Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Polecane artykuły

Polecane artykuły

Tutaj anonsujemy ciekawe artykuły z najnowszych wydań "Świata DRUKU".

Marka własna – od „pasiaków” do organicznej kawy z plantacji Fair Trade

Cały czas jesteśmy świadkami ewolucji marek własnych. Produkty tego typu, znane u nas od końca lat 90., są coraz częściej wybierane przez nabywców. Swoją wiedzą z zakresu tej problematyki podzieliła się Joanna Kwiczor, w artykule zatytułowanym „Marka własna – od „pasiaków” do organicznej kawy z plantacji Fair Trade”.

Czytaj artykuł

Kalibracja i profilowanie urządzeń

O urządzeniach do pomiaru kolorów, ich kalibracji i profilowaniu opowiada w swoim artykule Paul Lindström, jeden z autorów przewodników z serii „Technologie wielkiego formatu” przygotowywanych przez Digital Dots. „Wykorzystywanie systemu do zarządzania barwą opracowanego pod kątem konkretnego urządzenia pozwoli oszczędzić dużo czasu, umożliwi stałą kontrolę nad jakością kolorów i efektem końcowym procesu druku”, podkreśla autor.

Czytaj artykuł

Cyfrowa swoboda tworzenia. Nieograniczone możliwości druku produkcyjnego

„Możliwości druku cyfrowego są praktycznie nieograniczone lub ograniczone już tylko kosztem zadruku” – twierdzi Marcin Dąbrowski, drukarz i praktyk teorii barw. W swoim artykule rozprawia się z mitami dotyczącymi cyfrowego druku produkcyjnego, a także opowiada o jakości i szybkości druku, którą można osiągnąć dzięki nowoczesnym, cyfrowym maszynom drukującym.

Czytaj więcej

Druk przemysłowy – integralna część produktu

Produkty bez odpowiedniego oznakowana mogą nie spełniać norm jakościowych i bezpieczeństwa, a zatem zagrażać zdrowiu użytkownika – dlatego właśnie druk przemysłowy jest tak ważną częścią procesu produkcyjnego. Niestety, w tej materii bardzo łatwo o niedopatrzenia. O współpracy projektanta, producenta i drukarni, a także najważniejszych błędach popełnianych na różnych etapach produkcji opakowania pisze Iwona Dulińska. Czytaj artykuł

Klasyczne i cyfrowe metody druku w produkcji etykiet i opakowań giętkich

Rynek opakowań drukowanych jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów produkcji poligraficznej. Zgodnie z raportem „Packaging Printing Market by Printing Ink (Aqueous & UV-Based), Printing Technology (Flexography, Gravure, Digital), Material (Paper & Paperboard, Plastic), Application (Food & Beverage, Cosmetics, and Pharmaceutical), and Region – Global Forecast to 2026” udział etykiet drukowanych w tym sektorze był największy w 2015 roku. Obecnie większą dynamikę wzrostu przewiduje się dla opakowań giętkich. Svitlana Khadzhynova w swym artykule przybliża techniki zadruku etykiet i opakowań giętkich, zarówno analogowe, jak i cyfrowe. Więcej...

Utrzymać barwę w ryzach. ICC Graphic Arts Experts' Day 2017

9 lipca w Pradze odbyła się konferencja sekcji „Graphic Arts”, organizowana przez ICC. Brzmi dumnie, ale co to właściwie jest ICC oraz co wartościowego wniosło to spotkanie do naszego poligraficznego życia? – pyta Marcin Dąbrowski we wstępie do swojej relacji z tego wydarzenia. Odpowiedź znajdą Państwo tutaj.

Czy gadżety reklamowe są passe?

„Gadżety reklamowe i ich znakowanie – temat może wydawać się banalny, bo przecież każda firma, której choć w znikomym stopniu zależy na zdobywaniu lojalności klientów, spotkała się z nim nie raz. Jednak ostatnio możemy zaobserwować tendencję spadkową, jeśli chodzi o zainteresowanie gadżetami reklamowymi” – pisze w swym artykule Martyna Ciudzińska.

Płaskie czy cylindryczne?

Chodzi oczywiście o maszyny do hot stampingu. Zapewne ci z Państwa, którzy zajmują się lub zamierzają zająć się uszlachetnianiem druku, nie raz zadawali sobie to pytanie. Zenon Łapiński powraca do tego zagadnienia, tym razem przedstawiając wady i zalety obu typów maszyn.

Co Trump wie o brandingu?

Przylatujący dziś do Warszawy prezydent Trump może nie jest wybitnym politykiem, jednak na budowaniu wizerunku i zbijaniu na tym majątku zna się jak mało kto. „Wykorzystanie mojego nazwiska na budynkach niesie ze sobą gwarancję najwyższej jakości i kosztuje przynajmniej 5 milionów dolarów” – przechwala się w cytowanej przez Joannę Roszkowską książce „Jak zostać bogaczem. Kulisy życia miliardera”.

Co z tą cyfrową technologią wodną?

„Z zeszłorocznych targów drupa, chociaż odbyły się późną wiosną, zdecydowanie powiało nowymi możliwościami w technologiach druku wielkoformatowego. Otóż pojawiło się pojęcie: „high-speed inkjet”, które wskazuje kierunek zmian interesujących ze względu na nowe technologie druku, jak również nowe, biznesowe ich wykorzystanie. Skąd pojęcie „high-speed” dla technologii inkjet? Odpowiedzi na to pytanie warto poszukać w obecnej technologii głowic i samego tuszu UV” – pisze Marcin Wójcik, zapraszając Państwa do świata druku cyfrowego. Jak stwierdza, „cyfrowa wodna technologia druku jest dominującym tematem podczas rozważań inwestycyjnych dużych producentów opakowań, standów reklamowych oraz producentów i firm przetwarzających tekturę falistą”. Warto więc nieco dokładniej przyjrzeć się temu zagadnieniu. Ciekawej lektury.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.