Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Polecane artykuły

Polecane artykuły

Tutaj anonsujemy ciekawe artykuły z najnowszych wydań "Świata DRUKU".

Oprawa – szata, która zdobi

"Wyróżnienie produktu i elegancja – to główne przyczyny poszukiwania innowacyjności w sposobach dekorowania opakowania. Oprawa to „opakowanie” dla bloku – książki, notesu, ale również dyplomu czy listu adresowego. W czasach wszechobecnej elektroniki eleganckie oprawy muszą się wyróżniać, a tym samym wytworzyć podświadomą potrzebę posiadania produktu lub chociaż dotknięcia go", przekonuje Iwona Dulińska, autorka artykułu opublikowanego w czerwcowym wydaniu "Świata DRUKU". Serdecznie zapraszamy do lektury!

O renesansie rzemiosł poligraficznych

Na naszych oczach ma miejsce zjawisko rosnącego zainteresowania tzw. tradycyjnym rzemiosłem. Dotyczy to różnych umiejętności i dziedzin rzemieślniczych, od fotografii począwszy, na kaligrafii czy garncarstwie skończywszy. Jest między nimi również poligrafia. Czy to tylko chwilowa moda, czy jednak coś więcej? Odpowiedź na to pytanie znajdą Państwo w artykule pt. "O renesansie rzemiosł poligraficznym" autorstwa Jana Grochockiego, opublikowanym w czerwcowym wydaniu "Świata DRUKU".

Nowe stare dylematy, czyli serwis i obsługa posprzedażna

Używana czy nowa? Od tego samego co zwykle dostawcy czy może tym razem od innego? Droższa, tańsza, z Chin czy z Niemiec? Wybór właściwej maszyny poligraficznej to skomplikowana sprawa, zwłaszcza że ceny tych zaawansowanych technicznie urządzeń niemal nigdy nie są niskie. Czym się kierować? Wielu mówi: profesjonalnym serwisem – niezależnie od pozostałych zmiennych. Sprawdziliśmy jak podchodzą do tego liczący się producenci.

Standaryzacja procesu drukowania techniką offsetową

O tym, jak ważna jest standaryzacja procesu drukowania, nikogo już przekonywać nie trzeba. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z wynikami badań z zakresu standaryzacji procesu drukowania techniką offsetową wykonane w warunkach produkcyjnych, które w swoim dwuczęściowym artykule prezentuje dr hab. inż. Liliya Harri.

Dlaczego rozmiar ma znaczenie? Część 2

Standaryzacja rozmiarów papieru do druku sięga setek lat wstecz. Obecnie w obliczu różnorodności formatów i standardów łatwo się pogubić. Z pomocą w usystematyzowaniu swojej wiedzy przychodzi Simon Eccles - autor artykułu na ten temat opublikowanego w majowym "Świecie DRUKU". Jego elektroniczną wersję znajdą Państwo tutaj.

Dlaczego rozmiar ma znaczenie? Część 1

Standaryzacja rozmiarów papieru do druku sięga setek lat wstecz. Zdefiniowany normą ISO format A papierów drukowych obowiązuje niemal na całym świecie oprócz Ameryki Północnej. Co jednak z wymiarami podłoży w druku wielkoformatowym? Czy są w jakiś sposób ustandaryzowane, a może takiej właśnie standaryzacji im potrzeba?

Po książkę w plener albo do... filharmonii

„Obecne czasy są trudne dla polskiego przemysłu książki. Mniej się drukuje na potrzeby krajowych wydawnictw, maleją nakłady książek i systematycznie od 2014 roku spada wartość ich sprzedaży. W tej sytuacji zadziwiająco dobrze wypada ocena targów i kiermaszów, na których pojawiają się tysiące czytelników rzeczywiście kupujących książki”.

Zadbaj o sita – to się opłaca

Sita mają kluczowe znaczenie w technice sitodruku. Od ich jakości i trwałości zależą zyski drukarni, dlatego tak ważne jest, by w procesie eksploatacji odpowiednio się z nimi obchodzić. Mark Clewell i Douglas Grigar, doświadczeni sitodrukarze, zdradzają 4 patenty, dzięki którym można osiągnąć długowieczność sit. Zapraszamy do lektury!

N-propanol kluczem do ekonomicznego i ekologicznego druku opakowań

Tym razem zachęcamy Państwa do lektury interesującego artykułu poświęconego korzyściom ze stosowania rozpuszczalników na bazie alkoholu n-propylowego w druku techniką fleksograficzną i rotograwiurową. Autorami tekstu są Jens Klabunde i Sebastian Anton, specjaliści z koncernu chemicznego Oxea. Badania, na podstawie których zebrano wnioski, zostały przeprowadzone w Hochschule der Medien w Stuttgarcie.

Kilka rzeczy, których nie wiesz o opakowaniach

Czy opakowania zbiorcze służą jedynie do transportu? Czy też może poprzez optymalizację da się na nich zaoszczędzić, a nawet... zyskać? A co z realnymi przychodami uzyskiwanymi dzięki inwestycji w przemyślany projekt opakowania? Na te i wiele innych pytań w cyklu eksperckich artykułów odpowiada Robert Lis, kierownik ds. marketingu w DS Smith Packaging. Zapraszamy do lektury!

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.