Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia

Wydarzenia

Informacje o tym, co ostatnio zdarzyło się w branży: konferencje, szkolenia, targi, wystawy, prezentacje, jubileusze i inne spotkania branżowe, instalacje maszyn, konkursy, nagrody, inicjatywy wydawnicze, zrealizowane projekty.

Stora Enso restrukturyzuje jednostki biznesowe

Kierownictwo koncernu Stora Enso podjęło decyzję o reorganizacji funkcjonujących w jego ramach jednostek biznesowych oraz segmentów raportowania. W efekcie działające dotychczas osobno segmenty papierów gazetowych i książkowych, magazynowych oraz graficznych zostały połączone w ramach tej samej jednostki biznesowej i jednego segmentu raportowania o nazwie Printing and Reading.

Derya zaprasza na prezentację w drukarni Szwedo Group

Dział Maszyn Offsetowych firmy Derya sp. z o.o. 9 lutego organizuje prezentację linii produkcyjnej Agfa – Ryobi w polskiej drukarni Szwedo Group w Prudniku (ul. Meblarska 1). „Świat DRUKU” sprawuje patronat medialny nad imprezą.

Aktualne badanie koniunktury gospodarczej – ankieta

„Jutro to dzisiaj, tyle że jutro” (Sławomir Mrożek)
Ośrodek Badań i Analiz SIMP – PROMOCJA XXI zajmuje się zagadnieniami ekonomicznymi i organizacyjnymi sektora poligraficznego. Jego analizy i opracowania służą menedżerom wszystkich przedsiębiorstw poligraficznych. Aktualne badanie koniunktury gospodarczej jest podstawowym elementem oceny sytuacji w sektorze poligraficznym. Dzięki przeprowadzonym badaniom Ośrodek dowie się więcej o problemach poligrafów. Dlatego też prosi o wypełnienie ankiety, do której link podajemy poniżej:
http://poligrafia.ankietka.pl/

Nowe systemy UV CtP w Polsce

Firma Tozuki.eu została dystrybutorem wszystkich linii CtP holenderskiej firmy Wifac w Polsce. Urządzenia mające rozdzielczość 2400 dpi występują w dwóch wersjach o różnych prędkościach: UV-32 i UV-48 i naświetlają od 22 do 28 płyt B2+ na godzinę oraz od 16 do 22 płyt w pełnym formacie B1+. Dotychczas Tozuki.eu była dostawcą używanych systemów CtP, fioletowych naświetlarek Xanté oraz dystrybutorem oprogramowania StudioRIP.

RemaDays za nami

Przez trzy dni (1-3 lutego) w Centrum Expo XXI Warszawie odbywały się Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warszawa, organizowane przez firmę GJC Inter Media. W tym czasie na powierzchni około 19 tys. m2 spotkało się blisko 12 tys. specjalistów z tej branży z Europy Środkowej. Podczas targów rozstrzygnięto konkursy: Korony Reklamy, The Prize for Innovations oraz Gifts of The Year. „Świat DRUKU” był wśród partnerów imprezy.

Miller Graphics Poland zamiast Reproserwisu

Z dniem 18 stycznia 2012 roku firma Reproserwis sp. z o.o. z siedzibą w Suchym Lesie zmieniła nazwę na Miller Graphics Poland sp. z o.o. Pozostałe dane spółki pozostały bez zmian. Zmiana ta jest wynikiem pełnej integracji firmy z Grupą Miller Graphics, ogłoszonej w listopadzie ub.r.

List dyrektora zarządzającego Kodak Polska sp. z o.o.

Szanowni Państwo, jak Państwo już wiecie, Kodak oraz jej spółki zależne w Stanach Zjednoczonych dobrowolnie złożyły wniosek o możliwość przeprowadzenia reorganizacji w oparciu o Chapter 11 obowiązujący na gruncie prawa Stanów Zjednoczonych. Co najważniejsze, jedynie działalność Kodaka oraz jej spółek zależnych w Stanach Zjednoczonych są częścią procesu reorganizacji; nasza działalność międzynarodowa nie jest częścią wniosku. Należy wyjaśnić, że niniejszy proces reorganizacji nie ma wpływu na Kodak Polska sp. z o.o.

Ricoh numerem jeden jeśli chodzi o zrównoważony rozwój

Z najnowszego raportu branżowego sporządzonego przez oekom research na podstawie analizy ponad dwustu firm z branży IT wynika, że Ricoh jest światowym numerem jeden jeśli chodzi o zrównoważony rozwój. Z firm, które otrzymały status „Prime”, najwyżej ocenione zostały firmy Ricoh i Intel.

Fujifilm na targach Fespa Digital

Podczas targów Fespa Digital 2012, które odbędą się w dniach 21–24 lutego w Barcelonie, firma Fujifilm zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania dla druku wielkoformatowego. Coraz więcej przedsiębiorstw świadczących usługi związane z szeroko rozumianym drukiem inwestuje w wysokiej jakości urządzenia inkjetowe, dlatego też na stoisku Fujifilm (K50) znajdą się nie tylko urządzenia produkcyjne drukujące na podłożach sztywnych oraz z roli na rolę, ale również inne rozwiązania umożliwiające powstanie wartości dodanej druku.

Linia Müller Martini w drukarni Wydawnictwa Jedność

Wydawnictwo Jedność z Kielc to wieloletni użytkownik rozwiązań stworzonych przez firmę Müller Martini. W ostatnim czasie rozpoczęła tu pracę kolejna maszyna tego producenta – nowoczesna, zaawansowana linia do oprawy twardej Diamant MC 60. Po tej inwestycji niemal wszystkie procesy w zakresie oprawy książek wykonywane przez należącą do wydawnictwa drukarnię bazują na rozwiązaniach Müller Martini.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.