Home / Archiwum

Sposób filtrowania:
Aktualne filtrowanie: Wszystko

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Model Opakowania świętuje w tym roku ćwierćwiecze działalności w Polsce. Firma, mająca na koncie sprzedaż blisko 5,5 mld opakowań, na początku 1998 r. uruchomiła pierwszą linię produkcyjną w zakładzie w Biłgoraju. Powstało wówczas opakowanie na szampana, które w odświeżanej formie produkowane jest do dzisiaj.

Z końcem kwietnia zakończy działalność drukarnia Polska Press w Poznaniu – podaje portal Wirtualnemedia.pl. W ciągu ostatnich ośmiu lat ten sam los spotkał sześć innych zakładów wydawcy. Dwie ze swoich trzech drukarni ponad trzy lata temu wygasiła Agora. Łącznie to osiem zamkniętych zakładów. Tymczasem światełkiem w tunelu dla rynku mogą być stabilizujące się ceny papieru.