Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Ipex 2014 bez HP i Agfy

Firma HP zrezygnowała z uczestnictwa w międzynarodowych targach Ipex 2014, które odbędą się w Londynie. Producent woli brać udział w mniejszych, bardziej wyspecjalizowanych imprezach. Najprawdopodobniej na targach Ipex 2014 nie wystawi się także Agfa Graphics – taką informację można było znaleźć na stronie firmy na Twitterze.

Lunch z OPS

Stadion PGE Arena w Gdańsku, na którym jeszcze niedawno odbywały się mecze drużyn piłkarskich uczestniczących w Euro 2012, stał się miejscem, gdzie Konica Minolta zaprezentowała swoje rozwiązania dotyczące organizacji i optymalizacji procesu druku. Tematem spotkania zorganizowanego 28 czerwca było „Efektywne ograniczanie kosztów poprzez świadome zarządzanie produkcją dokumentów”. Eksperci Konica Minolta pokazali gościom możliwości najnowszych systemów i narzędzi wykorzystywanych do zarządzania przepływem informacji i flotą drukującą oraz korzyści związane z ich wprowadzeniem.

Fespa organizuje

Kolejna edycja targów Fespa odbędzie się w Londynie – ExCeL London – w dniach 25–29 czerwca 2013 roku. Do końca czerwca br. swój udział w imprezie zadeklarowało 310 wystawców. Wystawcy, którzy wzięli udział w targach w Monachium w 2010 roku, zwiększyli powierzchnię ekspozycji średnio o 10%, zatem już teraz można pokusić się o stwierdzenie, że Fespa 2013 będzie jak dotąd największą imprezą z tego cyklu. Jeszcze w tym roku stowarzyszenie Fespa 24 października organizuje swoją Mitteleuropäischer Konferenz, zaś w dniach 5–16 listopada w Londynie odbędzie się Fespa Global Summit 2012.

Obchody jubileuszu 60-lecia Sekcji Poligrafów SIMP i 20-lecia Polskiej Izby Druku oraz konferencja poligraficzna

W dniu 18 września br. w Inowrocławiu (Sala Koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej, ul. Kilińskiego 16) odbędzie się konferencja poligraficzna: „Dziesięć lat później. Inowrocław 2002–2012”. Organizują ją Sekcja Poligrafów SIMP, Polska Izba Druku i Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego. Konferencja nawiązuje do podobnej imprezy, która odbyła się w czerwcu 2002 roku. Po obradach, o godz. 20.00, przewidziano spotkanie integracyjne z okazji jubileuszu 60-lecia Sekcji Poligrafów SIMP i jubileuszu 20-lecia Polskiej Izby Druku.

Grafmasz instaluje półautomat Renz MoBi 500 w introligatorni Arkoch

Firma Grafmasz przeprowadziła w ostatnim czasie instalację kolejnego półautomatu do oprawy w spiralę Renz MoBi 500. Maszynę zakupiła firma Arkoch, zlokalizowana w Zbrudzewie koło Śremu niedaleko Poznania. Oferowana przez firmę Grafmasz – od kilku lat wyłącznego dystrybutora produkcyjnych urządzeń Renz na polskim rynku – maszyna Renz MoBi 500 ma wszystkie parametry istotne dla właścicieli firmy Arkoch.

Nowe możliwości serwisu Konica Minolta

Konica Minolta rozszerzyła działalność swojego serwisu i uruchomiła nową usługę. Pozwoliło to zwiększyć szybkość jego działania. Po otrzymaniu zgłoszenia o awarii dyżurni inżynierowie serwisu drogą telefoniczną pomagają klientom w szybkim rozwiązaniu problemów technicznych. Dopiero kiedy to nie przeniesie rezultatu, zlecenie jest przekazywane do technika terenowego.

UV LED w maszynach Mark Andy

Mark Andy, znany producent wąskowstęgowych maszyn fleksodrukowych, pracuje nad wdrożeniem technologii utrwalania UV LED w swoich maszynach. Dział rozwoju firmy (Resarch&Development) rozpoczął prace nad stworzeniem platformy umożliwiającej integrację najnowszych rozwiązań UV LED, obserwując szybki rozwój tej technologii, a także farb do niej dedykowanych. System UV LED w porównaniu do klasycznych lamp UV ma kilka istotnych zalet: wydziela znacznie mniej ciepła, pobiera mniej energii, zajmuje mniej miejsca, diody są trwalsze – tym samym jest korzystniejszy dla środowiska i tańszy w użytkowaniu.

Drukarnia Tolek z certyfikatami FSC i PEFC

We współpracy z organizacją Rainforest Alliance NEPCon przeprowadził audyty w firmie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Tolek” Adolf Jańczyk z siedzibą w Mikołowie. W efekcie dokonanej oceny kontroli pochodzenia produktu przyznano firmie certyfikaty: FSC RA-COC-005955 i PEFC NC-PEFC/COC-000020, obowiązujące od 4 czerwca 2012 r. do 3 czerwca 2017 r.

3. edycja konkursu Heidelberg ECO Printing Award

Podczas ostatnich targów drupa 2012 firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) ogłosiła trzecią edycję międzynarodowego konkursu w zakresie ochrony środowiska dla drukarń offsetowych Heidelberg ECO Printing Award. Nagrody i wyróżnienia przyznawane będą w dwóch kategoriach: „firma działająca proekologicznie” oraz „przyszłościowe i innowacyjne rozwiązania”. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w czerwcu 2013 r.

ProfiLab – gdzie fotografia spotyka się z poligrafią

Firma ProfiLab z Warszawy – tu realizowane są zlecenia z całego świata. Wydruki zdjęć profesjonalnych fotografów, tych najbardziej znanych i najbardziej wymagających, ale również wydruki zdjęć amatorskich, plakatów i innych materiałów dla potrzeb reklamowych. Realizowane tu prace trafiają do różnych odbiorców, od Europy, poprzez Stany Zjednoczone do Australii. Inwestycje firmy są z najwyższej półki – przemyślane i dopasowane do potrzeb i oczekiwań klientów. Podobnie rzecz się miała w przypadku zakupu w ostatnim czasie najnowszego plotera Océ Arizona 550GT.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.