Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Polecane artykuły / Cyfrowy druk dziełowy w Polsce

Cyfrowy druk dziełowy w Polsce

Fot. pixabay.com

Według ekspertów, cyfrowy druk dziełowy obecnie nie odbiega jakością od tradycyjnego druku dziełowego i z powodzeniem oba rodzaje druku mogą się uzupełniać. Dowodzi tego Piotr Dobrołęcki w artykule, który ukazał się w dwóch częściach na łamach "Świata DRUKU" (w nr. 10 i 11/2017).

"Należy zaznaczyć - pisze autor - że druk dziełowy w technice cyfrowej jest tylko jednym z jej trzech zastosowań, gdyż w tej samej technologii na dużą skalę drukuje się też materiały dla usług direct mail oraz rachunki i wyciągi bankowe. Dlatego udział produkcji dziełowej w poszczególnych drukarniach może być różny i jego pozycja nie zawsze jest najważniejsza z uwagi na intratność zleceń z pozostałych dwóch obszarów działania. Poza tym druk cyfrowy jest używany przemysłowo do drukowania różnych instrukcji czy druków reklamowych, a nawet w produkcji opakowań.

"O wielkości i rozwoju obszaru dziełowego decydują wydawcy, którym rozwiązania oferowane przez druk cyfrowy dają przede wszystkim możliwości wykonywania niewielkich nakładów, co pozwala minimalizować niesprzedane zapasy i ograniczyć koszty składowania, a także umożliwiają dodruk kolejnych partii, jak też druk pozycji specjalistycznych dla wąskiego grona odbiorców".

Zachęcamy do lektury.

Część I

Część II

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.