaszcza w kontekście akceptacji materiału do druku. Jednak proof w pełni wiarygodny i poprawnie wykonany zdarza się niezwykle rzadko...” – zaczyna swój artykuł Marcin Dąbrowski, doświadczony drukarz i praktyk teorii barwy.

Tampondruk na nierównych powierzchniach. Jak osiągnąć najlepsze rezultaty?

"Aby określić drukowalność różnych tekstur za pomocą techniki tampondruku, mniej więcej 20 lat temu przeprowadziliśmy testy na ponad 60 płytach Mold-Tech z nierówną powierzchnią. Jednak przez ten czas wiele się zmieniło..." – mówi John Kaverman, prezes Pad Print Pros, niezależnej firmy konsultingowej specjalizującej się w tampondruku.

Projektant druków haute couture to zawód elitarny

Agnes Kolignan ukończyła najbardziej prestiżową uczelnię modową Europy, jeśli nie świata – londyński Central Saint Martins. Jej dyplom z druku na tkaninie nagrodziła firma L’Oréal. Po dziesięciu latach projektowania dla najsłynniejszych domów mody haute couture – najpierw jako etatowy pracownik, później freelancer – okrzepła. O swojej pracy dla największych projektantów, inspiracjach i doświadczeniach opowiedziała Monice Zieleniewskiej.

"Domek z kart", czyli inne życie papieru

O tym, że architekci na etapie wizualizacji chętnie posługują się papierowymi makietami, wiemy nie od dziś, ale czy papier może znaleźć w architekturze szersze zastosowanie? A gdyby tak... móc zamieszkać w domku z kart? Z Jerzym Łątką, architektem i projektantem pierwszego polskiego domu z papieru, który stanął w kampusie Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, rozmawia Monika Zieleniewska.

Wirtualna rzeczywistość zamiast długopisu

Każdy, kto choć trochę interesuje się marketingiem, wie, że branża reklamowa stale się rozwija i zmienia. W obecnych czasach postęp technologiczny sprawił, że możliwości promocji poszczególnych produktów czy też usług są bardzo szerokie. Tradycyjne formy reklamy w prasie i telewizji coraz częściej ustępują miejsca mediom elektronicznym, wykorzystującym narzędzia i możliwości oferowane przez Internet. Jak w takiej sytuacji odnajduje się branża gadżetów reklamowych? - pyta Ewa Olczak.

Jak ugryźć nuty...

Kto z naszych Czytelników nie otrzymał jeszcze drukowanego egzemplarza grudniowego "Świata DRUKU", może choć odrobinkę zaspokoić ciekawość, zaglądając do wersji elektronicznej, która już jest dostępna w naszej Czytelni. W numerze m.in. bardzo ciekawy tekst Marcina Dąbrowskiego o reprodukcji starodruków.

Cyfrowy druk dziełowy w Polsce

Według ekspertów, cyfrowy druk dziełowy obecnie nie odbiega jakością od tradycyjnego druku dziełowego i z powodzeniem oba rodzaje druku mogą się uzupełniać. Dowodzi tego Piotr Dobrołęcki w artykule, który ukazał się w dwóch częściach na łamach "Świata DRUKU" (w nr. 10 i 11/2017).

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.